Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Duyurular Tebrik ve Kutlamalar > Üyelerimizden istekler - duyurular ve sorular
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim

İstihare rüyasını yorumlamak

Üyelerimizden istekler - duyurular ve sorular


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #11 (permalink)
kaykac
Yeni Kardeşimiz

istihare rüyasında dolu yağmasımerhabalar, bundan yaklaşık iki hafta önce erkek arkadaşımla olan ilişkimin hayırlı ya da hayırsız olduğunu anlamak için istiareye yattım. çok kararsızdım olmasını istiyordum ama çok sorunlarımız vardı. hayırsızsa olmasın zorlamıcam dedim. erkek arkadaşımla yaklaşık yedi yıldır çıkıyoruz. hep uzaktaydık bu yüzden hem olanlara üzülüyor hemde uzaklığı bahane ederek tekrar affediyordum onu. rüyama gelince çok heyecanlıydım namaz kılarkende uyumaya çalışırken de. uzun bir süre uyuyamadım heyecandan biraz da korkudan. ilk defa böyle birşey yaptım ve farklı şeyler görmekten korktum. sonra bir ara bir anda uykuya dalar gibi oldum. hatta içimden geçirdim gibi hatırlıyorum. uykuya dalıyorum herhalde iyi diye. sonra karanlık birden dolu gibi çok gürültülü birşey oldu. sonra ya ben oradan karanlıktan çekildim ya da ben birini çektim bilemiyorum ama çok kısa sürdü ve çok gerçekten çok şiddetli bir anda birşey olmuştu ben dolu diye düşündüm sonradan. rüyamın yorumunu merak ediyorum. hayırsız mı anlamıyorum. Allahımı vekil kıldım ben yatarken rüyaya. o yüzden hayırsızsa zorlamak istemiyorum ne kendimi ne karşımdakini...

YÖNETİM/UYARI:
https://www.islamiforumlar.net/ruya-...n-yapilir.html
kaykac isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #12 (permalink)
kaykac
Yeni Kardeşimiz
Bu kişi benim bu yaz evleneceğim kişi. Yedi yıllık beraberliğin ardından artık evlenmek istiyoruz ama birçok sorunlarımız da var. Bunların uzaklıktan kaynaklandığını düşünüyorum bazen ama emin olamıyorum bu evliliğin bizim için hayırlı olup olmadığına.Ben bu evliliğin hayırlı mı hayırsız mı olduğunu öğrenmek istiyorum.
kaykac isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #13 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Merhaba bu evliliğin hayırlı mı hayırsız mı olduğunu,olacağini sadece Allah cc. bilir biz bilemeyiz..biz sadece hakkınızda hayırlısi için dua edebiliriz..
Rüyaniz hayr Olsun

Rüyada dolu yağışı, dolu yağması görmek;
keder, üzüntü, zarar ,ziyan,kırgınlık ,kaçış,kurtuluş,bazende duygusal olarak sabit dengeli olmiyan bir kimse anlamlarına gelir.

Duygular, bir çok konuda yol göstericidir..Duygular; düşünme, karar alma, planlama, sorun çözme çabalarında engelleyici ya da güçlendirici rol oynar, büyük öçlüde neler yapabileceğimizi belirler.

Duygularımızı ve ruh halimiz etkileyen çok sayıda etken bulunmaktadır. Kişilik, haftanın belirli günleri veya günün belirli zamanları, hava durumu, stres, sosyal faaliyetler, uyku, eksersiz, yaş, cinsiyet, iş çevresi,yanlizlik, işin nitelikleri, iş yerinde yaşanan olaylar, işsizlik ve benzeri konular duygu ve ruh halimizi şekillendirirler...
O insana ve kendinize biraz zaman verin..selametle...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #14 (permalink)
Kerem Han
Yeni Kardeşimiz

Karisik istihare rüyasiSelamun aleyküm kardeslerim,

Icimde bir süredir cok evlenme isteyi var ve kiz istemek istiyorum. Bir yandanda halletmek zorunda oldugum bir sürü isim var. Istihareye yattim ve bir kac büyük kirmizi kapi gördüm. Sonraki günlerde bunlari gördüm:
- Cami
- savasan yesil sarikli askerler
- siyah carsafli bir hanim cikolata dagitiyor
- siyah bir tesbih
- dükkanda cikolatalar

Sizce ben kiz isteme isine giriseyimmi? Bu rüyalar hayirmidir?
Kerem Han isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #15 (permalink)
Turab
Teknik Ekip
Aleykümselam kardeşim, evlenmek ve çoğalmak Peygamberimizin s.a.v sünnetlerindendir. Yanı evleneyim mi, yoksa evlenmeyeyim mi diye istihare olmaz. Zaten dinimiz bu konuda evlenmeyi tevsiye ediyor. Zaten içimde evlenme isteği var diyorsun! Sen evlenecek aşamaya gel, kararını ver, evleneceğin kişiyi bul. Ondan sonra o aşamada aklında bir şüphe olursa, seçtiğim kişi bana hayırlı mı, değilmi diyerek istihare yaparsın... Ayrıca rüyada gördüklerinin tek başına hiç bir anlamı olmaz. Rüya bir bütündür.
Turab isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #16 (permalink)
yeldaaaaa
Yeni Kardeşimiz

istihare ruyasinda iplik görmekSelamun aleykum. Ben de benim adima istihareye yatan bir kişinin ruyasinin yorumunu isteyecektim. Evlilik ile ilgili yatmasini istemiştim, iki kere yatmis ikisinde de küçük bir kiz çocuğuna kazak ordugunu görmüş. Kazagin rengi beyaz ve pembeymis, ikisinde de ip bitmiş.yetmemiş. Bir ip alayim da artaniyla da patik orerim demiş. Sonra ruyayi gören kişi bunu "yol " olarak yorumlamis. Tayini cikacak demiş. Ondan kisa bir sure sonra is değişikliği yapma durumum oldu. Bu ruyayi o ise geçmenin hayirli olduğu seklinde mi yorumlamaliyim yoksa o evlilikle ilgili mi.

Gönül sızım...
https://www.islamiforumlar.net/ruya-...rumlanmaz.html

https://www.islamiforumlar.net/ruya-...html#post85521
yeldaaaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #17 (permalink)
ebedi hayat
Yeni Kardeşimiz

istihare namazıSelamın Aleyküm, ben nereden baslayacagimi bilmiyorum. 19 yasinda bir öğrenciyim ve kısa bir süre once Allahın izniyle kapandim. Hayatima kimseyi almamaya karar vermisken bir gün okuldan biriyle tanıştım beni etkileyen tek yönü namazlarını hiç kaçırmamasiydi. Yakalasik 2 ay boyunca konustuk, yani belli münasebette. Bir takım nedenlerden dolayi ben istihare namazi kıldım ve namazimin üçüncü günü askerler ve annemle birlikte un aldığımızi gördüm. Rüya tabirlerine baktigimda hayra dalalet ettiği yaziyordu fakat benim daha okulumun bitmesine 2 yıl var bu süre icerisinde haram bir ilişki icersinde olmuş olucaz. Ama rüyamda da hayirli olduğunu gördüm. Ne yapmam gerektiğini inanın bilmiyorum, eğer yardımcı olursanız cok sevinirim. Mesajımı uzun tuttuğum için hakkınızı helal edin ve selametle kalın.
ebedi hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #18 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Aleykümselam kardeşim, herşey nasip kısmet...
Nasip,CENAB-I HAKKın bir şeyi bizim için tensip buyurması, uygun görmesi ve onu takdir etmesidir. Kısmet de, CENAB-I HAKKın herkese kendi özel şartlarında, kendine lâzım olacak şeyleri, diğer sayısız seçeneklerden seçip ayırıp vermesidir.
Her ikisi de ALLAH’ın tensip (Uygun görmek. Münasib kılmak.) ve takdiri demektir.

Emin olmalıyız ki, bizim için nasip ve kısmet olan her şey, hayırlı olan şeydir.
Öbür seçenekler bize hayırlı değildir ki, nasip ve kısmet olmamıştır.
Başkasına hayırlı olması, bize de hayırlı olacağı mânâsına gelmez. Biz bize özgü bir tecelli bekleriz ve buna liyakatimiz vardır. CENAB-I HAKK da bize, bize özel davranıyor.
Başkasına verdiği şeyi bazen bizden bunun için esirgiyor. Çünkü bizim hayrımıza olan şey, o anda ALLAH’ın esirgemesindedir..

Rahmetli Annem her zaman derdi ki:... Allah'a abd ve asker ol!!
nasil olabilirim ki diye sorunca da:" ilk önce Adil ol!!Üstünü başını,kalbini düzelt, güzelce bir abdest alıp, günâhla kirlenen azalarını temizle ve asker ol!!"

Rüyanız hayırlı olsun.
EY KAİNATIN MİNYATÜRÜ İNSAN.!
KALBİNİ DANIŞMAN AKLINI KATİB KIL...
VİCDANINI HAKİM AZALARINI ASKER KIL...
VE HARAMA BULAŞMADAN BEKLİYEBİLİRSEN SELAMETE EREBİLİRSİN..

rüyamda da hayirli olduğunu gördüm"
Rüya ile amel edilmez...

2 yıl var bu süre icerisinde haram bir ilişki icersinde olmuş olucaz
Siz en iyisi bu insani iki sene askıya alın zaten hem evlenemezsiniz.. zamani gelince halen size beklerse inş. nasip, kismet olursa evlenirsiniz...
Ne yapman gerektiğini kendi vicdan ve ruhunuza sorun...selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #19 (permalink)
Paramparca
Yeni Kardeşimiz
Selamün Aleyküm merhabalar, ben genel bir sey sorucam. Bir sevdiğim var onunla ilgili ne zaman Hacet veya istiare NAMAZI kılıp yatsam ne görürsem göreyim hep günün gece olduğunu görüyorum. Bunun neye işaret olduğunu merak ediyorum, zifiri bir karanlık degil ama akşam yani. Cevaplayabilirseniz cok cok sevinirim Allah'a emanet olun..
Paramparca isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #20 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Aleykümselam kardeşim, yine de herşey nasip kısmet...
Ah, dönülmez akşamın ufkundayız Vakit çok geç ...

Akşam oldu hüzünlendim ben yine Hasret kaldım gözlerinin rengine Gel mehtabım gel sevdiğim gel yine Hasret kaldım gözlerinin rengine..
Ey Yâr!..
Yüreğimin en dip kuyusunda vuslatını bekliyorum halen.....
Ey! Kalbim , Sol karanlık ,tarafım...

Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.