Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Forum Kuralları > Misafirler için soru ve paylaşım bölümü
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim
Misafirler için soru ve paylaşım bölümü Mesajlarınız kontrol edildikten sonra, uygun olanlar en kısa sürede yayınlanacaktır!

Eşlerin arasını düzeltmek için büyü yapmak!

Misafirler için soru ve paylaşım bölümü


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
glsm_yalcnky
Katılımcı Kardeşimiz

Eşlerin arasını düzeltmek için büyü yapmak!Selamünaleyküm, ben birşey öğrenmek istiyorum. Karı koca arasını düzeltmek için yapılan muskalar günahmıdır? Ben bunu internetten araştırdım, sitelerde gezindim. Hiç birisinde günah olmadığı yazıyor. Ama sadece eşlerin arasını düzeltme için yapılanlar günah değildir deniyor. Ne kadar doğru acaba. Şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun.

PAYLAŞ
Facebook Twitter Googleglsm_yalcnky isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Turab
Teknik Ekip

Büyünün her türlüsü haramdır!Aleykümselam kardeşim, büyü ile uğraşmak haramdır! Hiç bir islami site ne şekilde olursa olsun büyü yapmanın haram olmadığını söyleyemez. Haram değildir, günah deyildir diyenler, üfürükçülerin, medyum denen kişilerin, şaklaban ve hokkabazların siteleridir.

Hayırlı iş yapmak için de haram işlemek [büyü çözmek için büyü yapmak] caiz değildir. (Hadika)

Uğursuzluğa inanan, kâhinlik yapan, kâhine giden, büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir, Kur'an-ı kerime inanmamış olur. [Bezzar]

"Sağ elindekini at da, onların yaptıklarını yutsun. Yaptıkları, sadece bir büyücü hilesidir. Büyücü ise, nereye varsa (ne yapsa) iflah olmaz." (Taha suresi :69)

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Helake sürükleyen yedi şeyden biri büyüdür.) [Buhari]

(İpe üfleyip düğüm atan kimse, büyü yapmış olur. Büyü yapan da Allah’a şirk koşmuş olur.) [Nesai]

(Falcıya, büyücüye, kâhine giderek, onların söylediklerine inanan, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.) [Taberani]

(Büyücüye inanan kimse, Cennete giremez.) [İ. Hibban]

(Gaibden haber vermek maksadı ile yıldız ilmi ile uğraşan kimse, büyücü gibi günaha girer.) [İbni Mace]

(Falcıya fal baktıran, onun sözüne inanmasa bile, kırk gün kıldığı namaz kabul olmaz.) [Müslim]

(Fal bakmak, yazı ve çizgi ile gelecekten haber vermek, puta tapmak gibidir.) [Ebu Davud]

Eşlerin arasını düzeltecek muhabbeti verecek olan Allah (cc) dır. Bu nedenle, önce ona yönelmek dua etmek yanlışları düzeltmeye söz verip karar vermek gerekir. Bunun da en iyi yolu bir toplantı yapıp bu toplantıya eşler katılmalı ve her birinin yakınlarından birer hatırı sayılır ama salih kişiler alınmalıdır. Bu toplantıda işin doğrusu ne ise onlar konuşulur, eskiye son verilir. Eski yanlışlara bir daha dönmemeye kesin söz verilir dua edilir. Artık Allah (cc) muhabbeti ihsan eder. Eşler bir daha bunu bozmamaya azami titizlik gösterirler.
Turab isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #3 (permalink)
glsm_yalcnky
Katılımcı Kardeşimiz
Yaptığınız yorum için allah razı olsun. Aslın da ben söylemek istediğim şey dualarla yapılan muskalar büyü değil de. Peki bazı din hocaları kişilerin isim ve soy isimleri ve anne isimleriyle Kur'an'dan baktıklarını söylüyorlar böyle birsey var mı?
glsm_yalcnky isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #4 (permalink)
Turab
Teknik Ekip
Allah cümlemizden razı olsun. Dua ile yapılan muska v.s de olsa bunlara bel bağlamayın inanmayın derim. Bir şey isteyecekseniz, bir dileğiniz varsa. Elinizi açıp, diz çöküp Kainatın gerçek sahibinden isteyin. Allahın kullarından medet beklemeyin. Fatiha suresinde ne diyoruz?... Yanlız senden yardım diler, yanlız sana ibadet ederim. İşte bu kadar. Hem bunu söyleyip, hemde gidip bir kulun yaptığı muskadan fayda beklemek biraz çelişkili bir durum değil mi? Açın elinizi kendi duanızı kendiniz içinizden geldiği gibi yapın derim. Vesselam.
Turab isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #5 (permalink)
Firdevsbeyza
Yeni Kardeşimiz
Bende bir soru sormak istiyorum, evden kaçan bir kadını geri dönmesi için birşeyler yazdırmak caiz mi ? Muska vs değil, dua vs yazının içeriğini bilmiyorum fakat gidenın dönmesi için evliliği düzeltmek için yazdırmak.
Firdevsbeyza isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #6 (permalink)
Turab
Teknik Ekip
Alıntı:
Firdevsbeyza İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende bir soru sormak istiyorum, evden kaçan bir kadını geri dönmesi için birşeyler yazdırmak caiz mi ? Muska vs değil, dua vs yazının içeriğini bilmiyorum fakat gidenın dönmesi için evliliği düzeltmek için yazdırmak.
Kim ne istiyorsa elini açar Allah c.c'den yardım ister. Kim yazacaksa elini açsın madem duasını etsin niye yazıyor. Yok sana okuman için dua verecekse yazsın, anlamını da öğren duayı oku. İçeriğini bilmediğin kendin okumadığın bir yazıdan ne fayda bekliyorsun!
Turab isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt   #7 (permalink)
Ekrem
Yönetici-Admin
Alıntı:
Firdevsbeyza İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende bir soru sormak istiyorum, evden kaçan bir kadını geri dönmesi için birşeyler yazdırmak caiz mi ? Muska vs değil, dua vs yazının içeriğini bilmiyorum fakat gidenın dönmesi için evliliği düzeltmek için yazdırmak.
Turab hocam cevap vermiş ama bende kendi düşüncemi yazayım.
Gidenin dönmesi için bir değil bin tane muska yazdırsanız da içinden gelmiyorsa yinede geri dönmez çünkü giden boşuna gitmemiştir illaki bir sorunu bir sıkıntısı varki gitti, önemli olan hocalara gidip ceplerinizi boşaltmadan önce gideni karşınıza alıp gidiş nedenini öğrenin.
Eğer gidiş nedeni bulunduğu ortamda geçimsizlik veya maddi sıkıntılardansa ve varsa imkanınız yardım edeceğinize dair kendisine söz verirseniz bakın bakalım geri nasıl dönüyor..!

Alıntı:
glsm_yalcnky İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamünaleyküm, ben birşey öğrenmek istiyorum. Karı koca arasını düzeltmek için yapılan muskalar günahmıdır? Ben bunu internetten araştırdım, sitelerde gezindim. Hiç birisinde günah olmadığı yazıyor. Ama sadece eşlerin arasını düzeltme için yapılanlar günah değildir deniyor. Ne kadar doğru acaba. Şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun.
Aleyküm selam kardeşim.
Turab hocam her ikinize de gerekli cevabı vermiş ama yukarıda da dediğim gibi ben kendi düşüncemi yazayım.
Karı koca arasını düzeltmek için muska mı gerekiyor muş? Karı koca arasında sevgi saygı yoksa ve/veya + bu karı koca astığım astık, kestiğim kestik cinsinden aksi bir kaynanayla birlikte kalıyor lar ve koca da benim damat gibi ana kuzusuysa o karıyla kocanın arası değil muskalarla 7 cihan biraraya gelse yinede DÜ ZEL MEZ.

İyide sorun kaynanadan kaynaklanıyor ise napıcaz sokağamı atacaz, diye sorarsan, tabiki hayır ama ayrı eve(kiraya) çıkmak ve her nekadar zor olsada araya mesafe koymak bu işi kökünden halleder.

İlaveten bir arkadaşımın başına geleni yazayım.
Arkadaşım bizim buralı ama ist.da ikamet eden bir ailenin dışarıdan bakınca adam gibi görünen bir çocuğuyla kızını evlendirdi, aradan bir yıl geçmedi duydumki arkadaşımın kızı intihara kalkışmış ve arkadaş hemen gidip kızını aldı getirdi, intihara sebep; o adam gibi görünen kişinin ana kuzusu, ananında sivri dilli olması.
Velhasılkelam böyle muskaya üfürükcü gibi şeylere inanıpta alınteriyle kazandığınız üç beş kuruşu onlara kaptırmayın.
Umarım her ikinizi de aydınlatabilebilmişimdir, kalın sağlıcakla.
Ekrem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.