Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim

Rüyada sevdiğinin arkada namaza durduğunu görmek

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
vefahas
Yeni Kardeşimiz

Rüyada sevdiğinin arkada namaza durduğunu görmek


Selaymun Aleykum üstadım;

35 yaşındayım ve bu zamana kadar hiç evlenmedim. Yurt dışı hizmet organizasyonunda ekip olarak bizimle beraber bulunan bir kızla tanıştım ve bu kişiyi beğenmiştim. Yurt dışından dönünce bu kişi ile gerek telefonda iletişimde bulunmuş ve gerekse iş yerinde kendisini ziyaret ederek diyaloğumuzu sürdürüyorduk. Kendisini yakından tanımak ve niyetimi açmak için dışarıda görüşelim diye telefonda söylemiştim. "Şu anda olmaz daha sonra" şeklinde karşılık vermişti. Bende durumu izah eden e.mail yazdım. E. mailde kendisine karşın sevgi hislerini açığa çıkarmak için duygularımı ifade ettiğim yazı yazmıştım. Bu yazıma karşılık tepki gösterdi ve bir daha hiç bir şekilde görüşmek istemediğini ilave ederek yazılı- sözlü iletişime son verdi. Tam kendisini unutmaya ve anılardan silmeye çalıştığım anda rüyasını gördüm. Bu bayanla ilgili gördüğüm rüyanın tabirini açarsanız memnun olurum... Bayan benden 10 yaş küçük ve tesettürlüdür.

Sabah 8 civarında, tarihi 17 Mayıs 2013

Rüya:

Hava açıktır ve öğle zamanıdır. Abdest almak için erkekler abdesthanesine yöneliyorum. Erkek abdesthanesi olarak yanlış yere geliyorum, burası kadınlar abdesthanesidir. Sevdiğim kızı kapıya yakın yerde abdest aldığını görüyorum. Erkek abdesthanesine hızla yöneliyorum. Erkekler abdesthanesinden helaya gidiyorum. Hela temiz ve kokusuz durumdadır. Burada küçük hacetimi gideriyorum. Abdesthanede temiz suyla abdestimi alıyorum. Abdesthaneden çıkıyorum. Camii yoluna çıkıyorum. Yol, geniş ve uzun duvarlarla kaplıdır, tam bu sırada sevdiğim kızı önümde görüyorum. Bu sırada öğle ezanını işitiyorum. Sevdiğim kız sol tarafa yönelerek koşar adım yürüyor. Bende takip ettiğimi sanır endişesi ile sağdan on-onbeş adım atarak merdivenleri çıkıyorum. Kapalı duran demir kapıyı açıyorum. Yaklaşık elli metrelik dik tepede duran, Osmanlı selattin camiisini görüyorum. Burası Yavuz Selim Camii (Fatih'te) olabilir. Hızlı şekilde koşarak ve zorlanmadan tepeye çıkıyorum. Cami tadilattan dolayı kapalıdır. Caminin geniş mermerli avlusunda kıbleye doğru yönelmiş ve öğle namazının sünnetini kılan cemaati görüyorum. Hava açık ve güneşlidir. Ayakkabımı çıkarıyorum, temiz plastik hasırın üzerine basıyorum. Sünnetin ilk 2 rekati kılınmıştır ve cemaatle aramda 6-7 saflık mesafe vardır. Farza yetişmek için en arka safta duruyorum. Caminin duvarına yakın yerde bulunuyorum. Namaza durduğum yerin önünde, yatay __ trafik bariyerine benzer şeyler görüyorum ( önümde, yaklaşık 2 metre) Sevdiğim kızda namaza gelirse bir başke yerde kılar ve belkide kendisini göremeden gider şeklinde düşünüyorum. Geriye bakıyorum, sevdiğim kızda namaza yetişmek için koşarak yokuşu çıkmaktadır. Namaz tekbirini alıyorum ve kıyamda duruyorum. Sevdiğim kızda kıyamda iken tam arkama gelerek namaza duruyor. Rükü ve secdeyi tamamlıyorum...

PAYLAŞ
Facebook Twitter Googlevefahas isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykum selam üstadım;
karışık bir rüya Hayirdir insallah..
Rüyalarımızda yaşadıklarımızla gerçek hayatta yaşadıklarımız aynı mantıkla oluşur. Rüyalarımız nasıl zihnimizde yaşanıyor ise gerçek hayatımız da zihnimizde yaşanır.
Günlük hayattaki sıkıntı,celiski endise,bosluk rüyalarımıza yansımaktadır.
Rüyalar günlük yaşamda yaşadıklarımızın bir yansıması şeklinde ancak çok farklı formlarda mana Aleminde oluşurlar...

rüyaniz,Karışık ve boyle net olmayan Karışık rüyalar görmenizin çeşitli nedenleri vardir..
Bunların başında herşeyden kolay etkilenen birisi olmanız geliyor. hareketli bir yaşam stiliniz ,hayal ve yapmak istedikleriniz oldugu kadar olabilir. kararsızlık ,çelişki,korku O bayanin sizin ile neden görüşmek istemediğini bilmemenizden de kaynaklanabilir..
bazı iç karışıklıklar veya karşılaştığınız çatışma celiski kararsizlik ve baski olayını simgeler.

İnsanoğlu olarak bize düşen ALLAH (cc)’ın en büyük nimeti olan aklımızı iyi ve güzel yönde kullanmak ..
Allah Hakkinizda Hayirlisini versin..

Rüyada çeşme ,musluk görmek mutluluk işaretidir.
abdest aldığını ve abdestini tamamladığını gören kimse üzüntülü ise, Allah (c.c.) onu bu üzüntüsünden kurtarır ferahliga kavusur..

Rüyada öğle ezanı okunduğunu görmek ;idealist düşünceleri ifade eder.
Amaç ve arzularını gerçekleştirmek doğru yolda olduğunuzu, çalıştığınız iş veya projede başarı elde edeceğinizi gösterir..

Rüyada öğle vaktinde ezan okunduğunu ve insanların da namaz için camiye koştuklarını görmek,hayır ve berekete,müjdeli habere ve Hakka yönelmeye yorumlanır.

Rüyada öğle namazı kılmak ;borçlu iseniz borçtan kurtulacağınıza, günahkar iseniz tövbe edip huzur bulacağınıza, sizi sıkıntıya sokan
bazı gizli şeylerin ortaya cikmasina yorumlanir..

Sevilenin arkadan namaza durması ;cok ilginc Size tabii olmasina yorumlanir..
Namaz Bir Sırat Yürüşüdür... Sağınız Cennet...Solunuz Cehennemdir... Ardınız Dünya...Önünüz Ahirettir...
artik yorumunu kendiniz yapin...

Yaşamınızda,huzursuzluk, mutsuzluk,stress,yolunda gitmeyen bir seyler, tıkanıklıklar varsa durup kendinize sormalısınız. ..
ben,nerde yanlış yaptım ve halen de nerede yanlış yapıyorum ...
bilmiyorsaniz bir bilene, bilgine, Ehline sorun ..
Hayirli gunler...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.