Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Rüya Yorumları Bölümü Rüya yorumu, rüya tabiri

Rüya içinde rüya görmek

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #11 (permalink)
nida beyza
Katılımcı Kardeşimiz

rüya içinde rüya görmekSelamünaleyküm Hayırlı günler gönül sızım. Öncelikle bizleri islami yorumlarla aydınlatıp yardımcı oldugunuz için teşekkür eder Rabbimin rızasının üzerinizde olmasını dilerim. Öncelikle sizden istediğim, sıkça rüya görüyorum ve rüyalarım nerdeyse çoğu çıkıyor. Bu hayır mıdır, şer midir? Daha sonrasında son zamanlarda rüya içinde rüya görüyorum. Birkaç gün önce yine rüyamda rüya gördüm fakat rüyada rüya görürken resmen omuzuma biri dokundu ve uyandım. Bu rüyada rüya görürken olan birşey öyle gerçekti ki o dokunuşu gerçekten öyle hissettim ki anlatamıyorum. Biraz karışıktı fakat çok güzel bir okul kazanmış oluyordum galiba. Rüyamı yorumlarsnız ve rüyalarımın çıkması nedir gerçekten omuzuma dokunuldu da mı uyandım sizce, yardımcı olursanız çok sevineceğim. Şimdiden teşekkür ederim allah razı olsun.
nida beyza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #12 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
ve Aleykümselam Size de Hayırlı günler
"sıkça rüya görüyorum ve rüyalarım nerdeyse çoğu çıkıyor. Bu hayır mıdır şer midir? "
Bu konuda Aşağıda bazı bilgileri muhakak okumanizi rica ediyorum..hayır mıdır şer midir..bunu sadece Allah cc. bilir..
Kişi rüyasında rüya görürse dikkat etmelidir. Aynen çıkabilir..
rüya içinde rüya görmek ;size güçlü bir mesaj verildiğinin işaretidir..
sizin yaşamınızı olumsuz yönde etkileyen Kararsızlıği yaşamınızı olumsuz etkilemesine son vermeniz gerektiğini işaret etmektedir.

uyku ile uyanıklık arasında,yani tam olarak uykuya dalınmadan görülmesinin adı yakaza halidir.
Mesela bende bazen Sizin gibi;Rüya ile uyanik olma arasinda; birisinin Bana soğuk bir cisim gibi dokunduğunu hissederim ...
uykuyla uyanıklık arasında kalma deneyimi ile farklı boyutları algılama arasında inanılmaz bir benzerlik vardir.
Bu Farklı boyutları algılama ya da farklı boyutlara geçebilme sezgi ve hissidir!!

"çok güzel bir okul kazanmış oluyordum " ilim öğrenmeye istekli olmaya, ilim ehli bir kimsenin tavsiye ve telkinle*rinden yararlanmaya işaret eder.
Allah cc.cümlemizden Razı olsun selametle Yolun Aydin olsun...


https://www.islamiforumlar.net/ruya-...yasiyorum.html

https://www.islamiforumlar.net/gonul...um-oluyor.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #13 (permalink)
nida beyza
Katılımcı Kardeşimiz
Allah razı olsun teşekkür ederim size. ilim sahibi biri olarak biraz daha ayrıntılı anlatabilirsiniz çok sevinirim. Mesela rüya içinde rüya görmek aynen çıkabilir dediniz, ben güzel bir okul kazandığımı gördüm hep dua ediyorum, hakkımda önce hayırlısı olsun sonra istediğim yer olsun diye, bu işaret olabilir mi sizce, yani kazanacagima dair? Bir de rüyalarımın çıkıyor olması ne demek. Annem, ablam rüyalarımın çıkıyor olmasını kimseye söylememem gerektiğini söylüyorlar kendilerine bile, sizce neden? Bir rüyamdan örnek vermek isterim. Bir ay önce bir tanıdıgımız vardı çocuğu olmuyordu 10 yıl sonra hamile kaldı. Ben sadece hamile kaldığını duydum. Bayağı bir zaman sonra rüyamda bebeğin karnında öldüğünü gördüm ve bunu ona söyledim. Uyandıktan sonra anneme anlattım hayır olsun dedi ve üç gün sonra o tanıdığımızın bebeği karnında ölmüş. Bu kadar olabilir mi? Çok uzun yazdım zamanınızdan çalmak istemezdim fakat ihtiyacım var hakkınızı helal edin. Şimdiden teşekkür ederim. Rabbimin rızası üzerinize olsun.
nida beyza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #14 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Cümlemizden nida beyza..rüya içinde rüya görmek bazen aynen çıkabilir ...
"ben güzel bir okul kazandığımı gördüm " bunu çok istediğiniz için bilinçaltı da olabilir...

Rüyalar, genel olarak üçe ayrılmaktadırlar. Kafası yorgun, devamlı bir konuyla ilgilenen kimse uyuduğunda rüyasında karmakarışık şeyler görebilir.
Veya bu insan ilgilendiği,kendisinin önem verdiği beklediği konuyu da görebilir.
Bu tür rüyalar yorumlanmazlar. Bu durum sadece etkisinde kalmaktır. Yani gerçek rüya değildir.

İkinci tür kabus veya karabasan denilen rüyadır.Karabasan gören insan korkar. Bir ara rüyada olduğunu hissederek uyanmak ister. Bunu başaramaz.
Ama uyandığını sanır ve bu sırada kabus devam eder. Her insan ömründe birkaç kez kabus görebilir.

Üçüncü tür rüya olduğu gibi çıkandır. Böyle rüyalar çok değerlidir. Genellikle ;Hassas,duyarli,sezgisi güçlü olanlar,duygu ve ruh temizliği olanlara ancak mümkün olabilmektedir.
Örneğin insan rüyasında yıllardır rastlamadığı ahbabını görebilir. Onunla konuşabilir. Bu rüyadan kısa bir süre sonra o ahbabı karşısına çıkabilir.
Buna “Gerçek Rüya” adı verilir. Böyle rüyalar görenler, dikkatli davranmalıdırlar. Gördükleri şeyleri iyi değerlendirmelidirler.

"annem ablam rüyalarımın çıkıyor olmasını kimseye söylememem gerektiğini söylüyorlar "
aynen ben de eskiden çıkan rüyalarımı o insanlara söyler onlari samimiyet ile ikaz ederdim.. sonra bir baktim ki adim..freak oldu!!
(acayip,meczup )ve anladim ki O rüyalar sadece bana emanet, SIRR olarak verildi..Bu sırrı muhafaza etmem gerekirdi..
neden bana verildiği hikmetti Allahu alem.. Rabbim'in bir bildiği mutlaka vardır. Allah bilir,biz bilemeyiz… Allah'ın hikmetinden sual edilmez..

Rüyana sahip çık..
Abdülhamit’in sadrazamlarndan Cevat Paşa çocuk yaşlardan beri bir şeyhin dergâhına gidermiş. Bir gün dergâhta şeyhin yanına bir demirci esnafı gelir.
Gördüğü bir rüyayı anlatarak şeyhten yorumlamasını ister. Rüyayı dinleyen şeyh Cevat’a dönerek:

“İki mecidiyen var mı?” diye sorar. Cevat, cebinden iki mecidiye çıkararak verir. Bunun üzerine şeyh, adama: “Rüyanı iki mecidiyeye bu çocuğa satar mısın?” deyince,
adam şaşırsa da kabul eder ve parayı alarak gider.

Adamın ardından şeyh: “Oğlum, bu rüya sadrazamlık rüyasıdır.
O yüzden henüz rüyanın sahibi o iken rüyayı tabir etmedim. Şimdi rüya senin olduğuna göre mesele kalmadı.
Demirciden sadrazam yapacak değiliz ya, değil mi!” der...
kissadan Hisse...

Hayat ve olaylar karşısında müsbet tavır almanın şartı ;Bazen olup bitenlere akıl sır erdiremediğimiz zamanlar olaylar karşısında duygusallığa kapılmadan akılcı ve imani yoldan ;
en güzel şekilde Rabbim'in bir bildiği ,bir hikmetti mutlaka vardır!deyip Allah'a güvenip teslim olabilirseniz her zaman mutlu ve huzurlu olabilirsiniz.. selametle...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #15 (permalink)
nida beyza
Katılımcı Kardeşimiz
Allah razı olsun sizden çok güzel anlattınız rabbim bu ilim yolunda hep sizinle olsun inşlh. Allaha emanet olun teşekkür ederim
nida beyza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #16 (permalink)
Tbb123
Yeni Kardeşimiz
Selamın aleykum. Ruya icerisinde ruya gordum, ruyamda yatak odasinda tanimadigim ve yuzunu göremediğim bir adam kabir azabından kurtulmak icin Yasin okumam gerektigini soyluyordu. Daha neyi beklediğimi ve ölümün cok yakin oldugunu haber ediyordu. Rüyamdan birden uyandim ve arkadaşımın evindeydim evlerinden iki Kuran'ı Kerim aldim yataga gectim once arapçasını okudum ezbere bildigim yerlerin cok değiştiğini gordum. Sonra türkcesini okudum, sadece iki ayetini okudum, ilkinde ölümden bahsediyordu, ikincisinde ise kabirdeki meleklerin hesap soracağından. Kuran'ı Kerim'i bildigin halde okumayanın cezasının olacagini söylüyordu, kitabı okurken dev yılanların icinde gibi hissettim ve arkadaşımın annesini uyandırdım onlara anlattim annesigil şakaya vurdular ve ruyamda onlara ölümün ne zaman gelecegini bilemeyiz rahmetli abimde bu tur seylerden bahsetti ve öldü diyordum. Acaba ölüm bana mi yaklasti diye icimden geçirdim ve uyandim. Allah hayirlara cikartsin ama cok korktum bana bunu açıklayabilir misiniz?
Tbb123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #17 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz


ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun rüyanizi sarsilarak okudum..
Kişi rüyasında rüya görürse dikkat etmelidir. Aynen çıkabilir Allahu Alem..

Hayat bir uyku ve Rüyadir!! ölünce uyanır insan; sen erken davran ölmeden önce bu uyku ve Rüyadan uyan yoksa sonumuz vahim dir..

Siz de var olan bir eksikliği tamamlamaniz için bir uyari, bir firsat bir lütüf rüyasi...iç âleminize bir bakin ve eksiklerinizi tamamlayin...
evdeki hesap çarşıya uymazken ahirettin hesabını bu dünyada iyi yapın demis hz mevlana
Allah bizleri zamanın kıymetini bilerek sürekli ibadet eden, hayırda yarışan ve dünya imtihanını kazanan kullarından eylesin inşallah...Selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #18 (permalink)
Tbb123
Yeni Kardeşimiz

Selamın aleykumÖncelikle Allah razi olsun, bana vaktinizden ayırdınız ve cevap verdiniz. Benim tek eksiğim namaz kılmamam ve Kur'an i Kerim'i bildigim halde okumamam. Bunlar tam degilen imanımız da tam olur mu bilemeyiz. Neyse lafi uzatmadan bir rüyamı daha sormak istiyorum tabi vaktinizden çalmak gibi olmasin.
Ruyamda alt komşumuzda oturuyordum onlarin penceresi yere cok yakin pencere kenarında otururken bir asker geldi ellerini acip ayetel kusi okudu ve pencereden elini uzatip benim yuzumu sıvadı ve sonra hızla gitti, gözden kayboldu. Bu rüyayı yorumlayabilir mısınız acaba??
Tbb123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #19 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Cümlemizden inş.Rüyaniz Hayr olsun
Bir kimsenin rüyasında Ayetel-Kürsîyi okuduğunu veya okuyandan dinlediğini görmesi;
dünyâ âfet ve felâketlerinden emin olup koruma altında olacağına, ömrünün uzunluğuna isteklerine kavuşacağına işaret eder. Yine böyle bir rüya gören kimse eğer hasta ise; şifa bulup iyileşir.

Kirmânînin yorumuna göre: Rüyasında Ayetel-Kürsî yi okuduğunu veya okuyandan dinlediğini gören kimsenin insanların nazarında değeri artar ve saygı görür.
Câfer-i Sâdık ın yorumuna göre: Rüyasında Ayetel-Kürsî yi okuduğunu veya okuyanı dinlediğini gören kimsenin; dini bütün ve zekâsının parlak olacağına delalet eder.

Rüyanizin Psikolojide ki Yorumu;
Stress,Korku Halk arasında kendinizi tedirgin hissediğinize yorumlanir..
Rüyanız içinizdeki çok özel ,samimi duygularınızı simgelemektedir. Masum, samimi, sevgi ve iman gücünüzü kaybetmediğiniz sürece hayatta her şey istediğiniz gibi gelişecektir..Selametle..

Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #20 (permalink)
merva
Katılımcı Kardeşimiz

rüyanın içinde rüya görmekselamünaleyküm.. rüyamın içinde rüya gördüm. istedigim bir insan var ama o kişi beni istemiyor rüyamda ben tanıdıgım başka biriyle evlenmişim ama kabullenemiyorum, kendi kendime bu nasıl oldu nasıl evet dedim ne yapacagım şimdi keşke bekleseydim o insanı biraz daha diyorum. rüyamın içinde ki rüyadan uyanıyorum hala düşünüyordum gerçek mi diye karar veremedim önce, sonra tamamen uyandım çok şükür rüyaymış.. selametle...
merva isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.