(70) Yetmiş Meleğin sevabını yazmakta zorlandığı salavat

Romantikssv

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Mesajlar
42
Sevabı en çok olanlardan, (70) Yetmiş Meleğin sevabını yazmakta zorlandığı salavat

"Ya Rabbi O yüce Peygamberin Hz Muhammed'in(as)kadri kıymetini bizler bilemiyoruz Sen (CC) O'nu layık olduğu sonsuz bir mükafatla en yüksek derece ve makamlara erdirerek mükafatlandır"diye dua ve niyazda bulunmuş oluyoruz.

Bu incelikten dolayı İbni Abbas(RA)'dan rivayetle :
"Bu salevatı okuyan kimseye yazıcı meleklerden yetmiş melekbin sabah ve bin akşam sevab yazmayı yetiştirmek için zorluk çekerek yorulur ve ancak yazabilir" demiştir.

“Allah katında, kulun şöyle demesinden daha sevimli bir dua yoktur:

اَللّٰهُمَّ ارْحَمْ أُمَّةَ مُحَمَّدٍ رَحْمَةً عَامَّةً

«Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e umûmî bir rahmet ile merhamet eyle!»” (Ali el-Müttakî, no: 3212, 3702)

Peygamberimiz (asv) buyurdu ki: “Şu duayı okumaya devam edin.“Allahumme innî eselüke bismike’l-azam ve rdvaneke’l-ekber.” (Kenzu’l-ummal, h. No: 3837).

Meali: “Allah’m, Senin en büyük ismini ve en yüce rıdvanın şefaatçi yaparak senden istiyorum.” (bundan sonra istediğini dile getirir)

Salaten Tüncina 'Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr.'

'Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.
Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden, Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur,Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur
 
Üst Alt