Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Rüya Yorumları Bölümü Rüya yorumu, rüya tabiri

Rüyada Peygamber Efendimizi gördüm

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #21 (permalink)
ceng19
Yeni Kardeşimiz

Peygamberimiz hurma ikram ediyorPeygamberimiz hurma ikram ediyor selamün aleyküm.rüyamda dağlık bir çöldeyim.çok yoğun bi şekilde aç kalmışım ve yiyecek arıyorum.bitkin bir vaziyette dolaşırken bir dağın eteğinde yemek yer oturumunda peygamberimizi görüyorum.bir çıkın çıkarıp açıyor.içinde hurma olduğunu görüyorum.bir tanesini alıyor yemek için kaldırıyor.ya resulullah bende çok açım banada ikram edermisiniz diyorum.o esnada Halid Bin Velid efendimiz gözüme görünüyor.beyaz bir atın üzerinde hızla ilerliyor.arkasında ordular cenk halinde.oda ya resulullah bende isterimbende açım diyor.ve peygamberimizin eli uzuyor ve ona bir hurma veriyor.o esnada çıkında 10 hurma olduğunu ve 9 tane kaldığını görüyorum.bu ümitle umutlanıyorum ve tekrar istiyorum.ve Abdullah Bin Cahş olduğunu bildiğim mümin geliyor.beyaz elbisesi toz içinde kalmış,ya resulullah bende zordayım diyor.Peygamberimiz elini uzatarak onada bir hurma veriyor.sevinerek gidiyor.Peygamberimiz bana dönerek bu hurmalarda diğer müslümanlarında hakkı var diyor.çıkına baktığımda sadece bir hurma kaldığını görüyorum.kalbim daralıyor,fakat yinede içim umutla doluyor.bir tane kalmış,onu bana verir diye umutla bakıyorum.o sırada bana gülümsüyor ve bulutların ardından elinde hurmayı bana uzatıyor.o esnada içim çok büyük bir sevinç kaplıyor.hurmayı almak için elimi uzatırken,eyvah peygamberimize hiç hurma kalmadı diyerek çok büyük bir üzüntüye kapılıyorum.fakat hurmayı almam için içimde bir duygu beliriyor.ve o duygu ile rahatlıyorum.hurmayı almak için elimi uzatıyorum.o esnada uyandım.saygılarımla yorumunuzu bekliyorum.
ceng19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #22 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
rüyanizin manevi, hissiyati o kadar engin ki yorumlamaya kelamim yetmez...

Unutmayin "her ev penceresi kadar ışık alır ve veririr" bazi insanlarin penceresi dar diye bazi şeyleri fark ,idrak edemiyorlarsa ,veya benim gbi dile getiremiyorlarsa onlara KIZMAYALIM!!her şey nasip, kismet, idrak, meselesi ve Allah-in lütfettigi kadardir...Her insan,kendi kabı kadar mana ve Hikmet akar ve doldurur...

Rüyada Peygamber efendimiz sav.Hurma ikram ettiğini Görmek ;
İçinde bulunduğunuz Manevi açlık içinde olmaniza ve Manevi Ruhani arayişa yorumlanir..
Rahmet Yağmuruna, Kur'an-ı Kerim okumaya, ilim öğrenmeye, dine faydalı işler yapmaya, helal ve güzel rızka,Hacca gitmeye imanın tadına varmaya
ve dünyada ki huzura ermeye yorumlanir...

"peygamberimize hiç hurma kalmadı diyerek çok büyük bir üzüntüye kapılıyorum.fakat hurmayı almam için içimde bir duygu beliriyor.ve o duygu ile rahatlıyorum."
Bu nimetlere ermeniz sadece hissetmek ile değil Amel ve ibadet ile kavuşabileceğinize Yorumlanir Allahu Alem...

Ahir zaman,insanı tek taraflı düşünerek en büyük hatayı yaptılar. Oysa insanın maddî yanından çok, manevî yani de doyurulmasi tatmin edilmesi gerekli idi...
Manevi açlık,buhranlara ,deprasyon , huzursuzluğa zemin hazırladı.
Maddî yönümüzü tatmin etmekten, nedense iç dünyamıza nazar eylemedik!!; Ve Neticede bugünkü dehşetli manzara çıktı ortaya.
korku ve Ruhsal hastaliklara yol açan Bu çağ ürkütüyor beni…Sizleri bilmem ama bu gidişat beni korkutuyor.

günümüz Türkiye'sinin, hatta bütün dünyanın en büyük meselesi maneviyat açlığıdır. Sofralarımız onca yiyecekle dolu olsa da açız aç… Bu açlık dışımıza zuhur ediyor.
Bedenimizi sarıp sarmalamış, adeta kangrene dönüştürmüş. Her tarafımız sinyal veriyor. İçimizden yükselen çığlıkları sağır sultan duydu da bir biz hâlâ duyamadık.
Milletleri ayakta tutan millî ve manevî değerleridir. Bunları yaşamayan ve yaşatmayan hiçbir millet ayakta duramaz; ayakta dursalar da gerçekte onlara diri denilemez. Onlar için 'yaşayan ölü' tabirini kullanmak hiç de yanlış olmasa gerek...Allah cc.cümlemize Hidayet nasip etsin...amin


Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #23 (permalink)
olcay
Yeni Kardeşimiz

Rüyada Peygamber Efendimiz(sav)Selamun aleyküm, rüyada peygamber efendimiz s.a.v
Ben kadir gecesinde Allah tan peygamber efendimizi görmek nasip olmasa bile onun en azından rüyama teşrif etmesini istemiştim ve o gece rüyamda peygamber efendimiz bizim mahallede evleri geziyordu. Sonra sıra bizim eve gelecekti, biz çok heyacanlı ve telaşlıydık, acaba onu memnun edebilirmiyiz diye. hazırlıklar yapmış kapının önünde bekliyorduk ama peygamber efendimizi görmeden uyandım, uyandığımda ağlıyordum. Peygamber efendimizi çok seviyorum, rüyamı yorumlarsanız sevinirim allah razı olsun.
olcay isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #24 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam,rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

Bak muhterem kardeşim.Senin gönlüne Allah tarafından peygamber efendimizin sevgisi veya aşkı nakşedilmiş, müjdeler olsun sana!ama Allahu Alem
Onu sav. görememişsiniz sanırım bir şeyler eksik ya da SABIR ile onu ancak görebilirsiniz..
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed


Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #25 (permalink)
saklı
Yeni Kardeşimiz
EsSelamu aleykum yardımcı olursanız çok sevinirim ablam ruyasında telefonun diğer ucundakinin efendimiz(sallalhu aleyhı vesellem) olduğunu görmüş ses duymamış ama bu şekilde görmüş yorumunu nedir ...
saklı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #26 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam,rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.

Rüyada peygamber efendimizle telefonda konuşmak,yada olmak;
Dinimizin emrettiği kurallara uymanız konusunda size bir ikaz ,bir meaj anlamı taşıyabilir, kimi ihmalleriniz olduğunu bildirebilir...selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #27 (permalink)
saklı
Yeni Kardeşimiz
EsSelamu aleykum, bu rüyamı çok merak ediyorum, Efendimiz(sallalhu aleyhı vesellem) gördüğümde loş ışıklı odaları sıvanmış ama boş bir evde tam karşımda bana bakıyordu, kızgındı uzun saçlı ve sakalsızdı. Ondan sonra ben o binadan binanın içinde apartman boşluğuna doğru aşağıya düştüm zifiri karanlığa doğru düşerken uyandım, uyandığımda çok korkmuştum, o an onu gördüğüm için çok sevindiğimden kızgın olması kafama çok takılmamıştı ama şimdi hep aklımda 2-3 sene oldu göreli siz ne dersiniz.

Birde dikkat ediyorum hep rüyalarımda genelde zifiri olmayan ama hep bir karanlık hali var akşam gibi bazen aydınlık görürüm ,cevaplarsınız sevinirim.
saklı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #28 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam,rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Ben Size bir Hikaye anlatacağım Siz de kendinizce, kaderinizce,nasip ve idrakinizca kendi hissenizi alirsiniz inş.

Ahmet Bey,bir tekstil firması sahibi idi,elinden geldiğince ibadetlerini yerine getirmeye çalışan samimi bir mümindi.
Hatta o, farzlarla yetinmeyip nafile ibadetlerini de yapmaya çalışıyordu.
Bir gece yatsı namazını kılıp uykuya dalan Ahmet Bey, gece vakti büyük bir heyecanla uyanmıştı. Rüyasında Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem)’i görmüştü.
Ancak Allah Rasulü’nün mübarek çehresinde sakalları yoktu.

Bu çok garibine gitmişti. Ahmet Bey, her cuma günü yatsı namazından sonra halktan gelen sorulara cevaplar veren bir hocadan,
Peygamber Efendimiz’in “Beni rüyasında gören doğru görmüş olur. Zira şeytan benim suretime giremez.” hadisinin olduğunu öğrenmişti. İçinden şöyle düşündü:

- Demek ki gördüğüm zat, Peygamber Efendimiz’di. Acaba neden sakalsızdı? En iyisi ben bunu o hocaya bir sorayım.

Cuma günü gelmiş, yatsı namazı kılınmış ve ardından soru-cevap faslı başlamıştı. Ahmet Bey de sorusunu bir kağıda yazıp hocaya iletmişti.
Sıra onun sorduğu soruya gelmişti. Hoca soruyu okumuş ve cevaplamaya başlamıştı:

- Allah Rasulü bir hadislerinde “Beni rüyasında gören doğru görmüş olur. Zira şeytan benim suretime giremez.” buyurmaktadır.
Bu hadisten hareketle, ister sakallı ister sakalsız olsun bir kimsenin kalbine rüyasında gördüğü kişi hakkında
“bu zat, Peygamberimiz’dir” şeklinde bir his doğmuşsa o zat, Peygamberimiz’dir. Efendimiz’i görmek ne şekil ve surette olursa olsun, bir müjdenin ifadesidir.

Efendimiz’in teninin pembeye çalan beyaz rengi, alnının genişliği, kaşlarının arasının açık, boynunun uzun, başının büyük, göğüslerinin geniş,
saçları ne dümdüz ne de kıvırcık, sakalının sıkça, gözlerinin siyah, kirpikleri ise siyah ve uzunca olması mahiyetiyle rüyasında gören kimseye bin beşaret olsun.

Allah Rasulü’nün rüyada değişik şekillerde görülmesi ise bir kısım manaları ifade buyurur.
Sözün burasında Ahmet Bey, dikkatini daha da artırmıştı. Çünkü buraya kadar anlatılanlar bir giriş mahiyetindeydi. Bundan sonrası ise sorunun cevabı olacaktı
Böyle birisi kendisine çeki düzen vermeli

Efendimiz’in kendisine mütenasip ruhunun güzelliğinin dışta aynası olan bu umumi güzellikten bazıları gitmiş olarak görünürse,
bu durum, o insanın ruh aynasında bu işi tamamıyla aksettirmeye mani bir kısım isin ve pasın bulunduğuna dalalet eder.

Yani bir kimse Allah Rasulü’nü sakalsız olarak görüyorsa Efendimiz’in sakalını göreceği yerde ruh aynasında bir eksik ve gedik var demektir ki,
bu eksik oranın görülmesine mani olur. Öyleyse böyle bir insan, kendisine çekidüzen vermelidir.
Bu, meselenin bir yönüdür.

Allah Rasulü’nü sakalsız ve genç olarak görüyorsa;Bu gençlik ve Nefis ile alakali bir uyari mahiyettinde dir...
"Bir genç ilim ve ibâdet içinde yetişir, olgunlaşırsa, Allah Kıyâmet Günü ona yetmiş iki sıddîkın sevabı kadar sevap verir." (Taberânî'nin Kebir'inden)

Bu cevap karşısında Ahmet Bey, şoke olmuş ve içinden “kulluk performansımı gözden geçirmeliyim” demişti. Hocaefendi, sözlerine devam ediyordu

Efendimiz’in hüznünün rüya âlemine yansımasıMeselenin diğer yönüne gelince, Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) bazen sevdiği kimselerin rüyasına girer ve
herhangi bir hadiseye karşı iç alemindeki durum itibarıyla o kişiye görünür.

Mesela mühim işleri omzunda taşıyan bir zata Efendimiz, gözleri yaşlı ve sakalını tıraş etmiş olarak mahzun bir çehre ile zuhur edebilir.
Bunun manası -Allahu alem- şudur: O zatın başına gelecek bir hadiseden ötürü, İslam’a ve Müslümanlara dokunan bir şey bulunduğundan
Efendimiz kendi hakiki şeklinin dışında görülmüş ve bir bakıma o işi üzüntüyle karşıladığını ifade buyurmuştur.
Peygamber efendimiz sav. hasta olarak görmeniz..Siz mesela (Ankarada) ikamet ediyorsunuz..O Ortamda ya da etrafinizda oluşan olaylardan memnun olmadığına yorumlanir..

Binaenaleyh Efendimiz’in gerçek şekliyle görülmemesi sadece vicdanın ve gönlün paslı olmasından değildir.
Bazen o zatın/zatların veya onların temsil ettiği milletlerin başına gelecek bir kısım meselelerden ötürü Efendimiz o şekilde temessül edebilir.
Aldığı bu cevaplar Ahmet Bey’i tatmin etmişti. Ama hocanın sözleri henüz bitmemişti.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...
Netice itibarıyla Efendimiz’i hangi şekilde olursa olsun gören kişi ümitsizliğe düşmesin, mahzun ve mükedder olmasın ki gördüğü şahıs, Efendimiz’in kendisidir. Rüyada peygamber efendimiz’i kızgın görmek nedir. Niçin ve ne surette rüyada peygamber efendimiz’i kızgın görüyoruz açıklama yapacağım bayanlar sizlere.

"evde tam karşımda bana bakıyordu, kızgındı "

bu rüyayı gören kimsenin, amellerinin ve yaptığı hareketlerinin çirkinliğine ,yada merhametsiz ,hissiyatsız olmasina işarettir.

"apartman boşluğuna doğru aşağıya düştüm "
zor zamanlar içinden geçtiğinize ve geleceğinizle ilgili endişeler taşıdığınıza iyi bir halden kötü bir hale geçmeye, işaret eder.

'rüyalarımda genelde zifiri olmayan ama hep bir karanlık hali var '
Her yanım ayrılık, Her yanım hüzün ,her yanım karanlik...
Ey içimdeki karanlik ,Rabbimin rahmetti ile kavuşayim içimdeki benligime.. özumdeki aydinliga ve huzura!Bu Gece... bir arayiş İçinde olmaya yorumlanir..
selametle kalın Hayırlı günler.

Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #29 (permalink)
Zümrüdü Anka
Çalışkan Kardeşimiz

rüyada Peygamberimizi görmekSelamun Aleyküm Gönül dostum ! Bir rüya gördüm manidardı anlayamadım sana sorayim dedim.

Rüyamda biri ölmüş bizde arkadaşlarla ordayız bir arkadaşıma söylüyorum birine söyle o da gelsin diye sonra acayip bir şey oldu o arkadaşlarım yok oldu Resulullah (a.s) geldi , başındada beyaz bir sarık vardı ve cenaze namazını kıldırdı. Ondan sonra oturduk hadi farzıda kılalım dediler ve öğle namazının farzına durduk... Resulullah öyle güzel Kuran okumaya başladı ki ağlamaya başladım hem ölene hem kendime üzülüyordum yalnız hangi sureyi okuyor diyordum kendi kendime, içimden bir ses yükseldi Nisa Suresi diye bu sureyi ne ben bilirim ne de daha önce duydum ama o kadar güzel okuyordu ki ben böyle bir okuyuş ne kabe imamlarında nede başkasında duymadım. Sonra Resulullah; Allahu ekber dedi biranda cemaat secdeye gitti,dedim normalde rükuya inmem gerekiyor ama ben heralde daldım Resulullah'da uzak göremem diye cemaate baktım ve secdeye gittim. Resulullah Semiallahulimenhamide deyince kafamda şimşekler çaktı millet secdede ama ben uyandım ve secdeden kafamı kaldırdım, baktım Peygamberimiz ayakta sonra secdeye gitti bir baktım yanımdaki secdeye giden ve bir tek dogru yapan beyaz sarıklı beyaz kıyafetli bir kişiydi sonra bende Resulullah'a uydum milletse öyle devam etti secdede sonra ise bende secdede durduğum an zaten uyandım nedir gönül dostum bu ruyada bana anlatilmak istenen ???

Selam ve dua ile.
Zümrüdü Anka isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #30 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Aleykümselam Her insan, rüyalar vasıtası ile, can'ıyla bağlantı halinde. Eğer biraz tefekkür ederse bir bakıyor ki Rüyasi,
bir davranışı ile ilgili uyarıları, düzeltmeleri gelmiş.
her Rüyanin cevabida Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız..Rüyaniz Hayr olsun..

Rüyada peygamber efendimizi görmek;
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir.
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise görenin durumu iyi gönlü hoş iç dünyası huzurlu olur..

Peygamber efendimiz sav.size hangi mesaji vermek için geldi saniyorsunuz..
"Namaz müminin m’iracıdır

Günde beş vakit, düzenli bir şekilde namazını kılan bir insan günün stres ve sıkıntılarından kurtulur, ruhunu dinlendirir, kalbini istirahata çeker.

Namaz insanı nasıl koruma altına alır? Onu her türlü zarardan, kötülükten günahlardan korur...
insan hemen her gün o kadar sıkıntılı, ezici, bunalımlı ve boğucu olaylarla karşılaşır; o kadar problem ve dertlerle yüz yüze gelir ki, bir anda içi daralır, kalbi sıkışır, morali bozulur, dünya yaşanmaz bir hale gelir.

İşte bu esnada öğle veya ikindi namazının vakti girmiştir. Hemen gider, güzel bir abdest alır, seccadesinin başına geçer, bir an için dünyayı elinin tersiyle iterek, Yüce Yaratıcı'nın huzuruna çıkar. İçini O'na açar, O'na döker, O'na arz eder.

Çünkü daralan ve bunalan ruhunun sahibi O, sıkışan ve kırılan kalbinin sahibi O'dur.
Ruh ve kalp ancak namaz gibi böyle güzel bir kullukla nefes alır, soluklanır; bu daracık dünya hanında sonsuz bir âleme açılır, feraha, felaha ve rahata kavuşur.
Bir beden ve ruh temizliği olan namaz, aynı zamanda ruhsal bir terapi, psikolojik bir tedavi, beyinsel bir istirahattir..

Kimsenin önünde eğmediği başını sadece O'nun önünde eğerek, kimsenin karşısında bükmediği belini sadece O'nun önünde bükerek, kimsenin huzurunda koymadığı başını sadece O'nun huzurunda yere koyar ve secdeye varır. Bu anda insan o kadar tatlı, o kadar hoş ve o kadar lezzetli bir ânı yaşar ki, tarifi mümkün değil
haydi Namaza...

Malumdur ki, Kur'ân-ı Kerim Rabbimizin mübarek kelâmıdır, ondan hem hayatta olanlar, hem de ölüler için şifa ve rahmet vardır.

Bu sebeple rüyada Kur'ân veya ondan bir şey okuduğunu görmek, izzet ve yüceliğe, şeref ve şana delâlet eder.selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.