Ağzı dualı olmak

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar;bir yeni haftaya daha başladık hafta sonu hayırlısı ile sınavıma girdim inşallah muvaffak eyler Rabbim de dersimi geçerim.
Bu sabah iş yerime gelirken alt katta ki kurumlardan bir abi ile kısa sohbetimiz de konuyu evliliğe getirdi ve o kadar çok hayır duası etti ve benimle ilgili gözlemleri sonucu söylediği bir cümle beni hem mutlu etti hem kendimi kontrolden geçirmeme vesile oldu''sen ağzı dualı bir kardeşimizsin,Rabbim sonuna kadar geçimini hayırlı eylesin'' diye duamı da etti Allah razı olsun.

Ağzı dualı olmak her işte ,her halde Allah cc sığınıp ondan medet ummak,onu her işin başı ,sonu,hayırı,her halin işleyişinin kaynağı bilmek kısaca kulluğumuzu hatırlamak çok büyük lütuf ,nimet.....Elhamdülillah

Dua öyle bir nimet ki ben o kadar olumsuzluktan sonra kendi dualarımdan çok din kardeşlerimin benim için yaptığı dualar ile bu günkü nimet kapılarımın açıldığını hissediyorum kendimin ise her şeyden arınarak kısa öz yaptığım dua ise her şeye bedel ''Rabbim ben kendim için hayırlı olanı bilemiyorum hakkımda hayırlı olanı senden istiyorum ve en başta hakkımda rızan ne ise onu istiyorum sen kullarına zulüm etmezsin.''
Kendim için ve tüm din kardeşlerim için hidayet, teslimiyet,Rabbimin rızasını diliyorum ve her daim dualarımı dilimden kalbimden düşürmesin yüceler yücesi Rabbim duası duaa..ile hepinizi yine tek olan Rabbül alemine emanet ediyorum.Selametle kalın. acilangul1acilangul1acilangul1mrhbba..

ysuf

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun. Allah hep iyi insanlarla güzel dualarını alabileceğimiz insanlarla karşılaştırsın.

esra.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Elfu elfı amiiinn Allah razı olsun Rabbim dilinizden hayr duayı esirgemesin, ıhtıyaclılara ulaştırsın, hafız ısmı celılı ilen korusun. dualı birini görmek beni mutlu etti Rabbim sızıde mutlu eylesin Selametle kalın humeyra bacım :)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşlerim; sizlerinde duaları için Rabbim sonsuz razı olsun. Niyet iyi olunca akibet hayır oluyor elhamdülillah bu yazımı geçen yıl yazmıştım, Allah cc hikmetleri, dualarla örülen hayat çizgimiz sonucu bu gün yaklaşık 11 aylık evliyim, ben o abi ve benim için dua eden her din kardeşime ''Rabbim dünya ve ahiretlerini mamur etsin huzuruna aldığında kızdığı hiddetlendiği değil, senden razıyım kulum dediği cennet ehli salih, saliha kullarından eylesin.''duası ile karşılık veriyorum. Dünya derdine düşen ve ahireti unutan ahir zaman ümmetinin ihtiyacı olan en güzel dualardan biri bu galiba....
Dualarım dönem dönem değişiyor, sabit dualarım oluyor, haber verilen, duyurulan dualar ve hatta kalbime gönderilen dualar oluyor bu duaların cümlesi için Rabbim'e sonsuz hamdü senalar olsun elhamdülillah .....
Dua ibadetlerin temeli; sizleri yanlış ve hakkınızda şerre sebep olacak dualardan Allah cc hıfz eylesin duası ile yerlerin göklerin yegane sahibine emanet ediyorum selametle....

Üst Alt