Annemle anlaşamıyorum

• Konuyu başlatan Calieobur
  • Başlangıç tarihi
C

Calieobur

Kayıtsız
Misafir
Merhabalar ben annemi çok seviyorum, ama annemle anlaşamıyorum. Annemle babam ayrı. Annemle kalıyorum, ben zararsız, çocuğumdur pc oynarım, varlığım yokluğum birdir ama annem sürekli olarak bana bağırıyor, bana çok ağır laflar ediyor, kafir bile dediğini duydum. Daha akla gelmicek bir sürü şey. Ben anneme saygısızlık etmek istemiyorum, hep susuyorum ama surekli olarak bağırıyor. Artık dayanamıyorum bana her böyle davrandığında edesim geliyor, kendime küfür ediyorum. Bu konuda bana yardımcı olun ne yapmam gerekiyor? Artık dayanamıyorum. :(

ruyamruya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam..
Bence ilk bu konuyu annenle konuşman gerek...Sorunlarınızı çözümlemek için ona düşüncelerini dök bence,ve her zaman Allah Teala'ya sığın..Annen naparsan yap seni anlamazsa Allah'a sığın Allah kimsesizlerin kimsesidir:)..Annenle yakın değilsen Allah kendini sana yakınlaştırmak bir imtihan..Bazılara vardır Bir kul'a çok bağlıdır ona tapar resmen Allah o kulunu kendine yakınlaştırmak için o putları senden uzaklaştırır..Bu senin için açılan bir yoldur..Bol tevekkül,zikir,dua ve namaz ibadetle üzüntülerini yenebilirsin.Dünya imtihan dünyası,Allah senin kalbinden geçen her düşünceyi bilmektedir.Ona bol tevekkül dua et..Allah duasında ısrarcı olanı sever.
Peygamber (sav) Şöyle buyuruyor: Karşılığını alacağınıza inanarak Allaha dua edin.

İmam Sadık (as) Şöyle buyuruyor: Dua ettiğinde istediğin şeyin kapıda olacağına inanarak dua et.

Unutmaki "Andolsun ki insanı biz yarattık Ve nefsinin ona ne fısıldadığını biliriz Biz ona şahdamarından daha yakınız Çünkü onun sağında ve solunda oturan, her davranışı yakalayıp tesbit eden iki melek vardır.''
(Kaf Suresi,16-18.ayet)

Ben bu forumda bilgin bir kişi değilim baktım cevablanmamış kendimce yardımcı olmak istedim..Cevabımda Bir hatam yoktur inşallah.Sevgilerle....

cankus

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
sevgili kardesimhepimizin olmustur ailesiyle tartistigi ozellikle ergenlik donemi bilmiyorum yasin kac ama saygini eksik etme yarin evlenince cok ararsin kiymetini bil gerekirse duyma guzel seyler getir aklina namaz kil ALLAH`a sigin dualarini annnenden eksik etme

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Annemle anlaşamıyorum diye sitem etme. Unutma ki kimilerinin sitem edecek bir annesi bile yok..ya yetimhanelerde yada koruma evlerinde yada üvey annenin yanında af buyur kıçına oklava sokulup dövülüyor..
kıymeti bilinmeyen, şükrü îfâ edilmeyen nimetler, elden alınır..

Allah, hiç tanımadığınız insanları size yardımcı kılabilir...

Sokrat ölüme mahkum edildiğinde, eşi:
-Haksız yere öldürüyorsunuz, diye ağlamaya başlayınca,
Sokrat:
-Ne yani, demiş. Bir de haklı yere mi öldürseydim?

Üst Alt