Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları İlahiler İletişim

Rüyada hamile olduğunu görmek

Rüya Yorumları Bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme: Konunun ortalama Değerlendirmesi 5,00/5,00 puandır.
Alt   #21 (permalink)
Tuğba
Katılımcı Kardeşimiz

rüyada hamile olduğunu görmek


Selamün aleyküm ablacığım hayırlı günler iyisinizdir inşallah.
2 gün önce rüyamda normal hayatıma devam ederken birden hamile olduğumu gördüm. Çocuk kısmettir iyidir falan derler ama doğduğunu görmedim ablacım, üstelik rüyam çok kasvetliydi hatta bildiğiniz siyah beyaz gördüm rüyamı..detayları, arkadaşlarımı ve ne konuştuğumuzu çok hatırlamıyorum ama arkadaşlarım ne der diye kendime sıkıntı etmiştim,sonra alıştım. Annem ve kız arkadaşlarımın da hep yanımda olduğunu hatırlıyorum. Bir gün dersanedeydik akşamdı ve benim göbeğimden kanlar akmaya başladı, bu sürekli oluyormuş zaten ama o gün daha çok artmıştı ve artık ambulans çağıralım dediler çağırdık da. Karnım çatladı diye hatırlıyorum. Sonra ben dersaneden aşağıya indim, hatta ambulans çoktan gelmiştir diye geçiriyordum içimden ama iniyorum kimse yok gelmemiş daha, ambulans karanlıkta biraz bekliyordum acı çekiyormuyum, çekmiyormuyum hiç hatırlamıyorum ama korkuyordum ve bi belge hatırlıyorum ben bi çocukla evlenmişim ama tanımıyorum bile, sadece resmini gördüm, kendisini görmedim, başkalarından duyarak tanıdığım bi çocuk ve o belgeyi görünce de aklıma gelen ilk kişi Erol du.(size bahsetmiştim biraz bu yıl biraz aklımı karıştırdı ) Onu rüyamda çok sık görmem acaba sadece çok etkilendiğim anlamına mı geliyor ablacığım? Bu arada sınavımdan bahsedecek olursak açıkcası sınavımın pek iyi geçmediğini düşünüyorum sonuçlar da daha açıklamdı, haziranda 2 sınava daha gireceğim ve bunların etkisi %70-75 arası yani daha önemli sınavlar 4 elle onlara sarıldım inş. bu sefer Allah ın izniyle iyi geçeceğine inanıyorum, şimdiden teşekkür ederim ablacığım her şey gönlünüzce olsun. )
Tuğba isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #22 (permalink)
*İLiM DiLeNcİsİ*
Çalışkan KardeşimizAleykümselam Tuğba kardeşim, sizin şu an hamilelikle ilgisi olmayan bir öğrenci olarak rüyanızda hamile olduğunuzu görmeniz, gereğinden fazla endişe,sıkıntı ve stres içinde olduğunuza işarettir. Lütfen biraz rahatlatın kendinizi! Biz kul olarak elimizden gelen gayreti gösterir, yapabileceklerimiz yapar, sonrasını Allah c.c nün taktirine bırakırız. Olayları ve sonuçları değiştiremeyiz. Allah c.c nün bizim için hayırlısını ve iyi olanı vermesini umut ederiz.Karnınızdan bir şey çıkmaması, geçici bir süre daha bu stresin devam edeceğine, beklentilerinize ve umduğunuza tam olarak kavuşamamaya işaret edebilir. Rüyanızın diğer bölümü tahmin ettiğiniz gibi bilinçaltı kaynaklı.En doğrusunu Allah c.c bilir.
*İLiM DiLeNcİsİ* isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #23 (permalink)
esmiracin
Yeni Kardeşimiz

rüyada hamile olduğunu görmek


18 yaşındayım, bekarım. Rüyamda annem elinde bir kağıt yanıma geliyor, kağıtta benim hamile olduğum yazıyor, annemden gizliyorum, bana soruyor ne oldu diye söylemiyorum. Sonra eski okulumun bahçesinde sözde deniz varmış ama pis bir deniz, hep yosunlar falan var oraya geçmek için tellerin altından geçmem gerekiyor, geçiyorum, geçerken arkadaşım diyor enseni kestin dikkat et o sıra kan yok tabi. Daha sonra gömleğimin arkasında kurumuş kan görüyorum ama o denizede girdim.
esmiracin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #24 (permalink)
cimcimesultan
Katılımcı Kardeşimiz

Rüyada hamile olduğunu görmek


Selamün aleyküm. Dün gece gördüğüm rüyanın hala etkisindeyim. Rüyamda önce hamile olduğumu öğrendim. Gebelik testim pozitif çıkmış ve bu tüm ailede bayram havası yaşatmıştı. Ailem bir araya gelmiş düğün gibi birşey yapıyorduk. Biz evde yemek yerken camdan dışarı baktım. Ve o anda tıpkı bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi içlerinde tanıdıklarımında olduğu bir grup insan havada yürüyordu. Sanki hipnoz edilmişler gibi hepsi tek yöne doğru ne söylenenleri duyuyor ne bizi görüyorlardı fakat ben onları görüyordum. İçlerinde çocuklar da olan bu grup bir cin tarafından yönetiliyordu. Cin diyorum ama onlara kötülük yapmıyordu. Rahmaniydi sanırım. Ama o insanları nereye götürdüğünü söylemiyordu. Ben tüm bunları gördüüm anda kelime-i şehadet ve kelime-i tevhid getirmeye başladım. Hamileydim ama erkek çocuk vardı yanımda ve onu onlara vermemek için sürekli yüzüne kelime-i tevhid ve kelime-i şehadet getirip onada tekrar ettiriyordum. O insanları da geri çevirmeye çalıştıysamda bazılarını kurtarabildim bazılarını kurtaramadım. Kurtardıklarım bile büyülenmiş gibi benim söylediklerimi duymuyorlardı. Onları etkileyen o cin sandığım şeyi hem evden kovuyordum hemde yakalayıp etkisiz hale getirmeye çalışıyordum. Onada diğerlerine yaptığım gibi kelimei şehadet getirtmeye çalışıyordum.

O şey benim sağ kolumu sıktı ve sana hamilesin diye birşey demiyorum gibi bişeyler söyledi sanırım bana kızıyordu. O an uyandım ve sağ kolum sıcacık olmuştu sanki kan gitmemişte ben uyanınca birden kan boşalmış gibi oldu. Çok etkilendiğim bir rüya bu. acaba mânâsı nedir.
cimcimesultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #25 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAleykümselam kardeşim,Rüyaniz Hayr olsun..
aslinda Rüyalar ile realite farkli bir alem olsa da arada muhakak birbiri ile benzer ve bağliliklar vardir..hamilelik gerginliği oldukça SIKINTILI bir gecici dönemdir!!...
mesela hamilelik yeni bir doneme hazirlik değişim süreci büyük gelismelere gebe olundugunda beraberinde de büyük zorlukları da getiriyor...

Rüyasında hamile olduğunu görmek;
Rüyada hamile olan kişi, sıkıntılı günler atlatacaktır ,kişi evlilik hayatında bazı sorunlar yaşayacak olmasina,
Hamilelik çoğunlukla sıkıntılı günlerden sonra,hayra yorulmaktadır. Hamilelik yeni bir oluşumu,yeni bir berekette gebe olunmasina, Doğumun hazırlık dönemidir.
Eğer bu rüyayı gören kişi, gerçek yaşamında da hamile ise, o halde, rahat bir hamilelik geçirecektir..

Rüyada hamilelik görmek psikolojik yorumu;
gelişmekte olan bir yönünüzü simgelemektedir. Gelişmekte olan bu yönünüz fark etmediğiniz yeni duygularınız olabileceği gibi hayatınızla ilgili vermeye henüz hazır olmadığınız
kararlarınız da olabilir. Bu rüya hayatınızın yönündeki değişim, yeni fikirler ve yeni hedeflerin kapıda olduğunu göstermektedir.

Hamile kalmak isteyen kadınlar için bu rüya, kendisi için yapacağı şeyleri ifade eder. Hamile kalmak istemeyen bir kadın için ise, almak istemediği sorumluluklar olduğunu gösterir.

Gerçek yaşamında hamile olan bir kadının, rüyasında hamile olduğunu görmesi, hamilelikle ilgili kaygılarını göstermektedir.
Üç ila altı aylık dönemde hamile bir kadının rüyasında kendisini hamile olarak görmesi, doğumla ilgili endişeleri simgeler.

Hamileliğe bakış açınızla ilgili de değerlendirilmelidir..

Rüyada kelime-i tevhidi söylediğini görmek ;
kimse, borçlu ise borcunu öder, sıkıntılı bir hali varsa sıkıntısından kurtulur. Geçim sıkıntısı çekiyorsa bu sıkıntıdan kurtulacağına alamet sayılır.
Tevhid Kelimesini açıkça söylediğini gören insan dinde salah üzeredir.

Sıkıntı, dert, keder, zorluklar insanı Allah'a yaklaştırır.. Bizim her ya Rabbi, dememiz Allah'ın ...Ey Kulum diye icabet etmesine vesile olur..

hayatın devamı için gerekli olan unsurlara; ve önemlisi de bu gunlerde SABRA ihtiyaciniz olduğuna işarettir...
Sabrın sonu selamettir! Sabır, ağrıları dindiren acı bir ot gibidir; hem can yakar,
hem de tedavi eder. Her sıkıntı bir kolaylığa ve Selamette gebedir... Allah yar ve yardimciniz olsun..


El-Hâdî (kalplere hidayet yolunu gösteren, insanlara hidayet veren sadece Allah cc. dir..Biz kulara düşen görev, insanların hidayetine vesile olmak için
elimizden geleni yapıp sonucu Allah’a (c.c.) bırakmaktır..

Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #26 (permalink)
mariposa16
Yeni Kardeşimiz

Rüyada hamile olduğunu görmek


İyi günler..şu anda bir bebek bekliyorum ve inşaallah bir oğlum olacak. Rüyamda da hamileyim . Ve bir oğlum varmış zaten ve onu emziriyorum. Bir de küçük bebek bir kızım varmış onu da emzirmeye çalışmaya çalıştım ama olmadı. Yanımda da eşim vardı..yorar mısınız hocam..sevgiler ve hayırlı günler..
mariposa16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #27 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimizİyi günler rüyanız Hayr olsun inşaallah hayırlı bir oğlunuz olur..
Rüyasında hamile olduğunu görmek;
Rüyada hamile olan kişi, sıkıntılı günler atlatacaktır ,
Hamilelik çoğunlukla sıkıntılı günlerden sonra,hayra yorulmaktadır. Hamilelik yeni bir oluşumu,yeni bir berekette gebe olunmasina, Doğumun hazırlık dönemidir.
Eğer bu rüyayı gören kişi, gerçek yaşamında da hamile ise, o halde, rahat bir hamilelik geçirecektir..

Rüyada hamilelik görmek psikolojik yorumu;
gelişmekte olan bir yönünüzü simgelemektedir. Gelişmekte olan bu yönünüz fark etmediğiniz yeni duygularınız olabileceği gibi hayatınızla ilgili vermeye henüz hazır olmadığınız
kararlarınız da olabilir. Bu rüya hayatınızın yönündeki değişim, yeni fikirler ve yeni hedeflerin kapıda olduğunu göstermektedir.

Rüyada kadının kendi evladını emzirmesi, evladının büyük mertebeye ve makama ulaşmasına işarettir.

Rüya da erkek bebek emzirdiğinizi görmek;
yakında bir çocuğunuz olacağına ve aynı zamanda şifa ve Deva dir..Rabbine ve dini ilimlere yönelmenizi tavsiye ederim...
Sen kendi Beden Arzını doğru, dürüst ve temiz tut ki; Rabbim hiç ummadığınız bir şekilde Sizi Feyzinden bereketlendirsin..
kadında ceylanın güzeligi yaşamla mücadele edebilmesi için aslanın gücü vardir..hayırlı günler..
Allah kurtarsın..

Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #28 (permalink)
incesızım
Yeni Kardeşimiz

Rüyada hamile olduğunu görmek


Selamünaleyküm ;
Rüyamda evimdeyim ve hamileyim daha yeni 1-2 aylık falan şiddetli kasık ağrısıyla doktora gitmek için ayağı kalktım ve düşük oldu embriyo yu gördüm ve feryatla ağlamaya başladım bebeğimi kaybettim diye öylece uyandım ağalayarak.
Ben bir genç kızım hamilelikle bir alakamın olmadığı için bu rüya beni çok etkiledi, annelik duygusunu kaybetmek ne demek onu gerçekmiş gibi yaşadım...
Şimdiden Allah Razı olsun... Allah İşinizi Gücünüzü ya Berr esması hürmetine kolaylaştırsın.
incesızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #29 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz

Aleykümselam incesızım kardeşim, sizin şu an hamilelikle ilgisi olmayan bir bekar olarak rüyanızda hamile olduğunuzu görmeniz, gereğinden fazla endişe,sıkıntı ve stres içinde olduğunuza işarettir
Rüyada hamile olan kişi, sıkıntılı günler atlatacaktır..
Hamilelik çoğunlukla sıkıntılı günlerden sonra,hayra yorulmaktadır. Hamilelik yeni bir oluşumu,yeni bir berekette gebe olunmasina, Doğumun hazırlık dönemidir.

Rüyada hamile olduğunu görmek;
önemsiz konular ve küçük sorunlar ile fazla vakit harcamak yerine geleceğinizi daha çok ilgilendirecek temel konularda odaklanmanızın daha yararlı olacağını belirtir.

Rüyada düşük yapmak;
sanıldığının aksine güzel şeyleri, iyi gelişmeleri işaret eder, yeni bir dönemin başlangıcını gösterir.

Unutmayin;... Çok acı çekmiş olmak birçok dili bilmek gibidir..
incesızım Zorluklar karşısında ümitsizliğe kapılma.Sıkıntıların arasında,Karanlıkların içinde,Kendi kendini hapsetme !..
Geceler hep gündüzlere gebedir...

Olaylara Hikmet gözü ile bakmazsanız..Kendinizi kaybeder ve daha çok Geçici şeylere gönül bağlar ağlar !Acı Çekersiniz.. selametle...


Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #30 (permalink)
nzlı
Yeni Kardeşimiz

ruyada dogum yaptigimi gordum


Merhaba, öncelikle bekar bi bayanım ve 19 yasındayım dün gece rüyamda hamile olduğumu gördüm hamileyken huzurluydum hamile olduguma mutluydum karnım büyüktü. Daha sonra dogum sancısı asladı ve rüyamda o sancıyı hissettim ama doguma girdikten sonra hic bisey hatirlamadım dogumdayken baygındım ve ayıldıgımda dogumu yapmistim dogumum cok kisa surede ve agrisiz olmustu bukadar kolay olduguna kendim bile sasirmistim bebegin yuzunu gormedim cinsiyetinide bimiyorum. Yorumunuz icin simdiden tesekkurler.
nzlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.