Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim
Rüya Yorumları Bölümü Rüya yorumu, rüya tabiri

Rüyada kaçırıldığını görmek

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/4,00 puandır.
Alt   #1 (permalink)
nervila
Misafir

Rüyada kaçırıldığını görmek


Rüyada kaçırıldığını görmek, çevreniz ya da çevrenizdeki birileri tarafından kontrol edildiğiniz anlamına gelir. Çevrenizin isteği ve baskısı doğrultusunda isteyerek ya da istemeyerek yönlendirildiğinize işaret eder.

Rüyada kaçırılmak, geçmişte yaşadığınız bir olayın etkisinden kurtulamadığınızı da simgeler.

Gerçek hayatta huzura kavuşmak için sizi rahatsız eden bu olay ile yüzleşmeniz, onun ağırlığını üzerinizden atmanız gerekmektedir.

Rüyada birinin kaçırılmasına tanık olmak ise, beklenmedik haberleri simgeler. Ayrica Kaçmak, Düşmanlarına galip gelmeye, işinde göz kamaştırıcı basanlar elde etmeye işarettir.

Rüyada birini kaçırıp rehin almak, kıskançlığa veya birine kötülük yapmaya veya kötülüğünü istemeye işarettir.

Aynı zamanda Kovalanma - kacma rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.

Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kovalanma ,kaçırılma rüyaları şeklinde ortaya çıkar....

Koşmak kacmak saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!


Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için BurayaTıklayın

Rüyada kaçırılmak, rüyada kaçırıldığını görmekle ilgili soru ve yorumları alttaki bölümlerde görebilirsiniz.

PAYLAŞ
Facebook Twitter Google 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz

rüyada kaçırılmak


Rüya: Selamun aleyküm. benim adım ayşe çelik. Bir hastanede asistan doktor olarak görev yapmaktayım. Evliyim bir yaşında bir kızım var. 30 yaşındayım.
Birkaç gün önce rüyamda teröristler tarafından benim kızkardeşimin ve ablamın kaçırıldığını gördüm. BiR köye götürülmüşüz oradaki insanlar da teröristler tarafından tutuluyormuş. kızkardeşime bize tecavüz etmelerinden korktuğumu söyledim ama bi zarar verdiklerini görmedim.

Sonraki gün bir sokakta arabamla gidiyorken sokağın bombalandığını etraftaki evlerin birer birer yerle bir oldugunu gördüm. Ya savaş vardı ya da teröristlerdi net bilemiyorum. etrafımdan kurşunlar gidiyordu. Şehit olacağımı hissettim dualar okudum ya da kelimei şehadet getirdim. o sırada vuruldum. Sonra da keşke başımdan vurulsam da acı hissetmeden bayılsam diye aklımdan geçirdim.


Dün akşam da yine rüyamda bir yerdeydik. orta yaşlı bir adam bir kıza tecavüz etmek için odaya girmeye çalıştı. genç kız kapıyı 2 kere kilitledi ancak tam kapatamadan kilitlemiş kapı açık kaldı yani. adam sonra birşey yapmamış. Sonra aynı kız aynı odada sedirde oturuyordu adam kapıyı itti ben kapıyı kilitlemeye çalıştım ancak kapı öncesinde boşa kilitli oldugu için kapatamadım. Genç kız da adam öncesinde içeri girip ona dokunmadığı için adamı kışkırtmaya çalışıyordu. Hadi gel gel ne olacak diyordu. Ben de kıza kızıyodum adamı kışkırtıyor diye. O sırada adam içeri girmeyi başardı ancak sonrasında birşey görmedim. Bri de hayal meyal o kapının üzerinde karalama gibi yazılar anımsıyorum sildi bi kısmını sanki biri. ama net hatırlamıyorum üst üste benzer rüyalar görüyorum. anlayamadım. yorumlarsanız minnettar olurum. selametle.


**********
Yorum: Aleykum selam Hosgeldiniz meslektasim...
Günümüz toplumunun en önemli rahatsızlıklarından biri STRES. Kelime anlamı gerginlik olan bu durum kendini, sürekli vücut ağrıları, baş ağrısı, yorgunluk halsizlik aşırı sinirlilik ,uykuda bile
rahatsiz edici ruyalar, yorgun uyanmalar gibi belirtilerle ortaya çıktigini biliyorsunuz..
Stres, hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Daima bizimle birliktedir.Duruma bağlı olarak yoğunluğu değişebilir...Fakat bizler insaniz robot degil..
bir zaman herseyden uzaklasip birazcik kendimiz ile yanliz kalmaya ihtiyacimiz var!!
Rüya, fizik kanunlarının dışında canlı, hareketli ses ve şekillerin karışımıdır. Bu ses ve şekiller, hafızadan irade dışı ,bilincalti bir şekilde şuura dökülmeye başlar.
Rüya, insanın psikolojik dengesinin devamlılığı açısından da gereklidir.
Rüyaların fiziksel alemle, metafizik alem arasında bir araç gibi bazen sanki bizi bizden alip goturmekte...
Lakin İnsanı ve nefs binasını tanımadan yapılan rüya yorumları ise faydadan çok zarar getirmekte oldugunu gordum...

Rüya, farklı bir bilinç durumudur. Uyuyup rüya görmeye başladığımızda, iç âlemimizden gelen veriler tarafından uyarılırız.
içimizdeki can merkezinden süzüldükten sonra bireysel hale gelir. Gördüğümüz rüya % 100 bize aittir. Tıpkı parmak izimiz gibi…yani her ruya sadece sahsin kendi ic dunyasinda hissedip yasadiklaridir....
rüyamız bize, bizim hakkımızda bir şey söylemeye çalışmaktadır...anliyabilene...
Rüyadaki “ben”, gölge dediğimiz alt kişiliklerimizdir. Yani hic kimsenin bilmedigi bir Ben var ben de Benden icerug dedigimiz...
İçimizde, nefsimizin alt katlarında bir cerahat taşıyoruz, onu çıkartmamız, etkisiz hale getirmemiz lazım ki dengeye kavuşalım. Rabbimiz bize eşyanın ve insanın hakikatini göstermek istiyor.
Velhasıl Rabbimiz, Veli (dost), Hadi (ışık tutan, yol gösteren, hidayet veren), Vedud (gerçek manada seven), Rahman, Rahim, Hafız (koruyan, gözeten) ve daha birçok güzel isminin tecellisiyle bizleri
“gerçek” diye tanımladığımız bu “rüyadan” uyandırmaya çalışıyor.
Bu ön bilgiyi paylastiktan sonra Ruyaniza Hayirdir ins. diyelim..Rabbim Hayra cikarsin..

Rüyada kaçırıldığını görmek, çevreniz ya da çevrenizdeki birileri tarafından kontrol edildiğiniz anlamına gelir.
Bir kaçırılma sahnesine tanık olmak ise, beklenmedik haberleri simgeler. Ayrica Kaçmak. Düşmanlarına galip gelmeye, işinde göz kamaştırıcı basanlar elde etmeye işarettir..
ayni zaman da Kovalanma ,kacma rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kovalanma ,kaçırılma rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak kacmak saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!

Bu tür rüya senaryolarından genellikle size zarar vermek ya da sizi öldürmek isteyen bir çeşit saldırgan tarafından kovalandığınızı görürsünüz. Koşarsınız saklanırsınız ya da sizi kovalayanı atlatmaya çalışırsınız.
Kovalanma ,kaçırılma rüyaları günlük hayatınızdaki korkularınız stres ve benzeri durumlarla başa çıkma yönteminizi de temsil eder.

Şartlarla yüzleşmek yerine kaçmayı ve onlardan uzak durmayı yeğliyorsunuz. Sizi kaçıranin kim olduğunu ne oldugunu bir kendinize sorun...
Bence bir sure o ortamdan uzak kalmaniz gerektigi seklinde de yorumlanir...

Rüyalarınızda size saldıran veya sizi kovalayan şey aynı zamanda kişiliğinizin bir parçasını niteliyor da olabilir...
icinde bulundugunuz : öfke kıskançlık korku gibi duygular korkutucu imgelerin ortaya çıkışı olarak kabul edilebilir.
Bu duyguları rüyanızdaki kendi kendinize karşı gösteriyor yasiyor olabilirsiniz...
her insanin icinde bir Ben var bende Benden icerug oldugunu unutmayin...

"Şehit olacağımı hissettim dualar okudum ya da kelimei şehadet getirdim"demissiniz..
iste butun bu SIKINTILARDAN anca Allah`a SIginarak Kurtulabileceginize isarettir Allahu Alem...

Rüyada kelime-i şehadet getirdiğini görmek; sevinç ve sürura, selâmete, hidayete, geniş ve helal rızka, üzüntü
ve kederden kutulmaya delâlet eder.
ayni zaman da Rüyada kelime-i şahadet getirdiğinizi görmek; dindar biriyseniz şehit olarak veya kelime-i şehadet getirerek dünyadan göçeceğinize, günahkâr biriyseniz tövbe edeceğinize, aynı rüyayı bir müşrik görmüşse Müslüman olacağına işarettir.

Bunca varlık var iken gitmez gönül darlığı
Tak etti bu gönül darlığı, dilimin tokmaklarına dayandı.
İnşirâh! Yâ Allah!
Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”
“Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”
“Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.”
Ne olur, kuşat fikrimi hikmetinle. Ne olur, donat gönlümü muhabbetinle. Ve gayret...
Bir işi bitirip diğerine koyulmam için bana gayret ihsan et..amin
Selamet ile Hayra Kalin...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
medya
Misafir

Rüyada kaçırıldığını görmek


Merhaba ben medya ben dün akşam bir rüya gördüm. Akşam vakitleriydi kuzenimin yanından eve gelirken bi baktım çarşı çok kalabalıktı bi yandan şarkı söyleyenler bi yandan polis diğer yandanda o kalabalığın içinde çıkmak istiyorum, telefonumu çıkardım babamı aramak için sonra biri yanaştı yanıma, elimi tuttu beni zorla götürmeye çalışı ne kadar bağırıyorum kimse duymuyor sesimi, sonra bir genç daha geldi o da beni diğer tarafa itekliyor ne kadar bağırıyorum yardım edin bana sanki kimse beni görmüyor duymuyorlardı.

Sonra kaçmaya çalıştım sanatçıların olduğu tarafa elimde bir kağıt vardı içinde 2 tane bilezik resmi vardı ve yazılar vardı.
Sanatçının elindeki mikrofonu aldım polisleri çağırıyodum yardım edin diye ama polislerin umrunda değil 2 polis geldi yanıma biri telefonla konuşuyor diğeri de umursamıyodu beni ama şarkı söyliyen biri vardı o beni fark etti bu kıza yardım edin diye bağırıyor polislere. Bir polis geldi beni kurtardı sonra annemi çağırdılar, annem geldi anne hadi eve gidelim diyordum, babamı aradı babam dedi ben halandayım, ablan evde, gelemem diyordu. Annem de sen git ben burda kalacam biraz diyordu. Sonra kalktım bir baktım gözümden yaşlar geliyor. Ama halen etkisindeyim, cevap yazarsanız çok mutlu olurum şimdiden çok teşekürler.
Bir de ben 18 yaşında bir genç kızım size mardinden yazıyorum.
 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizMerhaba Hosgeldiniz genc Kardesim..
Yillar once Mardinin midyat sehrine gelmistim.. cook guzel bir semt idi..
Hayirdir insallah..
Rüyada kaçırıldığını görmek çevreniz ya da çevrenizdeki birileri tarafından kontrol edildiğiniz anlamına gelir. Çevrenizin isteği ve baskısı doğrultusunda
isteyerek ya da istemeyerek yönlendirildiğinize işaret eder.
Rüyada kaçırılmak geçmişte yaşadığınız bir olayın etkisinden kurtulamadığınızı da simgeler.
Gerçek hayatta huzura kavuşmak için sizi rahatsız eden bu olay ile yüzleşmeniz onun ağırlığını üzerinizden atmanız gerekmektedir.

Bazen de Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kovalanma kaçırılma rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak kacmak saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!

Günümüz toplumunun en önemli rahatsızlıklarından biri STRES. Kelime anlamı gerginlik olan bu durum kendini sürekli vücut ağrıları baş ağrısı
yorgunluk halsizlik aşırı sinirlilik uykuda bile
rahatsiz edici ruyalar yorgun uyanmalar gibi belirtilerle ortaya çıktigini biliyorsunuz..
Stres hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Daima bizimle birliktedir.Duruma ,yasina, icinde bulundugu ortama bağlı olarak yoğunluğu değişebilir..
Rüya insanın psikolojik dengesinin devamlılığı açısından da gereklidir.
Rüyaların fiziksel alemle metafizik alem arasında bir araç gibi bazen sanki bizi bizden alip goturmekte...

Rüya farklı bir bilinç durumudur. Uyuyup rüya görmeye başladığımızda iç âlemimizden gelen veriler tarafından uyarılırız.
içimizdeki can merkezinden süzüldükten sonra bireysel hale gelir. Gördüğümüz rüya % 100 bize aittir.
Tıpkı parmak izimiz gibi…yani her ruya sadece sahsin kendi ic dunyasinda hissedip yasadiklaridir....
rüyamız bize bizim hakkımızda bir şey söylemeye çalışmaktadır...anliyabilene...

Kovalanma kaçırılma rüyaları günlük hayatınızdaki korkularınız stres ve benzeri durumlarla başa çıkma yönteminizi de temsil eder...
her seyi kafaniza TAKMAYIN!! derim.. her sey zaten olacagina varir..
Rüyalarınızda size saldıran veya sizi kovalayan şey aynı zamanda kişiliğinizin bir parçasını niteliyor da olabilir...
icinde bulundugunuz : öfke kıskançlık korku gibi duygular korkutucu imgelerin ortaya çıkışı olarak kabul edilebilir.
Bu duyguları rüyanızdaki kendi kendinize karşı gösteriyor yasiyor olabilirsiniz...
her insanin icinde bir Ben var bende Benden icerug oldugunu unutmayin...
Selamet ile Hayra Kalin...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
lumina
Yeni Kardeşimiz

Rüyada Kaçırılma


Allah'ın (C.C) Selamı üzerinize olsun,
rüyamda duş alıyordum fakat üzerimde kıyafetlerim vardı,saçlarımı köpüklüyorum bembeyaz köpük. O esnada kapı çalıyor, ev arkadaşım kapıyı açıyor ve tanımadığımız 2 erkek kapıdakiler. Bir arkadaşımızın ismini vererek içeri giriyorlar.Ben banyodan doğru sesleri duyuyorum. Sonra bir sessizlik oluyor ardından çığlıklar duyuyorum.
Hemen üstümü giyinip camdan bakıyorum,arkadaşımı kaçırıyorlar. Ben de koşarak evden çııyorum bağırıyorum ev arkadaşımın adını fakat sesim çıkmıyor. Zor nefes alıyorum. O sırada mekan değişiyor karanlık oluyor. Ben koşmaya çalışıyorum annemle babam ve dayım beliriyor.
Onlara durumu anlatıyorum, yine koşmaya başlıyorum, onlar da ardımdan geliyorlar, babam tabancamı veriyor (gerçekte yok fakat rüyamda varmış) koşuyorum sonra sesler duyuyorum ve olduğum yere yatıyorum. Otların arasındayım ve başımda beyaz bir havlu var.
Kafamı kaldırıyorum iki tane erkek çocuğu, fakat bizim mahalleden tanıdıkmış, onlara soruyorum burdan geçen 2 erkek ve bir kız gördünüz mü diye bana gittikleri yönü gösteriyorlar. Kalkıp o tarafa doğru koşuyorum karanlıkta sonra peşime bir erkek takılıyor hafif sarışın olduğunu görebiliyorum nasıl oluyorsa tanıyormuşum onu da fakat kim olduğunu bilmiyorum gerçek hayatta.
Ona da durumu anlatıyorum benimle beraber geliyor yalnız gönderemem seni diyor, o sırada başka olaylar da varmış mahallede, terörist tarzı adamların sesini duyuyoruz uzaktan, kalabalıklar, bir klubeye giriyoruz ve gitmelerini bekliyoruz. Çıkıp tekrar koşmaya başlıyoruz, dağ eteği gibi bir yerde akabe geçitlerden geçiyoruz ve ev arkadaşımın haykırışlarını duyuyoruz. Ona doğru koşuyoruz, üzerinde beyaz bir elbise var ve ağlıyor hıçkıra hıçkıra. Sonra onu alıyoruz yolda babamlar o 2 erkeği yakalamışlar, polislerle birlikte. Sonra uyandım.
lumina isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizSizinde Allah-in selami rahmetti uzerinize olsun..Hayirdir insallah..
Rüyada başkasının kaçırıldığına şahit olmak, beklenmedik bir habere işaret eder.
ayrica bulundugunuz mekan, ortam pek guvenilir ve huzur dolu bir ortam olmadigina da isarettir..

Koşmak kacmak saklanmak ,polis,ciglik,korku gibi duygulari yasamak;çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!
Günümüz toplumunun en önemli rahatsızlıklarından biri STRES. Kelime anlamı gerginlik olan bu durum kendini sürekli vücut ağrıları baş ağrısı
yorgunluk halsizlik aşırı sinirlilik uykuda bile
rahatsiz edici ruyalar yorgun uyanmalar gibi belirtilerle ortaya çıktigini biliyorsunuz..
Stres hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Daima bizimle birliktedir.Duruma yasina icinde bulundugu ortama bağlı olarak yoğunluğu değişebilir..
Rüya insanın psikolojik dengesinin devamlılığı açısından da gereklidir.
Rüyaların fiziksel alemle metafizik alem arasında bir araç gibi bazen sanki bizi bizden alip goturmekte...
Bu gunlerde tedbir ve temkini elden birakmayin..
Güvenmediğiniz biriyle dostluk kurmayın ..sadece arkadas olun..
Hayirli gunler..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
suvay
Yeni Kardeşimiz

ruyamda yahudiler tarafindan kacirildim


BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM
Selâmün Aleyküm...
Hocam gecenler de bir kiz arkadasim ruyasinda beni ve erkek kardesimi yahudiler tarafindan kacirildigimizi gormus ve yahudilerin kendi ibadet ettikleri yerde rehin olarak tuttugunu biliyormus ve yola koyulmus bizi ordan kurtarmak icin Velhasıl bizi tuttuklari yere geliyor ve biI kaciran kisilerle uzun uzun konusuyor ve yahudileri ikna ediyor bizii serbet biraktiriyor yola koyuluyoruz eve donmek uzere yolda yahudi mezarligindan geciyoruz ve akin akin yahudi mezarligini ve ibadet ettikleri yere insanlar geliyor bitmek tukenmek bilmeksizin bizde hayret ederek biran once uzaklasmaya calisiyormusuz ve bir tarlanin icinden geciyormusuz tarlayada bugday ekmisler yeni yeni filizlenmeye baslamislar tarla yolonu bitirdikten sonra karsimiza bir dere cikiyor derwnin suyuda tertemiz imis ve birden ortasindan kirli su cikivermis ama yine eski berlakligina safligina donmus su ve orayida geciyoruz Rabbim hayra yorsun AMIN yorumlarinizi bekliyorum hocam
suvay isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #8 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykum selam kardesim.. Hayirdir insallah..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun.. etrafinizda bir cok hased eden ve hilekar insan olduguna ve bu gunlerde tedbir ve Temkin ile olmaniz gerektigine isarettir...
ayrica sizin de bu gunlerde SIKINTI ,gam ve caresizliginizi de sembolize eder..

rüyada görülen yahudi, dost kılığına bürünmüş bir düşman..hiyanet yapan, borcunu uzatan ve bahanelerle bunu ödemeyen,
hilekar kimseye, delalettir..
Rüyada yahudiler tarafindan kaçırıldığını görmek çevreniz ya da çevrenizdeki birileri tarafından kontrol edildiğiniz anlamına gelir. ..

ayni zaman da Kovalanma kacma rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kovalanma kaçırılma rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak kacmak saklanmak çevremizdeki fiziki tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!

Bu tür rüya senaryolarından genellikle size zarar vermek ya da sizi öldürmek isteyen bir çeşit saldırgan tarafından kovalandığınızı görürsünüz. Koşarsınız saklanırsınız ya da sizi kovalayanı atlatmaya çalışırsınız.
Kovalanma kaçırılma rüyaları günlük hayatınızdaki korkularınız stres ve benzeri durumlarla başa çıkma yönteminizi de temsil eder.

"tarlayada bugday ekmisler yeni yeni filizlenmeye baslamislar tarla yolonu bitirdikten sonra karsimiza bir dere cikiyor
derwnin suyuda tertemiz imis ve birden ortasindan kirli su cikivermis ama yine eski berlakligina safligina donmus su ve orayida geciyoruz"
ins. bunca SIKINTI ve daralmadan sonra bir Bereket firsat, nimet kapisinin acilmasina isarettir..

Rüyada dere görmek, geçiminizin derenin devamlı akan suyu gibi devamlı olacağına bazen bulanik bazen berrak
ve duygularınızın da gelişip, daha duyarlı bir insan olacağınıza yorulur

Bunca varlık var iken gitmez gönül darlığı
Tak etti bu gönül darlığı dilimin tokmaklarına dayandı.
İnşirâh! Yâ Allah!
Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”
“Gerçekten güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”
“Öyleyse bir işi bitirince diğerine koyul.”
Ne olur kuşat fikrimi hikmetinle. Ne olur donat gönlümü muhabbetinle. Ve gayret...
Bir işi bitirip diğerine koyulmam için bana gayret ihsan et..amin
Selamet ile Hayra Kalin...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #9 (permalink)
aycano
Yeni Kardeşimiz

Rüyada kaçırılmak ve trafik kazası görmek


Selamun Aleyküm ben Aycan Özbey 31 yasında 1 aylık hamileyim rüyamı anlatayım siz uygun bir yorum yaparsınız.
Rüyamda İzmirde kirada bulunan evimizin catısı akıyor, biz de orda yasıyor oluyoruz ama nasıl kocaman bir bina olmuş gibi son katındayız normalde su almıyacak bir kat 3. katta evimiz ama suan antalyadayız. Eşimi aramaya çalışıyorum ama telim calısmıyor. Arabayla yanına gitmeye kalkıyorum biniyoruz arabaya tam önümüzde bir trafik kazası oluyor geçiyoruz onu. Daha sonra biR viraj geliyor birden kendimi arabayla yasadıgım köyün yol ayrımında buluyorum. Sonra nasıl olduysa uyumuşum, ordada sanırım uyanıp kendime geliyorum. Arabanın dışındayım az geride oğlum yatıyor 2 tane cocugum var bu arada biri kız biri oğlan. Ama kızı hiç görmüyorum bu esnada. Kaza yapmamışım öyle birşey görmedim daha sonra arabayı görüyorum araba calısır halde rampa asagı beni bekliyor. İçine bir giriyorum ama her yer cöp çöpte değil böyle dal kırıntıları falan kaza süsü verilmiş arabanın içine binince aynadan bakınca oğlumu görüyorum yattığı yerde uyuyor oluyor. Yolun ortasında daha sonra teyzem oluyor arabanın içinde beni kaçırdığını söylüyor. Öldürmek için beni kaçırıyor ben bir şekilde kurtulmya çalışıyorum ama elinde kocaman bir bıçak itekleşirken bıçağı alıyorum ama elinde başka birtane daha varmış ben diğer elindekini alırken o karnıma doğru bir hamle yapıyor, bıçak bana değmeden uyandım telim çaldı gözüm açıldı ama cok korktum ya Sizce kötü bir rüyamıdır neye çıkar cok merak ettim yorumunuzu bekliyorum Simdiden allah kolaylık versin cok tesekkür ederim...
aycano isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #10 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykum selam İnşallah. Geldim kardesim
Yorumu yapan bu kardesiniz okyonuslar otesinde yasadigi icin zaman, mekan farkindan dolayi ve Benim de iki tane
6 yasinda biri evladligim birisi de koruyuculugunu yaptigim iki veledim ,tatli afacanlarim var...
Sabah okulla biraktiktan sonra kendimi Rahat hissedikten sonra simdi anca Allah-in izni ile ruyaniza konsantre olabilirim..

Hayirdir insallah..
Hamilelikte özellikle son ve ilk aylarinda korkutucu rüyalar görülür.
Bu aslında tamamen normal bir durumdur. Bu tarz rüyalar çoğunlukla hamile annenin bilinçaltı bazı korkularını, endişelerini ve bazen de anneliğe
ve gebeliğe dair çözemediği kaygılarıyla yüzleşmenin dolaylı bir yoludur...
bazen de Eşinden geregi, ihtiyaci kadar olan Maddi, manevi destegi sevgiyi goremedigi icin bazi arayis, kaybolma ve kacirilma
Rüyalari tamamen normaldir...
Kaçmak ya da kaçirilmak ,bir odaya hapsolmak gibi rüyalar ise çoğunlukla anne adayının bebeğin doğumu sonrası azalan özgürlük endişesi,
evlilikte ortaya çıkabilecek sorunların endişesi ve beden algısına dair olumsuz değişikliklerin sonucudur.

"aynadan bakınca oğlumu görüyorum "
ikinci oğlunuz mu geliyor..Allahu alem...

Rüyada bıçak görmek iki sekilde kisinin ruh haline gore farkli yorumlanir...
Rüyada bıçak görmek kuvvet ,güç ve berekette
Rüyada bıçaklanmayi görmek ;
iyiye yorumlanmaz, öfke, saldırganlık KIRGINLIK veya ayırma, ayrılma anlamına gelir.
Hayatınızda kesip kurtulmak istediğiniz bir şey olduğunu gösterir.
Ayrica ihanet korkusu yaşadığınızı, güven sorunu içinde olduğunuzu ifade eder...
ama korkularinizdan emin olacaginiza yorumlanir..
ic ve duygusal ,cinsel, nefis ile ruh çatışmasini da simgeler..
burada Ruh,iman ve vicdan kazanirsa..Sevinc, mutluluk ve surura ereceginize delaletir...

Rüyada bıçak görmek ;kuvvet ,güç ve zenginliğin sürekli,olacağına..yeter ki Dillinize Sahip olun..
Bıçak yarası geçer, geçmeyen dil yarası...
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı.

Rüyada kaçırıldığını görmek, çevreniz ya da çevrenizdeki birileri tarafından kontrol edildiğiniz anlamına gelir.
ayni zaman da Kovalanma ,kacma rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
Günlük hayatımız içindeki endişe ve baskılara tepki verme şeklimiz genellikle kovalanma ,kaçırılma rüyaları şeklinde ortaya çıkar....
Koşmak kacmak saklanmak çevremizdeki fiziki ,duygusal tehlikelere karşı içgüdüsel olarak verdiğimiz bir tepki ve reaksiyondur!

Bunca varlık var iken gitmez gönül darlığı
Tak etti bu gönül darlığı, dilimin tokmaklarına dayandı.
İnşirâh! Yâ Allah!
Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”
“Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”
“Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.”
Ne olur, kuşat fikrimi hikmetinle. Ne olur, donat gönlümü muhabbetinle. Ve gayret...
Bir işi bitirip diğerine koyulmam için bana gayret ihsan et..amin
Selamet ile Hayra Kalin...
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.