Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim

İstihare rüyası rüya tabirleri

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
sitare16
Yeni Kardeşimiz

İstihare rüyası rüya tabirleri


İstihare rüyası yorumu, istihare rüyası rüya tabirleri, istihare rüya tabiri.
Selamunaleyküm hocam. Ben sevdiğim ve evlilik yolunda olduğumuz kişinin benim için hayırlı olup olmadığına emin olmak için istiharenin gerektirdiği şekilde namazımı kılıp duamı ettim yattım. Duamda yüce rabbime renk göreyim diye dua ettim. Rüyamda erkek arkadaşımdan ayrılıyordum sahile gidiyordum ve denizde yunus balığı boyutlarında iki tane yemyeşil balık gördüm. Uyandığımda bunu ne şekilde yorumlayacağımı anlayamadım, sizce sevdiğim kişi benim için hayırlı mı yoksa rüyamdaki gibi ondan ayrıldıktan sonra mı hayır olacak? Yalnız şöyle birşeyde var ben yaklaşık bir senedir hergün en az 2 kere sevgilimi rüyamda bana ihanet ederken yada ondan ayrılırken görüyorum. Bu rüyamdada o durum yansımış olabilir mi çünkü duamda renk göreyim diye söylemiştim. İkincisi bu rüyamı yorumlayamadığım için başka bir zaman annemle birlikte tekrar istihare yaptm ben konuşmadan yattım rüya görmedim. Fakat annem konuştu yattı ve rüyasında müstakil bir evde koyunları görmüş sonra koyunlar kaybolmuş, üst kattan sesleri gelmeye başlamış. Annem üst kata çıkmış tavanda çuval ve çuvalın içinde bembeyaz olmuş ceset görmüş çuvalı yere düşürmüş düşünce canlanmış o insan. Ardından siyah çarşaflı kadın gelmiş anneme bu ev cinli bu ev senin demiş, annem ağlıyomuş o esnada ve annem o evden çıkmak isterken kadın bağırmış 'kırmızı kırmızı senin kızın çok mutsuz olacak ' demiş. Bunu annem anlatınca hepimz ağladık. Yalnız annem konuşup yattı, korktu yapmak istememişti çünkü o istihareyi. Ve rüyada cinleri görmüş, sizce hocam bu rüyaya cinler mi karıştı, ne olur yardımcı olun. Evleneceğim kişiyi çok seviyorum ama zaman zaman çok mutsuzum onunlada. Rüyamı ne şekilde yorumlamalıyım ne olur yardimcı olun.

PAYLAŞ
Facebook Twitter Googlesitare16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam evlilik yolunda olduğunuz kişinin Sizin için hayırlı olup olmadığını ancak Allah cc. bilir..ama Siz de "Evleneceğin kişiyi çok seviyor
ama zaman zaman çok mutsuzum onunla "diyorsunuz...
Hz. Yunus'un (a.s) Balığın Karnındayken Yaptığı Dua
"La ilahe illa ente subhaneke innî kuntu minez-zalimîn."

"Senden başka hiçbir ilah yoktur. Seni tenzih ve tesbih ederim. Ben zalimlerden oldum.."
başımıza gelen şeylerin kendi yaptıklarımızdann,kendi ellerimizle yaptıklarımızdır...
evlilik, gibi bir işe teşebbüs eden kimse, o işin kendisi için hayırlı olup olmayacağı hususunda tereddüde düşerse, şüphesini giderecek, tereddüdünü ortadan kaldıracak hâl çareleri aramali..

Bu hususta yapılacak ilk iş, yapılması istenen meselenin meşrûluğunun ve helâlliğinin araştırılması, dinî ölçülere uyup uymadığının incelenmesidir.
Kişinin kendisi bir neticeye varamadığı takdirde en sıhhatli yol, o meseleyi münasip olan ehliyetli birisine danışmak, onun fikrini almak, gerekirse meseleyi enine boyuna bütün teferruatıyla konuşmak; kısaca istişare yapmaktır. İstişare yapılacak insanın da tecrübeli, bilgili ve sözüne itimat edilir olması gerekir.

Rüyanizin Yorumu;
Günlük yaşamınızda kafanızı meşgul eden durumların uykusundaki senaryolaştırılmış yansıması olabilir
annenizin de Sizin de kafasının karışık olduğunun simgesidir...
Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın.
"Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?
ALLAH 'ım Hakkımızda Hayırlısı Neyse Bize Onu Nasip et,diye Dua edin..
Üzülme Evlat ; kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki..Kendinize iyi bakın!!mutlu olun selametle..


https://www.islamiforumlar.net/ruya-...rumlanmaz.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
dilektunç
Yeni Kardeşimiz

istihare rüyası TABİRİ


İSTİHARE RÜYASI TABİRİ.
Selamün aleyküm, bir seneden fazla birlikte olduğum bir erkek arkadaşım var iki üç kere tartışıp ayrılmıştık ama uzun sürmedi ayrılık, bir iki gün sürdü sadece. Üniversitede okuyoruz ikimizde, 3 ay aynı evde birlikte kaldık. Üç hafta önce ben ayrıldım geçen gün konuşmak için yanına gittim ve o sabah namazını kıldıktan sonra istihare namazını kılıp yattım, tam duasını bilmiyorum ama Allah'ıma içimden geldiği gibi duamı ettim, o benim için benim ailem için hayırlı mı değil mi diye. Beyaz gelinlikli bir bayanı gördüm rüyamda ama yüzünü göremeden uyandım hemen. Düğünü varmış o kişinin belki de kendimi görmüşümdür bilmiyorum. Rüyanın sadece bu kadarını hatırlıyorum.
dilektunç isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam unutmayalım ki, ilişki nasıl başlarsa öyle de devam eder, her şey başlangıç enerjisinde,Bir şey nasıl başlarsa genellikle öyle de devam eder.
Çatlak hangi yönde başlarsa o yönde ilerler.. mesela Bir insan güne nasıl başlarsa, genellikle geceye kadar öyle devam eder derler..........
Bir sınavda olduğumuzu unutma kardeşim, sabırlı ol, doğru yoldan ayrılma sakın. Hayatını daha da zorlaştırma!!emin olmadığın konularda ,acele karar verme..

Rüyada gelinlik görmek, gelinlik giymek, gelinlik bakmak, gelinlik giymiş birini görmek;
tüm genç kızların gördüğü bir ortak ,bilinç altı Rüyasi...

Rüyada başkasının gelinlik giydiğini görmek;
bazen bir evlilik haberi yada evlilik yaşamında yeni bir güzel başlangıç manasına gelir.

"Düğünü varmış o kişinin belki de kendimi görmüşümdür"
Sevgide belki de şüpheye yer yoktur.varsa demek ki ya Sizde yada ilişkinizde bir sorun var demektir..
Karınca kararınca,baktın olmuyor yararınca.. Sen de vaz geç be kardeş..

Aşık değilim ama kopamıyorum. Benimki alışkanlık mı?
misali...Alışkanlık ama olasılığı yüksek. İlişkilerde sevgililer birlikte bir yaşam geliştirirler. Bir süre sonra kişilerin önemi ortadan kalkar, içinde bulundukları o yaşam vazgeçilmez hale gelir. Seninki de böyle bir şey olmasın..selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
Paramparca
Yeni Kardeşimiz

Istihare rüya yorumu


Selamün Aleyküm benim geçenlerde bir hayırlı işim vardı hersey güzel giderken birden Herşey bitti bende iş bittikten sonra istihareye yattım. Rüyamda geceymiş ama sokak lambalarının aydınlığı var 3 beton basamak var biz çıkmışız bu basamakları önümüzde bir kapı var yuvarlak ve tahtadan eski bir kapı o kapının önünde duruyoruz İkimiz, kapı kapalıydı biz yanyanaydık ama birbirimize bakmadık konuşmadık. Lütfen benim rüyamıda yorumlarmısınız.
Paramparca isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam "bir hayırlı işim vardı hersey güzel giderken birden Herşey bitti bende iş bittikten sonra istihareye yattım. "
iş bitti ise neden istihare yapiyorsunuz anlamiyorum.. kafanızda soru işareti kuşku oluşmasın sadece Allah dan hayırlıysa olsun deyin.
Her son yeni bir başlangıçtır .."kaderin üstünde bir Kader vardır." 'Zorluklar', içine sıkıştırılmış 'kolaylıkları' bulup ortaya bir çıkarabilseniz..
Allah bir kapıyı kapatırsa ötekini açar ..

Rüyaniz ;güvenebileceğiniz, görüş ve düşünceleri ile sizi aydınlatacak, yol gösterecek, sizi destekleyecek iyi bir arkadaşa, dosta,akil hocasina gereksinim duyduğunuzu simgeler...


Kapı Açılır Sen Yeterki Vurmayı Bil!... Ne Zaman? Bilmem!... Yeterki O Kapıda Durmayı Bil. . . ! Hz. Mevlana
Bu kapı rahmet kapısıdır.Yüce Allahım ,isterse gönülden mucizeler yaratır,ummadığınız yerden rızık verir,yeterki onu çokça hamd edelim,yeterki ona olan sevgimizi,bağlılığımızı teslimiyettimizi gösterelim,onun bize rahmet etmesini istiyorsak biz de herşeye,herkese rahmet etmeye çalışalım,biz kimiz ki neyiz ki insanları kafamıza göre yargılıyor,kusur görüyoruz.
O ki merhametlilerin en yücesi biz kimizki Allahımızın merhamet ettiğini hor ve hakir görürüz,Rabbim bizleri onun aşkıyla yananlardan eylesin,kalp gözümüzü açıklardan eylesin,her duasını kabul ettiği kullardan eylesin...


Dünün sonu, yarının başlangıcı'nın hepimize hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
gzdlf
Yeni Kardeşimiz

İstihare Rüyası Yorumu


Selamün Aleyküm, hayırlı akşamlar. Ben evlenmek için biriyle görüşecektim. Fakat o kişi benim için hayırlı mı bilemedim kendim istihareye yatmama rağmen uyuyamadım hiçbir şey göremedim. Fakat son kez yattığımda uyandım içim çok huzurluydu bir müftünün konuşmasında bu durumun da hayra alamet olduğunu duymuştum. Aynı gün çok yakın bir komşumuzdan rica ettim o da benim adıma istihareye yattı o da hiç uyuyamamış. sadece sabaha karşı ikimizi çok güzel bir yerde görmüş (yani komşumuzla ben) birbirimize bakıp elimizi uzatmış el ele tutuşup yürümüşüz. Tabiri nasıl olur ben hayırlı diye yordum ama bilemiyorum çaresizim. Yardımcı olabilir misiniz ?
gzdlf isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykümselam, hayırlı akşamlar. hakkınızda hayırlısı
"hiçbir şey göremedim."
ben neyi yorum yapacam..

"içim çok huzurluydu " bunu ancak siz bilir ve karar verebilirsiniz...
evlenmek için biriyle görüşecektiniz ,görüşün..Niyet hayr, âkibet hayr ️ olur inşaAllah..


https://www.islamiforumlar.net/ruya-...rumlanmaz.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
azizim
Yeni Kardeşimiz

istihare rüyası yorumu


Esselamu aleyküm.. Hayırlara vesile olsun insaallah diyerek başlıyorum.. Istihare rüyamı yorumlatmak istiyorum size .. ( niyetim o kişiyle evlenmem hayırlı mı olurdu ) Çalıştığım şirketteyim herkes yemekten gelmiş bende çok acıkmışım yeni gidiyorum yemeğe, şirkette yiyorum yemeğimi ama abla var yemek yapan. Yemek yiyorum doyuruyorum karnımı güzelce, yeşil soğan, tuz falan gördüm soğanı yemedim ama yemeğime tuz koydum diye hatırlıyorum. Daha sonra çalışanlarla birlikte çay molası yapıyoruz karnım tok ama gözleme falan yapmışlar, zeytin var içine kıvırcık doğranmış, biraz solmuş kıvırcıklar. Yemek için açık çay alıyorum tepsime, maydanoz alıyorum taptaze ama yemyeşil maydanozlar, zeytin alıyorum ama o solmus kıvırcıkları almıyorum. Bir tane kız görüyorum ama normalde tanımıyorum o bir sürü maydanoz almış bana az kalmış, o yuzden kıza ters bakıyorum öyle. Bir ara dudağıma ruj sürdüğümü görüyorum ama rengi kırmızı değil.

Kolay gelsin..

YÖNETİM/UYARI
https://www.islamiforumlar.net/ruya-...en-okuyun.html
azizim isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
Tunamelis
Yeni Kardeşimiz

istihare rüyası tabiri


Selamün Aleyküm,
Firmamız başka bir firmaya satıldı ve 2-3 ay sonra tüm bölüm oraya geçeceğiz. Yeni firmamızda da bizimle aynı seviyede çalışan insanlar var. Benim için hayırlı olup olmayacağı ile ilgili istihareye yattım ve gördüğüm rüya şu şekilde, lütfen yorumlarmısınız? Rüyamda yeni bir eve taşınıyorum ve evde eşyalar var güzelmiş diyorum. Daha sonra dışarı dolaşmak için evden çıkıyorum ve geri döndüğümde evin önünde kocaman bir çukur olduğunu görüyorum. Şimdi eve nasıl gireceğim diye düşünürken evin kapısına doğru dar bir yol olduğunu görüyorum. Ben o yola atlarım diyorum ve çukurdan atlıyorum fakat yolun kenarında asılı kalıyorum. Tam o esnada küçük bir kız çocuğu benim önümde atladığım yerde duruyor. Bu da nereden çıktı şimdi diyorum ve sonra o küçük kız çocuğuna yardım etmeye çalışıyorum. O çukurdan yola çıkması için elini şöyle at, yapabilirsin diyerek telkinler veriyorum. Bu esnada yukarıdaki yolda çukura bakan bir kadın var fakat hiç konuşmuyor. benim için düşse de kurtulsam diye aklından geçirdiğini hissediyorum. Kadına kızıyorum küçük kızı kurtar diyeama kız düşüyor. Ben kadınla kavga ediyorum.Lütfen bu rüyayı yorumlarmısınız? tşk ler.
Tunamelis isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.