Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim

Rüyada yer sarsıntısı görmek

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #1 (permalink)
Alize
Yeni Kardeşimiz

Rüyada yer sarsıntısı görmek


selamun aleykum kardeşim, öncelikle kendimden bahsedeyim, 33 yaşında, evli, henuz çouğu olmayan bir bayanım. Dün gece gördüğüm rüyam beni çok etkiledi, bunu sizinle paylaşmak ve yorumunuzu almak istiyorum.

Rüyamda erkek kardeşimle birlikte camiye benzeyen bir binada minder üzerinde uyuyoruz, ben birden abimin seslenildiğini duyuyorum ve aniden uyanıyorum. Uyandığımda şiddetli bir yer sarsıntısı olduğunu fark ediyorum, hemen dışarı çıkıyoruz. Dişarıdayken binalardaki insanlara deprem olacak çabuk dışarı çıkın diye sesleniyorum, sonra telefonla ailemi arayıp deprem olacak ne olur dışarı çıkın diye adeta yalvarıyorum, benden sonra dışarıda olan eşimde telefonu alıp ailesini arıyor.

Ruya boyle bitti ve ben uyandım, uyandığımda oldukça korkmuştum, kelime-i, şahadet getirip dua okudum. (bu arada deprem bölgesindeki bir şehirde oturmuyorum). şimdiden teşekkürler..

PAYLAŞ
Facebook Twitter GoogleAlize isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykum Selam Hosgeldiniz Alize kardesim ve HAYIRLI bayramlar..
ruyaniza gecmeden once biraz on bilgi verip Sizin ile Dosthane muhabbet etmek istiyorum musaadeniz ile..boylece ne demek istedigimi daha iyi anlarsiniz ins..

Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim ve sosyal durumunuz, rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz ve sevinçleriniz ile rüyadaki diğer tüm unsurlar ve unsurların rengi, durumu, miktarı,cevrenizdeki Aile efradiniz da goze alinarak..
ruyayi da Hayra yorarak pozitif yaklaşarak yorumu yapılmalıdır.

Görülen her rüyanın mesaj vermesini beklemeyiniz.
Rüyalar daima geleceğe yönelik bilgi vermezler, bazan geçmişin bir yansıması, muhasebesi olabileceği gibi bazanda günlük yaşamda kafanıza takılan bir sorunun değerlemesi de olabilir.

rüyada yer sarsıntısı görmek;Zilzal Suresi anlamindadir!!
Deprem demek olan "zilzâl", sûrenin ilk âyetinde geçer. Nisâ (Kadin)sûresinden sonra Medine'de inmiştir, 8 (sekiz) âyettir. Kıyametin kopmasından, insanların yeniden dirilip hesap vermelerinden, herkesin -iyi ya da kötü- ettiğini bulacağından bahseder.

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.
1. Yerküre kendine has sarsıntısıyla sallandığı,
2. Toprak ağırlıklarını dışarı çıkardığı,
3. Ve insan "Ne oluyor buna!" dediği vakit,
4. İşte o gün (yer) haberlerini anlatır,
5. Rabbinin ona bildirmesiyle.
6. O gün insanlar amellerini görmeleri (karşılığını almaları) için darmadağınık geri dönüp gelirler.
7. Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu görür.
8. Kim de zerre miktarı şer işlemişse onu görür.
Yüce Beyân'ın verdiği mesajı hiçbir zaman kalbinden ve kafandan çıkarmayarak davete devamlı hazırlıklı olmalısın.
Çünkü Ölüm denen şey bir nefesten ibarettir. Alıp-verememek, verip alamamak her an mümkündür.

butun mesele bu SIRLI sureyi bilip Zilzal Suresinin Sırlarıyla Yaşamak.
Bütün duyguların merkezi, başı ve padişahı hangisidir gibi bir soruya verilecek en doğru cevap, herhalde, ‘beka arzusu’ yani insanoglu Sonsuzluk icin yaratilmis ve bu duygu ruhunda vardir...
Bu arzu, duyguların merkezi ve zenbereğidir. Açlığını bastırmaktan evlat sahibi olma arzusuna, mal-mülk edinme tutkusundan tanınıp bilinme hevesine, cinsellikten ölüm korkusuna... Hangi duyguyu ele alırsak alalım, derinine inildiğinde, ‘beka arzusu’ çıkar karşımıza.

Beka talebi, duygularımızın temelidir. Dünya fanidir; ama hiçlik, insanın kabul edebileceği türden bir son değildir.
O yüzden, ancak hayatını ölümün ötesine uzatarak ahireti dünyasına alabilenler şu dünyada dengeli ve huzurlu bir hayat yaşar..ilk once Ana karninda bize lutf edilen belli bir zaman kaldiktan sonra bir Dogus yasayip farkli bir mekana Dunya Alemine geldik.. daha sonra burda da bize verilen muddeti doldurduktan sonra burdan da goc edecegiz..baska bir Aleme.. yani insanoglu hep bir devran yolculuk yapan bir Gezgin dir ..
Yine bu yüzden, ölümü mutlak bir son olarak görenler, bu dünyada varlığını yahut ölümünü bir şekilde unutarak yaşamak zorundadırki, uyuşturucular, sefahet, alkolizm, işkoliklik, eğlence.. bütün bunların ucu bu noktaya dayanmaktadır.

Zilzâl sûresiyle yaşamayı bilebilsek, içindeki herşeyin yanında kendisi de fâni olan dünya bizi bu kadar oyalayıp boğar mi idi saniyorsunuz?
O yüzden de, mü’minâne bir hâl ve gidiş için, bizi Zilzâl sûresini çokça okumaya teşvik eden hadisleri, hayatımıza yansıtmamız gerektiğine inanıyorum...

Ruyaniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!
Rüyada yer sarsıntısı görmek pek hayra yorulmaz. Para ve mal kaybına ve sıkıntıya yorulur..Cana gelecek olan malla gelir ins..
Rüyada yer sarsıntısı görmek İş yaşamınızda veya aile ortaminda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalari, anlasmazliklari gösterir
biraz hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder..Rabbim Hayra cevirsin ins...
belkide bunlarin hic biri degil cunku ruyalarda ic ve dis Alemde yasananlar diye ikiye ayrilir..
Belki de Sizin ic Aleminizde affedin beni bazi eksiklik damgasi vurulmasi ile insanoglu ruyasinda yer sarsıntısı yani ruhen bir sarsilma gecirdiginden boyle ruyalar gorebilir!!!

insan dis dunyasini ins. Allah-in izni ile degistiginde ic dunyasi da degisip Ruyalarda farkli gorulecektir..nasil mi degistirecegiz ilk once kendimizi degistirmek ile basliyacagiz..
her seyi cok ciddiye alip kafaya takmiyacagiz.. her sey ve her ortam gecici ve bir imtihan oldugunu UNUTMIYACAGIZ..

rüyada yer sarsıntısı oldugunu görmek bir uyari bir ikaz gorevini de yapmakta..Ilk once ins. Kendimizi degistirelim..yoksa yasananlar bizi mahv edip bizi yok etmelerine firsat verebiliriz...
Allah`a Siginalim.. O ne guzel Vekil ve her seyin Sahibidir!
Ne olursa olsun unutmayin her sey gecici ,Fani ve bir imtihandir..
Herkes bir gun yeniden dirilip yaptiklarindan hesap verecegini herkesin iyi ya da kötü ettiğini bulacağından emin olun..
seklinde yorumlanir..
Zelzele yer sarsıntısı rüyasına türlü türlü tâbirler yapılmıştır...
ancak her kisi kendi icinde bulundugu ortam ve ruh halinden yolla cikilarak tabir edilir...
Her şeyin en güzelini ve doğrusunu ancak Allahu Teâlâ bilir. Kendinizi azarlamayın, durumu kabullenin...
Allah`a Teslim olun!!O` cc. guvenin..her seyin HAYIRLISINI dileyin.. Başkalarının yorumlarını bir süre duymayın.
Selamet ile Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
tango34
Katılımcı Kardeşimiz

Rüyada yer sarsıntısı görmek


Selamün Aleyküm kardesim.hayırlı günler olsun inşallah .sabaha karşı peş peşe gördüğüm rüyalardan çok etkilendim.bunları sizinle paylaşmak istiyorum zira anlamlarına teker teker baktığımda hiçbir şey anlamadım

Rüyamda ben kız arkadaşlarımla yemeğe gidecekmişim elimde de bir kebap dürüm var paket şeklinde, okul çıkışında yürüyoruz sonra hocam beni yanına çağırıyor ve ikna etmeye çalışıyor gel seninle bir oyuna gidelim ben yazdım bu oyunu izle bakalım beğenecek misin diyor ben de kabul ediyorum arkadaşlarıma diyorum ki kızlar ben gelemeyeceğim hocamla beraber gideceğim sonra hoca elini omuzuma samimi bir şekilde atıyor ve yürümeye başlıyoruz.

biraz yürüdükten sonra ikimiz de sıkışıyoruz ve tuvalete gidiyoruz tuvalete gittiğimde ne göreyim okuldan diğer arkadaşlarım da orada diğer hocam da orada ben tuvalete giriyorum işimi hallediyorum fakat regl olmuşum ve pantolonuma az bir şey bulaşmış temizliyorum daha sonra ve kız arkadaşlarım geliyorlar onların yanında tuvaletimi yapıyorum sonra hocam geliyor biraz bekletmişim hocayı, hocadan özür diliyorum hocam da bana sıkı sıkı sarılıyor sonra arkadaşlarım görüyor ve ayıplıyorlar hoca ve öğrenci nasıl bu kadar yakın olabilir siz sevgilimisiniz diyorlar ve hocam da bunda ayıp bir şey yok biz ikimiz de reşitiz diyor ve biz oradan ayrılıyoruz.

Benim eve gitmem lazım hocam diyorum tamam diyor hocam ve bana sıkı sıkıya sarılmış bırakmıyor ben de ona sarılmışım 'kızlar daha önce de ayıpladılar mı ? diye soruyor hocam.ben de yok diyorum.Daha sonra eve gitmek için yola koyuluyorum.

bir sonraki sahne ben uykudan yeni uyanıyorum sabah ve yatak sallanıyor diyorum ki deprem oluyor sonra ben kalkıyorum yataktan annem ve kardesim yanıma geliyorlar ev baya sarsıntı geçiriyor yani yer sarsıntısı oluyor deprem güya ama yıkılmıyor sonra bakıyorum ki insanlar korkudan aşağıya iniyorlar ve çok kalabalıklar ve hep birlikte ''La İlahe İllallah'' sesleriyle aşağıda kalabalıklaşıyorlar git gide.o sırada yer hala sarsılıyor bina salıncak gibi sallanıyor ben eşyalarımı topluyorum bir çantanın içine telefonumu da alıyorum en son ve kapıda kalabalık olmuşuz herkes birbirini öpüyor daha sonra uyanıyorum rüyam bu kadar.

Çok net hatırlıyorum gördüğünüz gibi çok da etkilendim hala kulağımda o tekbir sesleri binanın sallanması da çok etkiledi beni rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.Uzun yazdım farkındayım fakat hepsinin bir manası olduğuna inanıyorum nedense şimdiden çok teşekkür ederim kardeşim hayırlı günler ve hayırlı bir yıl diliyorum size.Allah'a emanet olun.
tango34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykum Selam Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!
Rüyada yer sarsıntısı görmek; pek hayra yorulmaz. Para ve mal kaybına ve sıkıntıya yorulur..Cana gelecek olan malla gelir ins..
Rüyada deprem görmek İş yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar çatışmaları gösterir ..
büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder..Rabbim Hayra cevirsin ins...
Mutlu olmak istiyorsaniz cevrenizdeki insanlardan buyuk beklentileriniz olmasin kardesim...
insan Dis dunyasinda yasadigi olumsuzluklar İnsanın sürekli içinde ic dunyasini da etkileyip yaşadığı olaylardan doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz..
insan dis dunyasini ins. Allah-in izni ile degistiginde ic dunyasi da degisip Ruyalarda farkli gorulecektir..
rüyada yer sarsıntısı oldugunu görmek bir uyari bir ikaz gorevini de yapmakta..Ilk once ins. Kendimizi degistirelim..
sakin sabirli ve sevdiklerimize ve sevmediklerimize karsi adil!adaletli olalim..
ve boylece Rabbim de icinde bulundugumuz ortamin mekanin durumunu degistirir...
Rabbim Sizi düşmanın serrinden fitne ve iftiranin şerrinden tabii affetlerden cumlemizi korusun ins.

Rüyada ''La İlahe İllallah'' okuduğunu görmek, iman kuvvetine, dinde salâha, takva ve hidayette delâlet eder.
Yine bu rüya, maddî ve manevî rızka, berekete ve hayıra işarettir.
Hayirli geceler...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
tango34
Katılımcı KardeşimizTesekkür ederim kardesim .Peki rüyada hocamla olan durumumu nasıl yorumluyorsunuz?Elimdeki paket kebap dürümü , regl halimi?
tango34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimizyasadiginiz gecici bir SIKINTIYI anca Allah-in izni ile ilim ve irfan ile atlatabileceginize dair yorumlanir.. yine de her seyin en iyisini sadece Rabbim bilir....
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
spediii
Yeni Kardeşimiz

Rüyada yer sarsıntısı görmek


Hayırlı geceler,

Yaşım 35, evliyim. Bir kızım, bir oğlum var. Öğlen saatinde bir rüya gördüm.
Açıklık bir alandayız, ama bilmediğim daha önce gitmediğim bir yer. Sözde, rüyamda oğlum da var ama, onu hiç görmedim. Kızım yanımda, çocuklar geliyor kızımla oynamak istiyorlar ve onu yanlarına alıp, direkler üzerinde inşa edilmiş bir apartman altında oynuyorlar. Ben de yaşlı kadınların yanında oturmuş muhabbet ediyoruz. Birden yer sarılıyor, Kelime-i Şahadet getirerek oturduğum yerden fırladım. Kızımın olduğu aparmana doğru yöneldim, deli gibi kızımı arıyorum. "Deprem olacak, çabuk kaçın" diye bağırıyorum bir yandan. Sözde kızımı saklamışlar, nasılsa birden kızımı buldum. Annecim diye boynuma sarıldı. Kızıma diyorum, "kardeşin nerde?" "bilmiyorum anne" diyor. Deli gibi etrafa saldırıyorum, eşime sesleniyorum oğluma sesleniyorum, yok bulamadım onları. Diğer insanlara bakıyorum gayet rahatlar, arka damdan bir el omuzuma değdiğini hissetim. Kızım, korkma geçecek dedi birden boşluğa düştüm sanki bağırarak uyandım.

Hala etkisindeyim, çok etkilendim. Sizden ricam yorumlarsanız çok mutlu olurum.
Hayırlı geceler tekrar efendim.
spediii isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizHayirli geceler...
Ahh siz de benim gibi Gurbetcisiniz...
Ruyalariniza, hayırdır inşallah diyelim, Rabbim HAYRA cikarsin!
Gunduz gorulen ruyalar pek kaale alinmaz aslinda...
Rüyada yer sarsıntısı görmek; pek hayra yorulmaz. Para ve mal kaybına ve cocuklariniz ile ilgili bir sıkıntıya yorulur..
Ayrica, tartışmalar çatışmalara da yorumlanir....Rabbim Hayra cevirsin ins...

İnsan dış dunyasinda yasadigi olumsuzluklar, korku ve celiski, kararsizliklar, insanın sürekli içinde, ic dunyasini da etkileyip yaşadığı
olaylardan doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz... Çocuklariniz hakkinda kaygi ve endiseden de bu tur ruyalar gorulebilir...

Rüyada yer sarsıntısı oldugunu görmek, bir uyari bir ikaz gorevini de yapmakta... Ilk once ins. kendimizi degistirelim..
Herseye karsi asabi, korku, evham, ruh sagliginizi da olumsuz etkiliyebilir..
Sakin, sabirli ve sevdiklerimize ve sevmediklerimize karsi adil! adaletli olalim..
Sevdiklerimizi Allah'a emanet edelim... sevmediklerimizi Allah'a havale edelim...
Rabbim sizi düşmanın serrinden fitne ve hasedcinin şerrinden tabii affetlerden cumlemizi korusun ins.

Rüyada KELIME- i SEHADET okuduğunu görmek, iman kuvvetine, dinde salâha, takva ve hidayette delâlet eder.
Yine bu rüya, maddî ve manevî rızka, berekete ve hayıra işarettir.

Allah!a siginalim.. O ne guzel Vekil ve her seyin Sahibidir!

Ne olursa olsun unutmayin, her sey gecici, fani ve bir imtihandir..
Herkes bir gun yeniden dirilip yaptiklarindan hesap verecegini herkesin iyi ya da kötü ettiğini bulacağından emin olun..
şeklinde yorumlanir..
Yer sarsıntısı rüyasına türlü türlü tâbirler yapılmıştır...
Ancak, her kisi kendi icinde bulundugu ortam ve ruh halinden yolla cikilarak tabir edilir...
Her şeyin en güzelini ve doğrusunu ancak Allahu Teâlâ bilir.
Allah'a teslim olun!! O'cc. guvenin... her seyin HAYIRLISINI dileyin.. Başkalarının yorumlarını bir süre duymayın.


Selamet ile Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Hayirli geceler...


Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
spediii
Yeni KardeşimizÇok teşekkür ederim, Allah razı olsun.
spediii isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
basak
Yeni Kardeşimiz

rüyada sarsıntı gormek


Merhabalar ismim cagla basak 18 yasındayım. Ben dun aksam gordugum bir ruya hakkında yorum almak istiyorum. Belki bir anlamı yoktur ama cok etkilendigim icin yazmak istedim. Hatırladıgım kısımlarıyla soyle, evimdeyim ve normalde bizimle oturmayan dedem de benim yanımda, aramız pek iyi degildir de dedemlerle. Neyse sonra birden bir sarsıntı hissediyorum, lambaya bakıyorum sallanıyor. Sonra kacarak cıkıyorum evden ama evdekiler gelmiyor benimle, ben tek cıkıyorum dısarı. Ama Dısarıdayken yanımda biri daha var, kim oldugunu bilmiyorum beraber kosuyoruz. Sonrasında buzdan kure seklinde kocaman bir yer var ordan gecmemis gerekmis guya, o gecıyor ama ben tam tutunmusken kayıyorum. gerisi de cok karısık zaten bir sure sonrada uyanıyorum. İsin garip yani ben evden cıktıktan sonra daha sarsıntıyı hissetmiyorum ama hala kacıyoruz o yanımda kimse sonrada buz olayı iste. Lutfen bi yorumda bulunur musunuz?
basak isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.