Allah icin haramdan uzak durmak

Rabia4

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm ALLAH rizasi icin sevgili olaylarindan uzak duranlar kimler ? Harama bakmayi istemeyenler kimler ? evlenmeden önce hic bi kiz/erkek ile cok samimi olmayi istemiyorum en fazla kalabalik bir ortamda kardes gözüyle arkadasim olabilir diyenler kimler? Bu konudaki bilgileriniz neler ? vvcc..

numan58

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykum Selam.Aynen size katiliyorum ama hepsine degil. :) uzak duruyorum oyle sevgili islerinden filan nedeni basit simdiki sevgiler omurluk degil haftalik belkide aylik. simdi birisiyle ciksam ufak bisey yuzunden ayrilmak isticek bunun sonucunda ya ben umut baglamis olucam yada o olacak.
Mevlana'nin bir sozu var hatta: ((İstediğin kadar inançlıyım de namaz kıl, sadakaver. Umut verip, güven aşılayıp da yarıyolda bıraktığın insanın gönül sadakasını her iki dünyada da veremezsin.” (Mevlana)

bu sozu dikkate alarak dusunup tasiniyorum. zaten daha yasim genc cok iyi dusunup oyle karar vermeyi dusunuyorum.
benim gibi dusunen bir kiz bulana kadar sevgili olayina hayir kimsenin durduk yere kalbini kiramam benimkininde kirilmasini istemem.

Rabia4

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
düsündügümüz zaman kisacasi her iki sebepten dolayida sakincali is:) degmez bence harama bulasmaya.. hem günaha giriliyor hem de gönül kiriliyor kötü yani.

numan58

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
günümüzde aşklar sevgiler gelip geçici. dediğim gibi ömürlük değil günlük.Aslına bakarsan ömürlük olsa en iyi şey bence. :)

Rabia4

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ne diyim Allah gönlünüze göre versin

minayildiz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
" .sevgili" kavramı günümüzde çok basite indirgendi maalesef, sevgi kavramı da, aşk kavramı da...

"Aşk" kavramı Hz.Mevlana'da iken en saf halinde idi... Allah'a karşı olan aşk,nitekim en güzel olanı idi...

"Aşk" Hz.Hatice ve Hz.Peygamber (s.a.v) de iken en güzel halinde idi.

"Aşk" Hz. Hatice'nin zengin halde evlenip,tüm servetini Hz.Peygamber'e koşulsuzca adayıp; elinde avucunda hiçbir dünya malı yok iken,fakirlik içinde iken,yine de huzur ile ölümü beklemesi idi...

"Aşk" Hz.Peygamber'in,Hz.Hatice'nin gerdanlığı fidye olarak kendisine sunulduğunda, Peygamber'in gözlerindeki hüzünde gizli idi..

"Aşk" Hz.Hatice'nin sadakati karşısında,Hz.Nebi'nin ağlamasında gizli idi...

Günümüzde maalesef. O eski "aşk"lar çok nadir...

Üst Alt