Ailemle problemlerim var

Acizbirkul

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Benim sorunum aile.. Ailemle problemlerim var.
Kendimden kısaca bahsedeyim:26 yaşındayım, üniversite bitirdim, henüz baba evindeyim. Düzgün biri çıkmadığı için evlenemedim.
Normalde çalışıyordum ama ailem kpss yi kazanmamı istediği için bugün işten ayrıldım şimdi evde çalışmaya başlayacağım.
Normalde işten çıktığım için kıyamet kopardı ama kpss ye çalışıyorum diye şimdilik iyi muamele görüyorum bu evde.

Çalışmak istemiyorum ama ailem üniversite okuduğum için çalışmamı istiyorlar.Hatta şöyle ki mutsuz olduğum işyerinden sırf alem kızar diye ayrılamamış insanım ben...

Kpss sınavına kadar müddetim var. Çalışmak istemiyorum bir yandan... Evlenecek biri de çıkmadığı için ne yapacağımı bilemez konumdayım.

Siz olsanız ne yapardınız?

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim,

Aslına bakarsan her kul ACİZDİR!
Hepimizin yapabildikleri ve yapamadıkları vardır!
Bir de yapmak zorunda kaldıkları!!!!!!

Hayatta her şey bizim dilediğimiz gibi gerçekleşmeyebilir, her zaman bardağın boş tarafına değil! ara sıra dolu tarafına bakmak lazım!
Elindekinin kıymetini ancak kaybedince anlıyor insan!

Ailen senin için ve huzurunuz için bazı zorunluluklar veriyor olabilir! unutma ki; onların senin bu yaşına kadar sana gösterdiği emek karşılığında; senin ailen için çalışman çok af edersin ama devede kulak kalır!

Aile çok önemli insan için, tamam hepimizin var idealleri ama çalışırsan da bir şey kaybetmezsin aksine çok şey kazanır, hayatı öğrenirsin!

İdeallerini inşallah gerçekleştirirsin, bunların da zamanı vardır zamanı gelince olacak, bu zaman gelene kadar çalışarak hem kafanı dağıtır, hem ailene destek olursun, bunun neresi kötü olabilir ki?

O kadar zor durumda olan insan var ki; sen ailene destek olmaya bak, Allah da bu davranışını zayi etmez merak etme!....:)

Üst Alt