Burada her şey "NET"
islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İSLAMİ PAYLAŞIMLAR > Kuran-ı Kerim > Kuranı Kerim Meali
www.islamiforumlar.net
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Son Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Anasayfa Soru cevap Dua köşesi İslami rüya tabirleri Resimli Cuma Mesajları Dök içini rahatla İletişim

Melekler ile ilgili ayetler!

Kuranı Kerim Meali


Yeni Konu aç CEVAPLA

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
Taner Öğüt
Katılımcı Kardeşimiz

Melekler ile ilgili ayetler!Kuran-ı Kerim'de Meleklerle İlgili Ayetler. Melekler hakkındaki ayetler hangileridir?

Euzu Besmele ile...

Abdullah Parlıyan(16/NAHL-98: Kur'ân okuyacağın zaman, hemen Allah'ın rahmetinden kovulmuş taşlanmış şeytanın şerrinden Allah'a sığın.)

Diyanet İşleri (22/HACC-75: Allah, meleklerden de resûller seçer, insanlardan da. Şüphesiz Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.)

Bir Ahmet Varol meali (7/A'RÂF-6: Kendilerine peygamber gönderilmiş olanlara da, peygamber olarak gönderilenlere de soracağız.)

1. Diyanet Vakfi (13/RA'D-11: Onun önünde ve arkasında Allah'ın emriyle onu koruyan takipçiler (melekler) vardır. Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar Allah, onlarda bulunanı değiştirmez. Allah bir topluma kötülük diledi mi, artık onun için geri çevrilme diye bir şey yoktur. Onların Allah'tan başka yardımcıları da yoktur.)

2. Abdullah Parlıyan (41/FUSSİLET-30: Gerçekten Rabbimiz Allah'tır dedikten sonra da, dosdoğru hareket edenlere melekler indiririz de melekler onlara şöyle derler: “Korkmayın ve üzülmeyin. İşte buyurun! Size vaadedilmiş olan cennetle müjdelenin ve sevinin.)

Adem Uğur (3/ÂLİ İMRÂN-78: Ehl-i kitaptan bir gurup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları Kitap'tan değildir. Söyledikleri Allah katından olmadığı halde: Bu Allah katındandır, derler. Onlar bile bile Allah'a iftira ediyorlar.)

Şaban Piriş Meali (78/NEBE-38)Ruh ve meleklerin saf halinde durdukları gün, ancak Rahman'ın kendisine izin verdiği konuşabilir. O da doğruyu söyler.

Ahmet Tekin Mealib(70/Me’âric-4)Melekler, ruh, büyük melekler, dünya ölçüsüyle, sizin hesaplarınıza göre elli bin yıl tutan bir günde O'nun huzuruna yükselerek çıkar. *

Bekir Sadak (17/İSRÂ-85: Sana ruhun ne oldugunu soruyorlar, de ki: «Ruh, Rabbimin emrinden ibarettir. Bu hususta size pek az bilgi verilmistir.»)

Simdi Rahman´da birdir, Rahim´de Allahu Teala´nın en Güzel isimleri olan Alim´de, Metin´de, Vekil´de, Veliy´de, Hakim´de, Kadir´de, Raşit´de, Celil´de, Vahhab´da bunların hepsi tekbir olan Allah´tır c.c., Ulemalar herşeyi hakkıyla bilemez ki Alim c.c. olsun, insanları irsad etmeye kalkanlar Allah c.c. Hidayet etmedikce izzetlendiremez ki Rasidleriz diye gecinsinler, hükmeden Hakimler Hakimlerin Hakimleriyiz diye böbürlenip, kibirlensenler bile, Mutekebbir olamazlar ki, Cok Yüce olduklarını iddia edenler Celilleriz dememeliydi ama ne yazik ki bütün bunlar ve böyleleri babalarından, atalarından böyle gördüklerinden almış başını yürümüş tabi sadece bu kadarı ile yetinmemiş bu şirk ehli!

PAYLAŞ
Facebook Twitter GoogleTaner Öğüt isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç CEVAPLA

Bookmarks

« Bakara / 273 | - »
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
| islamiforumlar.net | Sitemap | Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.