Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İSLAM VE AİLE > Kadınca Kararınca > Yeni moda tesettür
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Kadınca Kararınca Bayanlara özel bölüm

Konu: Yeni moda tesettür Konu Cevaplama Paneli

Bir kullanıcı adı giriniz
Kullanıcı isminiz:
Lütfen soruyu cevaplayınız.!
Başlık:
  
Mesajınız:
Başlık Sembolleri
Konunun başında Sembol kullanmak için aşağıdaki Listeden bir Sembol seçiniz:
 
 
 
 
   

Diğer Seçenekler

Diğer Ayarlar
 • Değerlendirme
  İsterseniz bu Konuyu buradan değerlendirebilirsiniz.

  Konuya ait Cevaplar (Yeniler yukarda)

  23:20
  ihvan Tesettür, gözlerimizin önünde sergilendiğinden, bu hali görenler olarak hemen o görüntünün sahibine verip veriştiriyoruz. O öyle örtünmüş ama sen de sabah namazına kalkmıyorsun. Ne olacak şimdi? Yani, gözümüze takılana karşı yüksek perdeden bir takva güzelliğiyle saldırırken, sabah namazı ya da diğer namazlar uçup gidiyor. Kimsenin aklına gelmiyor. Herkes kendi günahıyla savaşsa dünya güllük gülüstanlık olur diye düşünüyorum.

  NOT

  Zahir bizi kandırmasın. İnsanın özü, kalbi, benliği sağlamsa mesele bitmiştir.
  01:58
  ihvan Yarinlara uzakdikca sanirim yoldan da cikiyoruz. Sadece kadinlar mi, yoo, erkekler de. Hepimiz ic iceyiz. Sarmas dolas. Birimizin caddede olmamasi gerekiyor, ya erkekler olmasin ya da kadinlar. Ben "illa da kadinlar olmasin" demiyorum. Kadinlar olmak istiyorsa, ben evde durmaya hazirim. ---)))
  06:18
  Kaygısızmurat Tesettür giyim ve tesettür modası üzerine çok doğru şeylere değinilmiş. Birçok kişinin dediği gibi batının ortaya attığı ' moda ' üzerine takılıp duruyoruz. Yine gereksiz şeylerini almış bulunuyoruz. Bizim ne güzel ayetlerimiz, hadislerimiz bulunuyor. Gençlerimiz bunları açıp, okumaya bile eriniyorlar.

  Allah hepimizi ıslah eylesin.

  Yönetim/Uyarı:
  Yorum ayağına niye link verip ticari sitenin reklamını yapmaya uğraşıyorsun Link silindi! Başka kapıya!
  23:25
  Ahmed Serdar Hem nefsimi tatmin ediyorum hemde Allah'ın emrini yerine getiriyorum, ne ordayım ne şurda olmaz. Erkekleri tahrik ettikten sonra tesettürün ne önemi kalıyor.
  18:45
  ihvan İslami bir sistemde çocuklar İslam eksenli yetiştirilirler. Dolayısıyla, genel manada kadınlarımız ve erkeklerimiz, eğitimleri ekseninde dış şahsiyetlerini oluştururlar. Pek problem çıkmaz.
  Lakin istisna olarak, bazı problem zuhur eder, o problemi, devlet hukukuyla olması gereken hale getirir.
  Yani, İslami sistemin zor kullanmasına gerek yoktur. Çünkü İslami sistem ikrahı gündeme getirmeden önce, eğitimi, öğretimi en mükemmel bir şekilde teb'a'sına sunar. İkrah ya da zorlama "öğretim"den sonra gündeme gelir.

  NOT

  Hukukun dışına çıkan insanı "hukuk", hukuka dahil eder. Bu kaçınılmazdır.
  Kırmızı ışıkta geçen cezasını çeker bunun gibi.
  Elbet müslüman kızlar, dekolte dolaşmasınlar, açık saçık dolaşmasınlar, ucube örtüler giyinmesinler, doğru ama bütün bunları yapıyorlarsa ne olacak, ne olacak, hukuk önlerine dikilecektir.
  17:30
  Zümrüdü Anka @ihvann_hilmi_Hocam doğruda devlet herkese her şeye müdahale edemez mi insanlar bunun yerine dünyada görev süreleri dolunca kabre gireceklerini ve oranın ilk menzil olacagını idrak edip ona göre yaşasalar ya...Dediğiniz doğru yapan ülkelerde var.En bariz örneği ise İran...Iran'da durum ise hiç iç açıcı değil böyle olunca insanlar çeşitli istatistikleri görünce şöyle diyorlar.Çok affedersiniz affınıza sığınıyorum,"En azından biz yapıyoruz, ama sonra namuslu ayaklarına yatmıyoruz." diyorlar.Acaba burada aslolan şey baskı kurup zorla yaptırmak mıdır yoksa bu işin önemini güzelliğini kavratmak mı ? Ya da işin ilk aşaması olan niye örtünmek gerek sorusunu iyice kafalara kazımak mı ? Belki şöyle diyeceksiniz yav kardesım devlet o zamanlar Sinemalara,dizilere ve vs... şeyleri denetlesin.Çocukların karakteri bozulmasın bu doğru buna katılırım...Ama ondan sonra maalesef kişilik hak ve özgürlüklerine saldırı oluyormuş.Bana en mantıklı gelen bilinçlendirmek.Zorla güzellik olmayacagını düşünenlerdenim.Mesela şu Star Tv'de Paramparça diye bir dizi türemiş adam gidip 18 yaşındaki oğlunun altına Ferrari koyuyor şimdilik bununla idare et diyor, dedeside annesine yav ne olacak bu yaştaki her çocuğun arabası var diyor; yani söyleyecek bir şey bulamıyorum ben evde buna tepki gösterdim bende 18 yaşındayım ama insanların hallerini bilmesem biraz hovarda olsam aklıma kurt düşecek buda boyle ben kitle iletişim araclarini biraz denetleme taraftariyim.

  Selam ve dua ile.
  15:34
  Ab-ı Hayat Selamun aleyküm Ablacım, konu süper! ben bu konuda şimdilik aklıma gelenleri, kısa ve öz bir kaç cümleyle özetlemek isterim.. Hani demişsin ya; anneler için ayrılan giysiler mütevazı, gençler için yapılanlar tam bir fiyasko..

  Sana katılıyorum neden mi? çünkü; bir millet için değişime başlamak için en olası kesim GENÇ KESİM dir...Onlar da bunun farkında, "kaleyi içten fethediyorlar"...
  İhvan Abi'nin söylediğinin etkisi de var çoğunlukla, arz-talep meselesi...Demek ki talep böyle geliyor genç kesimden ki, karşılık olarak ta bu veriliyor..

  Her zaman derim ya; Batının her zaman işe yaramaz şeylerine özeniyoruz!!!!
  11:44
  ihvan Tesettür şekli de arz ve taleple ilgili bir husustur.
  Talep ne ise tekstilci de onu arzedecektir muhataplarına. Tekstilci talebi olmayan bir malı muhataplarına neden arzetsin ki, batar, işini yürütemez.
  İşte burada devlet gündeme geliyor.
  İslami yaşam sadece neferlerle yaşanır kılınamıyor, devlet tesettür hususunda dahi kadınların sokak ve caddedeki tesettür kıyafetlerini ve şekillerini belirleyebilir.
  O der ki:
  "Çarşafsız hiçbir kadın caddesine çıkamaz..!"
  İş bitmiştir her nefer buna itaat edecektir. Çıkış yolu yoktur.
  Bazı müslümanlar böyle konuştuğumuzda komplekse giriyorlar. Anlamak elde değil. 1923'te Cumhuriyet'e geçildiğinde, o zaman da tersi istikametinde devletin emri gelmişti:
  "Sokak ve caddesine hiçbir kadın tesettürlü çıkamaz..!"
  Onlar hiç gocunmuyorlar.
  Netice:
  Çarşaf harici bütün örtülerde öyle ya da böyle cahiliye teberrücü vardır. Çok az istisnalar vardır o ayrı.
  11:34
  Hümeyra Tekstilciler bile müslümanlığın dışına çıkan iş yaptıklarının farkında değiller yada müslümanlığa tekstil yoluyla fitne sokmak isteyenlere maddi çıkar çerçevesinde bilerek taviz veriyorlar.Dün dış kıyafet alış verişi için bir mağazaya girdim pardesü ve feraceleri genç ve anne modelleri diye ikiye ayırmışlar,annelerin ki gayet mütevazi dikkat çekmeyen bol tesettüre uygun herhangi bir yerinde eksik yok(kolunda,etek uzunluğunda,genişlik konusunda) fakat iş spor diye tabir edip gençlere yönelik dikilenlere gelince hepsi fiyasko,baktığım modellerin ya kolu kısa,kolu uzun olsa belinden kesim yapmış yada penslerle göğüs kısmı üste oturuyor vücut hattı ortada,yada boyu dizlerde...
  Hep diyorum ya müslümanlara hitaben yapılmış ama fitne dolu kıyafetler...Direk hedef genç kesim
  ''Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu''
  12:56
  mumın Demek ki bayanlar da herşeyin farkında sadece o moda ile kalsalar iyi Allah c.c. herkese hidayet versin.
  Bu Konuda 10 fazla Cevap bulunuyor. Bütün Cevapları görmek için buraya tıklayın.


  Powered by vBulletin® Version 3.8.9
  Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
  Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
  | islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

  © Tüm Hakları Saklıdır.
  Bu websitesinde Bulunan Yazılar
  AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.