Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Rüya Yorumları Bölümü Rüya yorumu, rüya tabiri

Rüyada Peygamber Efendimizi görmek

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #21 (permalink)
ruyamruya
Katılımcı Kardeşimiz
Selamün Aleyküm.
Dün gece rüya gördüm rüyam şöyle başladı.
Mutfaktaydım annem abim falan birden bir zarf çıkardı .Halamgil yazmış bizim eve misafir gelmişlerdi rüyamda.Yazıda uykuda emdiğimi(parmak) yazmışlar.Rüyamda Böyle birşey olmadığını söyledim yemin ettim yook gerçekte bile yapmam uykuda neden yapiğim diye yeter diye artık çok kötü olmuştum. Bu rüyamın başlangıcıydı.(Ve bugün cidden halam gelecek.)
Daha sonra;
Beni Hz.Muhammed Peygamberimizin yanına götürdüler,Ama sanki zaman aşımı vardı anlamadım..Annem abim çok emin görünüyorlardı kötü bir insan olduğumdan.Ben tir tir titriyordum İlk bana 2 eldiven verdi Biri Yeşil ama çok büyük 4 kafa kadar birde mavi bir eldiven verdi o da 1 kafa kadardı Yanlış hatırlamıyorsam maviyi sağ elime yeşili sol elime takmıştım. Peygamberimiz elini alıp çekiyordu ki beni salavat getirdim içimden sonra beni sardı kendine üstünde bizi saran battaniye gibi birşey o kapladığımız hacim büyüdükçe büyüyordu..Peygamberimiz'den bir ses çıkmadı Annem herhalde bu ermiş biri dedi birden ve Peygamberimiz serbest bıraktı .Tam götürüyorlardı annem gil beni Peygamberimiz birden çekti beni annem gil çıktı mı yok oldumu anlamadım.Bana Ölmeye hazırlan dedi.Daha sonra tükür dedi..Beni döndürdü eliyle döndürmeye devam etmese bile ben o düzlemde dönmeye devam ediyordum..Dönmeye başladığım andan itibaren yüzlerce belki binlerce adam vardı kafalarında bir şey elleri bağlı(Ve dönmeye başladığım andan itibaren sanki ben başka kişilik oldum yüzlerce binlerce kişinin giydiği o kafama takılan büyük şey kırmızıydı üstümde de kırmızı elbise herkesin giydiği şeyler aynıydı..Ve en son bir tekerlekli sandalyeye oturarak durdum.Yanıma geldi 5-6 kişi etrafta da baya kişi var.Bana Çok iyi,çok ümmetli kul gibi...olduğumu söylediler.Ve sen bir şehitsin dediler.Mehmet in savaşında öleceksin mi öldün mü öyle dediler.Mehmet Fatih Sultan Mehmet mi? Anlayamadım.Ve Rüya burda sonlandı..

Uyandım Ve ilk işim salavat çekip daha sonra buraya yazmak Oldu Gönülsızım Ablam..Uyandım ve etkisinden çıkamadım hala ..
Şimdiden Allah Razı Olsun.

Bu arada Tekerlekli sandalyeye oturdular demiştim ..Engellilerin kullandıklarından değil normal bir sandalye tekerlekleri var. Birde Peygamber efendimiz rüyamda Sakalları vardı beyaz biraz siyahlıkları vardı saçlarını göremedim kafasında Kırmızı birşey vardı herkes gibi...Ve ten rengi beyaz buğday dı..Ve baya uzundu.
ruyamruya isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #22 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada eldiven görmek ;
sıcaklık, dostluk, güzel aile bağlarını İkinci Şans,fırsatti simgeler.

Rüyada eldiven giymek;
mümtaz şahsiyetler arasında mühim bir yer edineceğine işarettir.

İnsan fakirdir maddi manevi hiç birşeyi kendi kazanmaz ne eviniz barkınız ne gönlünü kazandım sandığınız arkadaş veya Peygamber sevdaniz sizin kazanımınızdır...
Her biri sanki siz kazanmışsınız gibi gözüken Allah’ın lütuflarıdır.. Allah`a Çok şükür edin..
Cana cefa kıl ya vefa Kahrın da hoş, lutfun da hoş, Ya derd gönder ya deva, Kahrında hoş, lutfunda Kahrına da Çok şükür edin...
sen beden camini temiz tut ve azalarına sakın zulmetme...
kuran ahlakını yaşa şükret sünnetten ayrılmayin..Allah-in Lutfuna şükür,kahrina isyan etmeyin...

Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimet,bir ikramdir..
Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

"Ve en son bir tekerlekli sandalyeye oturarak durdum"
NEFSİ KALDIR ARADAN, BULUR SENİ YARADAN!KALIR SANA YARADAN ...

ibadetleri yaşadığınız olaylari sadece aklınız ile çözmeye çalışırsaniz işin içinden bir türlü çıkamazsınız.
kafani karıştıran,vesvese veren insan, sitte ve yazilardan uzak durun..

Kendi halimiz güzel olmadıkça, kalpleri sözle fethedemeyiz. Onun için önce kendimiz azad olmalıyız. Allah tevbede samimiyet ve sadakat ister.
Sen kendini kurtarmadıkça başkasına fayda veremezsin. Ama kalp temizlenip nefis nurlanınca, insanın başkalarına tesiri olur.

Sahabelerden Abdullah b. Mes’ud Hazretleri bir gün Küfe nahiyelerinden birinden geçiyordu. Yolunun üzerindeki bir evde birtakım insanlar toplanmış, şarap içip şarkı söylüyorlardı. İçlerinde sesi çok güzel bir çalgıcı da vardı.
İsmi Zazan idi. Abdullah b. Mes’ud, evin önünden geçerken Zazan’ın hem udunu hem de şarkı söyleyen sesini duydu.
Kalbi merhametle dolup şöyle dedi: “Bu ses Allah’ın kitabını okusaydı ne güzel olurdu!” Ve yürüdü.

Allah bir adamın kalbine hidayet verirse ona idrak de verir. Zazan, Abdullah b. Mes’ud’un oradan geçerken bir şey söylediğini fark etti.
Yanındakilere o zatın kim olduğunu ve ne söylediğini sordu. “O, Abdullah b. Mes’ud’dur. ‘Bu ses, Allah’ın Kitabını okusaydı ne güzel olurdu’ dedi” dediler.
Zazan’ın kalbi ürperdi, ilâhî bir coşkuya kapıldı. Udunu yere çarpıp, koşarak Abdullah b. Mes’ud’a yetişti.

Ona yetişince ağlamaya başladı. İkisi de birbirlerine sarılarak ağlaştılar. Zazan tevbe etti. Abdullah b. Mes’ud’un sevdiği, ilim sahibi bir imam oldu.
Nasıl ki Abdullah ibni Mes’ud’un tek bir sözünden Zazan’a iyi hal geçtiyse, tövbesinde samimi ve sadık olan da başkalarına tesir eder.

Hiçbir bozuk kimse, senin elinde yararlı hale gelemez; ta ki sen kendi özünde yararlı olmadıkça… Yalnız kaldığın zaman Allah’dan korkmazsın;
ta ki halk arasında Halık için yaşamadıkça…

Kissadan hissenizi alirsiniz inşa Allah...selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #23 (permalink)
ruyamruya
Katılımcı Kardeşimiz
Çok Teşşekkürler..Allah razı olsun yorum için
ruyamruya isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #24 (permalink)
Ab-ı Hayat
Moderatör

Rüyamda efendimizi gördümHayırlı günler kardeşim öncelikle gönül sızım isimli kardeşime dünkü cevabından dolayı teşekkür ederim.şimdi sizden bir rüya yorumu yapmanızı istiyorum. ben bu rüyayı yaklaşık 3,4 ay önce gördüm.gece vakti bir yere gidiyorum kulağıma bi ses geliyor birileri şurda hz.muhammed :s.a.v.) var diyor o tarafa doğru bakıyorum o kadar nurlu bi ışık geliyor gözüme çok güzel yanında 5,6 tane genç var.kendisini de o kitaplarda tarif edilen gibi görüyorum genç delikanlı 25 - 30 yaşlarında simsiyah saçları siyah gözleri çok net olarak beni görüyo yanındaki gençlerde bakıyolar bana.sanki bana sende gel der gibi bakıyo ama benim aklıma yapamadığım ibadetler günahlarım filan geliyor çok utanıyorum değil yanına gitmek yüzüne bakamıyorum kafamı yere indirdim daha fazla bakamadım yanımdaki bazı kişilerde bizde gidelim der gibi oldu ben yerimden kımıldayamadım öyle kaldım. sonra uyanmışım. yalnız efendimiz bana karşı sert bi şekilde bakmadı çok şükür.bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim
Ab-ı Hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #25 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Hayırlı günler kardeşim Rüyaniz Hayr olsun.. özünde Ne kadar güzel bir insansınız lakin NEFSİ KALDIR ARADAN, SEVER SENİ YARADAN!
Rüyada Muhammed s.a.v ismini duymak,görmek;
Çok hayırlara gelen bir rüyadır...Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimet,bir ikramdir..
Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

Kendi içinizde Nefis muhasebesi yaptığınıza yorumlanir..
Nefis muhasebesi, kişinin kendisiyle yüzleşmesi ve amellerini tartmasıdır. Nefis muhasebesi; kişinin kul olma bilincini pekiştirmesi ve Allahın kudret ve azametini hatırlamasıdır.
Nefis muhasebesi; kişinin acziyetini, fakirliğini idrak etmesi ve Allahın sonsuz rahmet ve keremini anlamasıdır. Nefis muhasebesi; kibir, gurur ve bencillik hastalıklarına karşı
kişinin Allahın inayetine ilticasıdır. Nefis muhasebesi; kişinin fani dünyalıkların aldanmışlığından kurtulup baki ve ebedi olan Rahmet-i İlahiye yönelmesidir.

İMANINIZI KORUYUN KUVVETLENDİRİN.ALLAH CÜMLEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.


https://www.islamiforumlar.net/serbe...uhasebesi.html
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #26 (permalink)
zazam
Yeni Kardeşimiz

Rüyada peygamberimiz gormekSelamun aleykum. Ben hulya Ramazanın ilk gecesi rüyamda karanlık bir ara küçük tünel gibi dediler peygamberimiz içeri ben girerim dedim. içeri dizlerimin üstünde eğilip girdim. üstünde beyaz bir kefen vardı kapalıdır. vücudunu sadece örtüden gördüm ama yanından geçerken onu hissettim ama birden başka bir yerde yani gibiydi. bir yüz açıldı esmer biraz çirkin biri vardı. dedim ki aynı bir eniştem var esmer ona benziyor yani Efendimiz gibi değildi. uyandım ve şuan Üzgünüm hem göremedim hemde bu ikinci anlamını çok merak ediyorum cevabini merakla bekliyorum.
zazam isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #27 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir...herkese nasip olmayacak, rüyaların en güzelidir, mükemmel bir olay,bir his, bir duygudur...
dünya üzerinde en büyük hediye Peygamber efendimiz sav duyulan; hasrettir, özlemdir, aşktır, Sevgidir..

cami çevrelerinde satılan, hemen hemen her şey ile ilgili bir duanın bulunduğu dua kitaplarında,Peygamber efendimiz sav.rüyada görmek için edilmesi gereken dualar yazılır.işe yarayıp yaramadığını bilemem. merak edenler deneyebilir.
ama şahsi görüşüm, bu işlerin öyle sipariş üzerine olmayıp, tamamen peygamber sevgisi ve hasreti ,Ahlakı ile alakalı olduğuna kalben inanmaktayim..
En sevgiliye duyulan sevginin, aşkın, muhabbetin sonucunda alınan en güzel hediyedir. anlatılmaz yaşanılır denilen durum bu olsa gerek.

hz. muhammed Mustafa sav.in yüzü tam olarak bilinmese de, rüyanızda gördüğünüzde o olduğunu bilirsiniz.
bunu bir şekilde ruhunuzda hissedersiniz.
karşısında kendinizi kum tanesinden daha küçük hissedersiniz.
sizi seçmesi çok güzel bir duygudur.

Rüyada Efendimiz'i sav.görmek;
gamdan sonra feraha, bir sıkıntının akabindeki rahatlığa, nimetlerin ve imanin artmasına, tevbenin kabulüne işarettir.
Efendimiz'in rüyada hüzünlü ve münkesir görmek;
ümmete bir uyarıdır. Böylesi rüyalar bizi kendimizi tekrar gözden geçirmeye yönlendirmeli..
iki kez Allah cc. nasip etti de Efendimiz'i sav. rüyamda gördüm ne yazikki bunu haketmediğimi düsünerek utanmıştim..Allah cc.her iman edene nasip etsin..
birinci kez bir yetimi himayeme alıp almama konusunda kararsız kaldığımda ikinci kez ise Eyvallah bu da bana Gönül sızım kalsın..

Rüyada karanlık görmek;
gam ve kedere, kasvette iç bunalmasina ,darlanmaya ,stresse delalettir..
Hayatınızda islami ,imani bir değişim ,yaşayacağınızı, biraz zorlanacağınızı simgeler. Bu dönemde bilgi ve irfanina güvendiğiniz kişilerin tavsiyelerini dinlemenizin size
yarar sağlayacağını belirtir.

Rüyanızın yorumu;
Affınıza sığınarak Peygamber efendimizi sav.rüyada da olsa görmek için Size yardımcı olacak akıl ,kalp. Ve nefsiniz dir..
Beden arziniz,mekaniniz, iç aleminiz karanlık içinde iken.......
Bu üçlü karanlık küçük bir tünelde olursa kişiyi ne kadar ,nereye kadar götürebilir ki... Burada ihlas kişiye isteğinde yön verirken. inanç ve imanı hakikatı aydınlığa çıkaracaktır.

Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.


Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #28 (permalink)
zazam
Yeni Kardeşimiz
Allah razı olsun
zazam isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #29 (permalink)
furkan.ozer.9
Yeni Kardeşimiz

Rüyada Hz Muhamed salallahu aleyhi vesselemin görüntüsüSELAMUN ALAYKÜM ben gülizar rüyamda fincanın içini kahveden balık görüyordum, odaya gülser kızkardeşimin yanına göstermek için gidiyordum. Fincan tabağa dönüşüyordu, şekilerde h.z Muhamedin (S.A.S) arkadan görünümünü gördük. Başındaki eşarp rengarenkti uzun siyah cübesini görüyordum, şekiller Hz. MUHAMED'E(S.A.S) dönşüyordu. Daha sonra tabağın içi Kabeye dönüşüyordu ama rengi siyah değil beyazdı ve tabağın etrafı ışık saçıyordu ve ortası Kabeydi (ben kahve falıda açtırmamışım )şimdiden Allah razı olsun.
furkan.ozer.9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #30 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Efendimiz Hz. Muhammed’in (sallallahu aleyhi ve sellem) rüyalarda görülmesi mü’minin göreceği sadık rüyaların başında yer alır. Ancak İslam âlimlerine göre bu rüyalar şahsa özel bir lütuf olduğundan başkalarına anlatılmamasında fayda var.

Rüyalar, farklı bir âlemin penceresinden gördüklerimiz. Günlük hayatta yaşadığımız olaylar, başımızdan geçmiş ilginç anılar ya da çevremizden görerek etkilendiğimiz birçok hadise geceleri rüya olarak misafirliğimize geliyor. Kimi zaman anlamlı oluyorlar, kimi zaman anlamsız. Bazıları yakın ya da uzak geleceğe dair birtakım haberler taşırken, bazıları ise kişinin kendisiyle ilgili telkinlerinin ya da uyanıkken kendisini düşündüren hususların sonucu görülüyor.

Rüyada Hz Muhamed salallahu aleyhi vesselemin görüntüsü;
-Gamdan sonra feraha,
-Bir sıkıntının akabindeki rahatlığa,
-Nimetlerin artmasına,
-Tövbenin kabûlüne,
-Hayaller ve gerçekleri birbirinden ayr etmeniz gerektiğine ..
-Ahirette şefaate nâil olma ve Cennet’te O’nun (sallallahu aleyhi ve sellem) gül cemalini açıktan açığa görme yoluna girmeye işarettir
hakkınızda hayırlısı selametle..
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.