ZüLeyha ve Hz Yusuf GüzeLLemesi

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Foruma o kadar baktim bunu nereye ekleyecegimi bulamadim ama paylasmak istedim

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
MASALLAH SUBHANALLAH

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Yasadiginiz gibi öLeceksiniz
öLdügünüz gibi diriLeceksiniz
NasiL iman ediyosan öyLe öeceksin
NasiL mezara kondunsa diriLmende aynen öyLe oLacak

La ilahe illallah Muhammeden Rasulullah

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

duaa..Uzgunnn

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sefaatt Ya ResulAllahhhhh

Uzgunnn

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Nihat hatipoğlu Cennete hayatı ve Cehennem

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
gll.jpg

allah.jpg

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
3050840-yusuf-ve-zuleyha.jpg

Kim düştü kuyuya, Yusuf mu, Yakub mu, Züleyha mı..? Ayrılık kimin kaderi, Yusuf'un mu, Yakub'un mu yoksa Züleyha'nın mı idi..?

Rabbim, dedi, Yusuf, sen bana, kendi isteğimin dışında şu iklimde ve şu odada bulunduğum şu anda, Züleyha'yı istememeyi isteyebilmeyi nasib et.

Katından bir esirgeme ver. değilmi ki isteğe yaklaşınca, istememeyi istemek artık imkansızlaşır. Bu yüzden değil mi Rabbim, senden gelen yasaklar "yapma" ile değil " yaklaşma" emriyle başlar. Yaklaşırsam eğer şu içimdeki doğal olan akışla Züleyha'nın ırmağına, yaklaştıktan sonra "yapmam" diyemem. Üstelik yaklaşırsam eğer yapmamayı da artık dua edemem. daha kolay olan "yapma" değil "yaklaşma" "

peygamber kıssası, yusuf güzel, züleyha aşıktır...
züleyha yusuf'a bir mektup yazmaya başlayınca, gördü ki hitaptan öteye geçemedi. anladı ki aşkın namesinde ser-nameden öte kelam yok. ve züleyha'nın lugatinde yusuf'tan öte sözcük yok.

yusuf, dedi, kelamım artık sende hükümsüz. ama kelamımın hükümsüz kaldığı bu yerde beni küçümseme. bil ki kelamdan da ötede sadece âh var, âh ki dünya onun üzerinde durur, gökkubbe onun hararetiyle döner....

yusuf fiziksel güzelliğin yanında ruhsal güzelliklerin de tümünü içinde taşır.bu yüzden kölesi olduğu 'sahip' e koşullar ne olursa olsun,ihanet edemez.vefası ve hoşgörüsü yüzünden onu zindanlara attıran kardeşlerini sonunda affeder.babasına olan sevgisinin şiddeti ve özlemi,yakup peygamberin gözlerinin açılmasını ve onu bir kez daha dünya gözüyle görmesini sağlar...

Yusuf olmaksa muradın ya da Züleyha; Korkmayacaksın ölümden. Ölümün ayrılık değil kavuşmak olduğunu bileceksin.

Nerede olursan ol her daim sevdiğinin yanında olacaksın. Üzüntüsüne üzülecek sevincine sevineceksin.Sanma ki beraber olmak için yan yana olmak lazım. Gönüller beraberse mesafenin ne önemi var!..Gönül gözüyle görecek duyacaksın. Gönül diliyle konuşacaksın.
Bilmez misin gönlü kainat bile kuşatamaz dar gelir. Gönül dilinden anlamam konuşamam dayanamam bu çileye karşılıksız hiçbir şey veremem diyorsan; talip olmayacaksın Yusufluğa.

Yusuf olmak için Yusuf gibi yürek gerek gönül gerek iman gerek. Züleyha değilsen eğer peşine düşmeyeceksin Yusufların. Kendi ayarında birini seveceksin -ki mutlu olasın.
Her babayiğidin harcı değildir Yusufluk ve her kadının harcı değildir Yusuf yüreklileri taşıyabilmek layık olabilmek Züleyha olabilmek!...

acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Sinan yağmurun kaleminden okunur mutlaka güzeldir ben de alıp okuyacagm en kisa zamanda :)

Üst Alt