islamiforumlar.net - islami forum

islamiforumlar.net - islami forum (https://www.islamiforumlar.net/)
-   Namaz (https://www.islamiforumlar.net/namaz/)
-   -   İnternetten Kıble Yönümü Nasıl Bulurum? (https://www.islamiforumlar.net/namaz/40440-internetten-kible-yonumu-nasil-bulurum.html)

cagritasarim 00:41

İnternetten Kıble Yönümü Nasıl Bulurum?
 
Namaz kılan mü'minler için kıble yönü pek mühimdir. Zira namazın sıhhati açısından istikbal-i kıble şartının yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Herhangi bir yöne doğru namaz kılınamayacağından, kıble cihetinin doğru şekilde tespiti çok önemlidir. Bunun için çeşitli metotlar kullanılmaktadır. Eskiden bu yana pusula en geçerli yöntem olarak karşımıza çıkmakla birlikte teknoloji ve gelişen internet uygulamaları da artık kolayca kıble yönümüzü bulmamıza vesile olmaktadır.
Özellikle son dönemlerde Google haritalarının kıble yönü tespitinde kullanıldığını görmekteyiz. Evinizin, işyerinizin ve hatta bulunduğunuz yerin üstüne kadar inerek kıble yönü çizgisi ile kıblenizi kolayca tespit edebilirsiniz. Yine aynı çalışmalarda verilen kıble açısını pusulaya uygulayarak kolayca kıble yönünüzü bulabilirsiniz. Bunun için hizmet veren pek çok site olmakla birlikte hem ülkemizin tüm il ve ilçeleri ile hem de dünyanın pek çok merkezinin kıble yönünü kolayca bulabileceğiniz https://www.kiblebulma.com işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Kıble Bulma sitesi ile artık kıble yönü sorun olmaktan çıkacak!..


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0