Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Soru Cevap
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Soru Cevap Çeşitli sorular ve cevapların yeraldığı bölüm

Nefsime hakim olamadım zina yaptım pişmanım ona ah ediyorum

Soru Cevap


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
Kayıtsız Üye
Misafir

Nefsime hakim olamadım zina yaptım pişmanım ona ah ediyorum


Merhaba Hocam, ben bunu yazarken bile içim acıyor ama birine danışmak istiyorum artık. Ben hayatım boyunca hep uslu diye tarif edilen bir kız oldum hocam. İlla ki günahlarım oldu ama şimdikiler gibi değil. Üniversite zamanında biriyle tanıştım. Çok sevdim, onunla bir aile kurmak isteyecek kadar çok. Bu zamana kadar kimsenin elini tutmamış olan ben zina işledim. Ben ki sevgiliye karşı olan biriyim. İnsan sever ve evlenir hep bunu istedim. İnanın onunla asla art niyetim olmadı Rabbim de biliyor. O zamanlar öyle kendimden geçmişim ki bu zina sadece bir kere de olmadı. Yanlış olduğunu bildiğim halde sevgisi nasıl kör ettiyse beni şeytana uydum, nefsime hakim olamadım. Ben böyle bir insan değildim hocam, böyle olsun istemezdim. Evlenip Rabbim'in bana helalim olarak nasip edeceği kişiyle bunu yaşamak isterdim. İnandım ona o kadar güzel oynamış ki benimle. Sevdiğine o kadar inandırdı ki. Rabbim biliyor nasıl sevdim onu, hatta bir anne gibi titredim üzerine. Hep gözümde evlenip kucağında evladımız ile olduğu görüntüler gelirdi hocam. Sanmayın ki onu suçluyorum. Ben kendi günahımı çok iyi biliyorum ve Rabbim'in beni affetmesini umut ediyorum. Benim sormak istediğim bu onun yanına kar mı kalır hocam. Neden bunu yaptı ? Neden girdi günahıma nasıl bir kız olduğumu da biliyordu hocam. Ben hergün gözyaşı döküyorum kendimi affedemiyorum. Nasıl bu hale geldim kendimi tanıyamıyorum. Hep elbet geçer bu diyorum ama sabrım bitiyor hocam. Allah aşkına hocam ben bu durumdayken o nasıl mutlu olur. Ben aynada kendi yüzüme bakamazken nasıl mutlu olur. Hala da seviyorum, çok dua ettim onun için olmadı. Nasip değil bunu anlıyorum. Böyle yaşamak çok zor inanın bana çok zor. Ona hakkımı asla helal etmiyorum. Ne yapmam gerek hocam. Yardım edebilir misiniz bana ?

PAYLAŞ
Facebook Twitter Google 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Turab
Teknik EkipMerhaba kardeşim, yapabileceğin tek şey var; Tevbe istiğfar edip aynı şeyi bir daha tekrarlamamak. Anlaşıldığı kadar zorla olan bir durum yok. "Yanlış olduğunu bildiğim halde sevgisi nasıl kör ettiyse beni şeytana uydum" diyorsun. Demek ki hatanın yarısı senin! Tabi ki herkes kendi ettiğinin karşılığını görecektir. Gidenin peşinden koşulmaz. İbadete ve zikre yönelirsen çok fayda görürsün, şunu kesin olarak bil ki; Allah c.c ye kulluk, ibadet, zikir... yani islam çizgisi dışında herşey boştur.
Turab isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
Aymira
Yeni KardeşimizSelamun Aleyküm. Tövbe edip o kişiyi unutmalısın. İftira atmışsa bunun affı çok zor olur. Allaha sığın Ondan yardım iste. Umut verip aldatanın iki cihandada affı yoktur. Onu sevmeyi bırak.
Şimdi diyeceksin ki, seviyorum unutamıyorum aşığım vs vs.

Bir insan istediğini sever istediğini sevmez. İnsanda irade denen bir özellik vardır. Mesela bir erkek çocuğu bir kıza çıkma teklifi eder. Kız çocuğu "Seni sevmiyorum" der. Çocuk ısrar edip deneyelim der. Kız bu konuya yaklaşmaya niyeti yoktur. Çünkü onu sevmediğine ve sevemeyeceğine inanır. Bu YANLIŞ. Rabbim bize öyle nimet ve özellikler vermiş ki aklın hayalin bile alamaz bunları. Sen onu sevmek istediğin için seviyorsun. Kör kütük aşık olmak diye bir şey yoktur. İnsan dilerse sevebilir dilerse sevmez. Sevme teklifini bile reddeder. Bu insanın iradesidir.

Sen onu sevmeyi düşünüyorsun. Bunu istiyorsun. Ama bundan nasıl kurtulacağını bilmiyorsun.
Sana biraz kendimden bahsedeyim. Hayatım boyunca hiç şansım yaver gitmedi elimi neye uzattım orası kurudu. Çok kötü bir geçmişim oldu. Aynı şey aşk konusunda da oldu. Misal 21 yaşında hayattan bezmiş hiç sevgilisi olmamış bırak sevgiliyi, ana baba sevgisi bile görmemiş bir insanım. Kimi sevsem ve ondan sevgi istesem kapılar hep suratıma kapandı. Zamanla farkındalık oluştu ve bazı şeyleri fark ettim tecrübe edip deneme yanılma ile çooook şey öğrendim. Bir zamanlar "İlk Görüşte aşk" cümlesini o kadar benimsemiştim ki önüme gelen herkese aşık oluyordum. Çünkü hiç bir zaman sevgi göremiyordum. Görmedim de. Ama zamanla fark ettim ki bu aşık olma süreci beni hem çok üzüp hem çok Yıpratıyordu. Kaç defa intiharlık oldum sayısını bile unuttum. Sonra birşeyler öğrendim. Kendimi o kadar geliştirdim ki, istediğime aşık olup istediğim zaman kopabiliyorum. Bu konu üzerinden bir çok kişiye yardım etmişliğim var. Ha ama şöyle bir şey var. Ben mutlu olabildim mi? Yalnızlığımı giderebildimmi? Hayır. Ama hiç yoktan insanlara bu konularda yardımcı olabiliyorum. Şimdi diyeceksin ki;
Ne yazdın arkadaş yarım saattir.
Benim bunları anlatmamın sebebi insanoğlunun "Sevemiyorum, Olmuyor, Nasip değil-Seviyorum, Olmuyor, Kopamıyorum" Cümlelerinin, kendilerini keşfetmedikleri için kullanmalarıdır. Bu dertten kurtulabilirsin. Unutma herşey senin elinde. İstediğini sever aşık olur bağlanırsın. İstediğini sevmez uzaklaşır tiksinebilirsin. Bu senin elinde olan bir şey. Sadece biraz inanç ve azim gerekli.

Rabbim Yardımcımız olsun.
Aymira isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 4 Hafta önce   #4 (permalink)
*İLiM DiLeNcİsİ*
Çalışkan KardeşimizPişmanlık varsa tevbe yerini bulur. Önemli olan hatayı anlamak. Rabbim hatasını anlayıp hizaya gelene yardım ediyor.
*İLiM DiLeNcİsİ* isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.