Allah rızası için yardım

Allahınkulu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamınaleyküm dostlar

Ben yılın ilk aylarına kadar yanında yüzlerce kişiyi çalıştıran doktorası olan mutlu bir aile babası bir Hacıyım. Hayatımın hatasını yardıma muhtaç diye birine yardım yaparak yaptığımı zannediyordum. Bu yardıma muhtaç kişiyi işleştirmek gibi bir gaflette bulundum. Bu kişi bir hanım idi . Evime .çocuklarımın okuluna eşime dostuma gidip türlü türlü yalanlar söyleyip benim herşeyimi bitirdi. Daima sabır göserdim bu da Allah tandır diye. Ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Herşeyimi kaybettim. Yanımda çalışanlar evdeki zaafiyetimi fırsatbilip herşeyi üzerlerine geçirdiler.

Şimdi Allah tan bir çıkış yolu arıyorum. Borçlarımı ödeyebilmek için çareler arıyorum. 41 yaşındayım. 2 doktoram var . İnternet üzerinden bir şeyler yapıp borçlarımı ödemek istiyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Allah herşeye muktedirdir. Hayır da şer de Allah tandır. Beni anlayabilecek insanlar Allah a gönül vermiş insanlardır. Lütfen benim için Dua ediniz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Rızk hayat kadar, kudret nazarında ehemmiyetlidir.
Kudret çıkarıyor, kader giydiriyor, inayet besliyor."
Sünuhat-Tuluat-İşarat ( 9 )

Kalpte yaralar,kafada şüphe ve tereddütler ,elde,dilde,gözde ve hayalde günahlar varken...
ibadetlerle kanatlanmak,zikir ve fikir ile süslenmek manayi ezerek maddiyatta gelseniz de ne fayda..
MADDİYAT ile HER ŞEY bitmiyor kardesim..
benim gordugum kadari ile maddi hasarin yaninda manevi hasarat cook daha buyuk..
insan yine maddi olarak kaybettiklerini ins. kazanabilir ya Manevi KAYIPLARI na ne demeli?
siz ilk once o Haklarina girdiginiz.. (istemiyerek de olsa )bir gonul ve Rizaliklarini alin! ve aff dileyin yaptiginiz hatanin bir farkina varin ve bir ders alin da sonrasi Allah kerim...
Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun.. ilk once kendi vicdaniniz ile bir yuzlesin de sonra ins. aileniz ile de yuzlesebilirsiniz...

hz.musa ile hızır(a.s.) olayını okuyunuz..(sizin hayır diye bildiğiniz şey, şer..şer diye bildiğiniz şeyde hayırdır..
bunu siz bilemezsiniz..
Bir babanın çocuklarına verebileceği en büyük hediye, ANNELERİNİ SEVMEKTİR.....
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Allahınkulu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı Olsun

Ben bana hak vermenizi beklemiyorum.Allah sizden razı olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cumlemizden kardesim..
Adalet genellikle, verilen ile hak edilen arasındaki dengeyi ifade eder...
biz ,siz ,onlar, bunlar size hak versek de HAKKIN kattinda Hakli olmadiktan sonra ne degisir ki?
Şu kör nefsimizin esarettinden kurtulamadikca...Rahmanin KAPISINA varamayiz!..
Dunya bizim olsa da Rabbim bizden RAZI olmadikca her sey beyhude Heyhat!!
Unutulmamalıdır ki insan ya Allah ile beraberdir, ya şeytanla. bunun Ortası yoktur...kardesim...
varsa soyleyin.. ben dinliyeyim...

Allahınkulu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Güzel kardeşim ben haksızlık etmek istemedim sadece yanlış anlaşıldım.ben kimseyi mağdur etmek istemedim ama maalesef anlayamadığım şeyler oldu. Allah her şeye kadirdir.Allah haramı da günahı da serbest bırakmıştır ki kul tevbe edip ona dönsün diye ben bilip bilmediğim tüm yanlışlarımdan dolayı Esmalar sahibi Rab bime hamdu senalar ediyorum. Sadece kul olarak taşımak çok zor inan maddiyat tarafınna hiçbir zaman olmadım.Kul hakkı bilerek yemedim Allahım cümlemizi affı marifet eylesin

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ben bana hak vermenizi beklemiyorum.Allah sizden razı olsun
Bizden dua ve size hak vermemizi istemediğinize göre, peki ohalde isteğiniz nedir? kardeşim.
Anladığıma göre sende benim gibi dünyanın kaç bucak olduğunu görmüşsün size ALLAH kolaylık versin diye dua etmekten başka daha ne diyebiliriz. xxzzl..

Allahınkulu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sadece dua talebindeyim.Bu dünya maddiyata tapan yalan dolan zina içinde olan Hakkı unutanlar ile dolmuş.Allah tan talebim yüküm ağır kaldıramıyorum ben bu dünyada fazlalık olduğumu hissediyorum.

Bu dünya zıvanadan çıkmış insanlar namussuzluk ile hak yemek ile sadece bu dünyada mal ülk şöhret uğruna İslaamı Ahlakı hiçe saydıklarını gördükçe kahroluyorum.Anacığım Babacığım beni böyle yetiştirmedi.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Güzel kardeşim ben haksızlık etmek istemedim sadece yanlış anlaşıldım.ben kimseyi mağdur etmek istemedim ama maalesef anlayamadığım şeyler oldu.

iste ben de bunun icin size yazdim ki istemiyerek de olsa.. fitne ve ailenizi uzecek olaylara biraz KAPI araladiginizda o KAPIDAN her turlu mahlukat da girebilir..
ve yapmaniz gerekeni yazdim.. ilk once ailenize kendinizi anlatmak ve samimi oldugunuza inandirmak ve aradaki KIRGINLIGI yok edebilmek icin elinizden ne geliyorsa yapin...

Sonra nefsinizi lutfen savunmadan Rahmanin KAPISINA gidip Sizi bu kordugum gibi olaydan kurtarmasi icin tevbe, istigfar ve gozyasi ile O cc. dan yardim isteyin..
kalpleri birbirine isitan, yumsatan kalpleri kontrolu altinda tutan O dur..Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sadece dua talebindeyim.Bu dünya maddiyata tapan yalan dolan zina içinde olan Hakkı unutanlariile dolmuş.Allah tan talebim yüküm ağır kaldıramıyorum ben bu dünyada fazlalık olduğumu hissediyorum.

Bu dünya zıvanadan çıkmış insanlar namussuzluk ile hhk yemek ile sadece bu dünyada mal ülk şöhret uğruna İslamı Ahlakı hiçe saydıklarını gördükçe kahroluyorum.Anacığım Babacığım beni böyle yetiştirmedi.
Bu dünyada kimse fazlalık değil kardeşim çok şükür herkese yer var ama tabi herkesin yerleri ayrı,

Zivanadan çıkan dünya değil dünyanın içindeki insanlar zivanadan çıkmış,
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞALLAH..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Düştüğümüz kuyular sandığımız kadar dipsiz değil aslında sadece tutunmaya çalıştığımız ipler yine nefsimize bagladigimiz icin bu Düştüğümüz kuyular dan bir turlu cikamiyoruz...

"yüküm ağır kaldıramıyorum ben bu dünyada fazlalık olduğumu hissediyorum." fazlalik mi eksik mi olduguna Siz mi nefsiniz mi vicdaniniz mi karar veriyor yoksa Sizi Yaradan mi?
tmm bu dunyada bu yukten kurtulup gitseniz bile bunun bir de Ahirettindeki suali var..
o yuzden diyorum ya ne yaparsaniz yapin istemiyerek de olsa KIRDIGINIZ ailenizin gonlunu ve helalik almadan giderseniz vay sizin halinize...
Cocuklariniz sizi boyle bu sekilde mi hatirlamalarini istiyorsaniz..
Dua edin Allah cc. size bir firsat daha versin diye duaciyim...

Ne kadar yalnızsaniz o kadar uzağa gidersiniz..

ne kadar terk ederseniz o kadar ölürsün ve öldürursunuz...

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAHIN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜSTÜNE OLSUN ALLAHIN KULU KARDEŞİM. ALLAH KULLARINI DERTLE KUŞATTIĞINDA. MUTLAKA ARKASINDA BİR LÜTUF KAPISI VARDIR. ÇÜNKİ BURASI İMTAHAN DÜNYASI . ÖNCELİKLE NEVSİN ŞUNA ŞAHİD OLDUKİ HİÇ BİRİMİZİN BURADA ALLAHTAN BAŞKA DOSTU YOK. BURDA LATİF OLAN KALPLERE HİTAP EDEN BİR EZİKLİK VE BU EZİKLİĞİN ARKASINDA ALLAHIN EL KUDDÜS KAPISI SENİ BEKLİYO. HADİ BİSMİLLAHİRAHMANİRRAHİM DE VE O KAPIDAN İÇİRİ GİR. O KAPIYA ACILI DERTLİ GÖNÜLLER KOŞAR . O KAPININ ÜSTÜNDE KENDİSİ TEMİZ OLAN YARATTIKLARININDA TEMİZ OLMASINI İSTEYEN ALLLAH VARDIR. YAŞADIKLARINDAN ALLAH HABERDARDIR VE ALLAH ÜMİTSİZLİK KAPISI DEĞİLDİR. GEÇMİŞİN AKLINA İBRET .GELECEĞİNSE KALBİNDE ALLAH OLAN İMAN VE İHLASINA BEREKET OLSUN SABIRLI OL VE HER ZERREDE ALLAHI GÖR HAL dgüüll,.KARDEŞİN

RUHUL EMİN

Üst Alt