Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Rüya Yorumları Bölümü Rüya yorumu, rüya tabiri

Rüyada ölüm haberi almak

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #1 (permalink)
Dilek
Misafir

Rüyada ölüm haberi almak


Rabbim'in sonsuz Rahmet ve Bereketi üzerinize olsun.
Ben dün gece bir rüya gördüm. Rabbim hayra çıkarsın inşallah. Rüyamda şuan evli olan çok yakın bir arkadaşımın sözde düğününe katılıyoruz. Düğün öncesi hazırlıkları felan yapılıyor. Ortanca kardeşimle ordayız. Bu arada bize haber geliyor. bir trafik kazası olmuş. ortanca kardeşimle hastaneye gidiyoruz. hademe gibi bir görevliden küçük erkek kardeşimizin trafik kazasında öldüğünü öğreniyoruz. çok inanmıyoruz. düğüne katılmamız lazım diyoruz ve geri gidiyoruz. sözde arkadaşımızn düğünü oluyor ama ne gelin ne damat var. düğün bitince benle ortanca kardeşim tekrar hastaneye gidiyoruz. kardeşimi soruyoruz. görevli size söyledim ya o genç kaza da öldü diyor. ben olamaz deyip hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlıyorum . bu arada ortanca kardeşim yanımdan kayboluyor. Sözde ölen kardeşimin beyaz bir gömlek içinde sureti görünüyor. o da ağlıyor. ben o ağlamamla uyandım. Rabbim hayra çıkarır inşallah. Biz üçümüzde bekarız. en küçük kardeşim 26 yaşında. Sizden ricam beni bu rüya ile ilgili aydınlatmanız. sabahtan beri rüyanın etkisindeyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Dilek Kara 31yaş Bekar Sağlıkçı bayan

PAYLAŞ
Facebook Twitter Google 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizRabbim'in sonsuz Rahmet Bereketi ,huzuru ve nasip ve kismeti Sizin üzerinize de olsun,,guzel Arzu kardesim
rüyanizi Rabbim hayra çıkarsın inşallah

Rüyada ölüm haberi görmek:bu rüya size, hedeflerinizin peşinde koşarken ani bir son ile karşılaşacağınızı simgelerken..
hedeflerinize ulaşmak için başka bir yol bulmanız gerektiğini işaret eder...nasip ve kismettinizi, bereketinizi farkli mekanlarda arayin..seklinde Yorumlanir..

Rüyada ölüm haberi :almak, rüyayı gören kişi gerçek yaşamında bir haber bekliyorsa onun istediği yönde olmayacağını da ifade edebilir.
Ancak bu haberin beklediği yönde olmaması çok üzülecek bir durum olmayacak bu haber o kişi için yeni başlangıca yol açacaktır...
Öte yandan gördüğünüz her rüyanın mutlaka bir mesaj vermesini beklemeyiniz.
belki de son gunlerde etkilendiginiz bir olaydan da bilincalti olarak bu ruyayi gormus olabilirsiniz..
bir de en kucuk kardesinize her zaman iyiligi ve dogru olani yapmaya tesvik edip öğut verin...

insanların artık birbirini anlamaya zamanları yok.
Dükkanlardan her istediklerini satın alıyorlar.
Ama dostluk ,kardeslik satılan dükkan olmadığı için
dostluk ve kardeslik muhabbeti Yok artik..
Hayirli gunler ve HAYIRLI cumalar...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
[kadesign]
Katılımcı Kardeşimiz

Rüyamda ölüm haberi aldığımı görmek


s.a. rüyamda okulumdaydım ve akşam karanlıgına yakın bir karanlık vardı. etrafta baya insanlar vardı ve ben bir kaç tane akrabamın ölüm haberini almıştım. en son olarak da bir akrabamın ölüm haberini aldım ve kendi kendime "ne oluyor" diye dusunuyordum. hersey böyle ust uste mi gelir diye dusunmeye basladım ve gerçekten çok fazla üzülmüştüm. rüyamın bu kadarını hatırlıyorum. rüyamı yorumlarsanız sevinirim... Allah razı olsun...

Uyarı: https://www.islamiforumlar.net/ruya-...-sartlari.html
Lütfen bundan sonraki mesajlarda selam başta olmak üzere kelimeleri tam yazalım.
[kadesign] isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykum Selam Hayirdir insallah
Allahu Alem bu gunlerde akşam karanlıgı huznu,SIKINTISI var yureginizde olaylara daha umutlu ve pozitif yaklasmaniz gerektigine isarettir..
Rüyada ölüm haberi görmek, bu rüya size, hedeflerinizin peşinde koşarken ani bir son ile karşılaşacağınızı simgelerken, birisinin ölüm haberini almak, almak, birinin öldüğünü duymak gittiğiniz yol ile hedeflerinize ulaşamayacağınızı, hedeflerinize ulaşmak için başka bir yol bulmanız gerektiğini işaret eder.

Halit b. Zeyd (Ebu Eyyüb el-Ensarî) hazretlerinden rivayet edildiğine göre bir adâm Hz. Peygamber'e gelerek: "-Yâ Rasûlallah; beni Cennete sokacak bir ibadet söyler misiniz?" dedi... Rasûlüllah şu cevabı verdi:

"Allah'a ibadet eder ve O'na hiç bir şeyi ortak koşmazsın, namaz kılar, zekât verir ve sıla-i rahm edersin" (Buharî, Zekât, 1)
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
xcmert26
Katılımcı Kardeşimiz

Rüyada Ölüm Haberi almak


Selamun Aleykum, Ölüm Haberi almak ile ilgili bir rüya gördüm.

Abi Aslında Yazmak istemiyordum. Neden Çünkü Hiç Sevmediğim bir insanın ölüm haberini aldım. Yani gerçekde de alabileceğim biri, Kötü yolda olduğu için ama şöyle gogleye baktım rüyada ölüm haberi almak, gören kişinin işlerinin pek yolunda gitmeyeceği gibi anlatılıyor. ama ben size bir anlatayımda öyle doğruca öğreniyim dedim.

Abi şimdi ben bir evde oturuyorum, 2 tane koltuk birinde ben, birinde birisi var kadın ama yüzünü filan bilemedim. hala soruyorum kendime ve televizyonda haber izliyoruz ve birden o kişinin ismini söyledi haberi sunan kişi. öldü dedi aaa bu benım arkadaşım dedim, yanımdaki kişi de bana yaaa arkadaşınmı dedi. hatırlamıyorum ama burası netti baya ve merak ettim abi tam olara böyle işte.
xcmert26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleyküm selam..Yaz be abisi..ama ben abi değilim ki Adem ve Abdullahım..
rüyanizi Rabbim hayra çıkarsın inşallah

Rüyada ölüm haberi görmek,almak :
bu rüya size hedeflerinizin peşinde koşarken ani bir son ile karşılaşacağınızı simgelerken..
hedeflerinize ulaşmak için başka bir yol bulmanız gerektiğini işaret eder...nasip ve kismettinizi bereketinizi farkli mekanlarda ,farkli ortam ve kapilarda arayin..seklinde Yorumlanir..

"Nasip" deyip kabullenmek,"Kısmet" deyip avunabilmek,Sonra da.. İçimize bir ferahlık ver Ya Rab.. Yağmurdan sonra toprağa verdiğin gibi..
Insan hayat yolunda farklı ,farklı kapılar çalar;O kapı açılmazsa bir başka kapı açılır...

Rüyada ölüm haberi almak :rüyayı gören kişi gerçek yaşamında bir haber bekliyorsa onun istediği yönde olmayacağını da ifade edebilir.
Ancak bu haberin beklediği yönde olmaması çok üzülecek bir durum olmayacak bu haber o kişi için yeni başlangıca yol açacaktır...
Öte yandan gördüğünüz her rüyanın mutlaka bir mesaj vermesini beklemeyiniz...
belki de Hiç Sevmediğiniz bu insani hayattinizda olmamasini istemeniz de olabilir..
Hayırlı cumalar..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
xcmert26
Katılımcı KardeşimizÇok Teşekkür ederim sizlere. Allah Razı Olsun hepinizden, öncelikle de senden Tabi Öyle Olabilir. ama Öyle Oldu zaman Anlıyom ben. İçimde kin duygusu Yada ona Karşı Bir Öfke Barındırmıyorum ve de dedikleriniz açıkladıklarınız alakalı gibi biraz. çok kapı çaldım ama başkası açıldı. dediniz gibi hepsi birbirinden güzel.
xcmert26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
safinaz
Yeni KardeşimizSelamün aleyküm Gönül Sızım. Bu anlatacağim şey gördüğüm tuhaf bir rüyanın bir kısmı sadece. Genel olarak internetten gördüğüm şeylerin anlamına baktığımda olumlu bir anlamı var ama, bu gördüğüm kısmı neye yorumlayacağımı bilemedim.

Kısaca anlatayım, rüyamda üvey annemin bir trafik kazası sebebiyle öldüğü haberini alıyorum. Haberi aldığım kişi eşim ve kendisi bu habere çok üzülüyor. Bense hiç şaşırmamış gibi davranmaktayım, böyle bir haber aldığım halde normal günlük işlerime devam ediyorum, hatta üvey annemin ilk kocasından olan kızının nerde olduğunu soruyorum, aman diyorum şimdi evdeki herşeyi, altınları falan alıp gitmesin gibi şeyler söyluyorum. Rüyamda başka şeyler de oluyor ama anlam veremediğim kısım burasi. Eğer isterseniz rüyamı daha detaylı anlatabilirim. Yorumlamanıza yardımı olacaksa, üvey annemle benim aram hiç bir zaman iyi olmadı, bana hep kötü davranırdi hatta ben evlenecegim zaman, evlenmeme engel olabilmek için yada, en azından eşimin ailesinin beni istememesini sağlamak için eşimin ailesine hakkımda bir sürü yalan yanlış şeyler anlatmıştı. Bu nedenle eşim de kendisini hiç sevmez. Şu anda üvey annemle babam boşanma sürecindeler henüz bir sonuç alınmadı mahkeme devam ediyor ve üvey annemde bizden uzakta başka bir şehirde yaşamakta. Kızına gelince kendisi de uzun zaman önce iş sebebiyle evden ayrıldı şimdi evli ve başka bir şehirde ve babamın evine hic geri gelmedi.
safinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizVe Aleykümselam,Gönül Dostum safinaz Rüyaniz Hayr olsun Allah size sabır ve afiyet versin ,stressin ve şeytanın tuzağından ve oyunlarindan korusun..
Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz...her Rüya O An içinde bulunduğu Ruh halinde görülür..

Rüyada ölüm haberi almak;
ölüm haberi aldiğınız insanin,yer ve medeni hali değişikliğine ,
gittiğiniz yol ile hedeflerinize ulaşamayacağınızı, hedeflerinize ulaşmak için başka bir yol bulmanız gerektiğini işaret eder.
Insan hayat yolunda farklı ,farklı kapılar çalar;O kapı açılmazsa bir başka kapı açılır...

Hayat günlük takvim yaprağı..hazan gelir dökülür..
Gelirken ne getirilir ki..Giderken ne götürülür...
Sonu belli başından..Hak yazmış roman-ı...
Hoşnut olsam da olmasam da Benim baş rol kahramanı...
Bu gün takvimimden ,Belki son yapraktır düşen Söylemek nasib olmazsa,
Hakkınızı helal edin !Ben Hakkımı helal etsem de Allah(c.c) şüphesiz adaletlidir..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
safinaz
Yeni KardeşimizAnladım, çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Kotu birşey olacak diye çok korkmuştum.
safinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.