Zikirde Merak Ettikleriniz

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Zikirde Merak Ettikleriniz, Zikir hakkında merak edilenler.

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey Hane Halkı!

Üveys Zikriyle alakalı sorularınızı ve sorunlarınızı en ufak şüphelerinizi çekinmeden sorabilirsiniz.. bu konu altında soralım ve Rabbimizin izin verdiği ölçüde cevaplamaya çalışalım inşaAllah..

saze

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ben eylül ayından beri zikirdeyim ilk önce nefsimi gördüm bağlı köpek şeklinde sonra hocam verildi Feridündin Attar hz şimdi zikrime devam ediyorum ama sanki durdu gibi hiç koku almadım bana tavsiyeleriniz var mıdır? Allah'a emanet olun.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben eylül ayından beri zikirdeyim ilk önce nefsimi gördüm bağlı köpek şeklinde sonra hocam verildi Feridündin Attar hz şimdi zikrime devam ediyorum ama sanki durdu gibi hiç koku almadım bana tavsiyeleriniz var mıdır? Allah'a emanet olun.

Güzeller güzeli kardeşim Allah zikrini daim etsin sabah ve akşam olmak üzere salavatlarınızı ne kadar çekiyorsunuz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selâmün Aleyküm kardeşim ,Hamd alemleri Rabbi olan Allah'a olsun,
salat ve selam o kutlu Nebi(SAV) efendimize onun Aline ve Ashabına ve geçmiş tüm peygaberlere salih kullara şehitlere sıddıklara hızır a.s ve sevdiği tüm evliyalara olsun ebeda.

Kendim Yurtdışında yaşıyorum ve bu cahil sadece Allah'ı ve sevgili Peygamber efendimiz sav. biliyorum...

"Muharrem,Bülent,Yaşar ve Mehmet Hocalarımız.."
Mubarek,bu insanlar kimdir..kimlerdendir..? yazarsaniz bizlerde belki nasipleniriz...

Hasbin Allahu ve ni'mel vekil... Allah bize yeter,O ne güzel vekildir! (Al-i İmran 3/173)

sevgili Peygamberimiz Veda Hutbesi’nde; "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir" buyurmaktadır.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
salat ve selam o kutlu Nebi(SAV) efendimize onun Aline ve Ashabına ve geçmiş tüm peygaberlere salih kullara şehitlere sıddıklara hızır a.s ve sevdiği tüm evliyalara olsun ebeda.

Kendim Yurtdışında yaşıyorum ve bu cahil sadece Allah'ı ve sevgili Peygamber efendimiz sav. biliyorum...

Mubarek,bu insanlar kimdir..kimlerdendir..? yazarsaniz bizlerde belki nasipleniriz...

Hasbin Allahu ve ni'mel vekil... Allah bize yeter,O ne güzel vekildir! (Al-i İmran 3/173)

sevgili Peygamberimiz Veda Hutbesi’nde; "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir" buyurmaktadır.

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi sizin üzerinize olsun güzeller güzeli kardeşim..

Kuran a ve sünnetlere uymak boynumuzun borcu amenna ve saddakna! Lakin kuran ve sünnetlerde çok yerde Rabbinizi zikredin demekte.. Zikrin önemi anlatmakla bitmez..

Kuran cemaatlere tarikatlare inmedi fertlere indi sana özel bana özel indi yani Rabbimiz bize özel yazdı ne kadar açıp okuyoruz ne kadar uygulamaya koyuyoruz.. Rabbim kuranda demiyor mu?

Namazı beni zikretmek için kılın diye ?

- Muhakkak ki,Allah'ı zikretmek her şeyden daha büyüktür. (El-Ankebut 45)

- Ey iman edenler, Allah'ı çok zikredin, O'nu sabah ve akşam tesbih edin, yüceltin. (Ahzab 41)

-Namazı kılıp bitirdikten sonra ayakta iken,otururken,yanlarınızın üstüne yatarken hep Allah'ı zikredin.(Nisa l03)

Bunlar sadece bir kaçı.. evet kuran a sımsıkı sarılmalıyız içindekilere de..

Yazdığım hocaların bizlere hiçbir üstünlükleri yoktur Lakin Allah'ın üzerlerinde lütufları(rüyaları ve tecellileri yorumlama gibi) vardır bizde şeyhlik şıhlık yoktur Allah a giden yolda aracıya ne hacet? tek aracımız tek vesilemiz şanlı peygamberimiz yolumuzun hedefi de yüceler yücesi Rabbimizdir.. Biz hoca diyoruz siz ister abi ister kardeş deyin isterseniz isimleriyle hitap edin.. Marifette nasıl yol alınacağını kuran ile sünnet ile anlatmaktalar zaten dikkat ettiyseniz bizde hep bu yönde telkinlerde bulunuyoruz ÜVEYS zikride Şanlı peygamber efendimiz s.a.v tarafından önce yaşarken Hz. Ebubekir sıddık R.A na daha sonra ise mana aleminde Üveys karane ye verilmiştir.. Şanlı peygamberimiz en son öğretmenimiz olacaktır.

Zikirde yaşananlar konusunda da anlatmıstım bizlere sadece rehberlik ediyorlar yaşamış oldugumuz şeyleri daha önce yaşamışlar ve ışık tutuyolar..

Muharrem hoca ahir zamanda üveys zikrini ilk dağıtan kişi saydığım diğer hocalar onun öğrencisi bizde onların öğrencisiyiz birazdan videosunu da paylaşacağım ordan tanışırsınız inşaAllah :)

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm yunus emre kardeşim, ben bu konularda cahilim ve öğrenmek istiyorum.. Biraz internetten karıştırdım bu konuyla alakalı bir kaç siteyi ama..

Sizin yolunuz anladığım kadarıyla; hiç bir tarikat, cemaat vb. le alakalı değil! tamamen rüyayla alakalı.. zikir ehli olduğundan itibaren, rüyanda seni ve nefsini terbiye edecek, yol gösterecek bir alim gösteriliyor ve onun gözetiminde bu yolda devam ediyorsun... benim anladığım budur! doğru anlamış mıyım? yardımcı olursan sevinirim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi sizin üzerinize de olsun kardeşim..
her gece yatmadan evvel Allah cc. Kabul ederse VÂKIA Suresini okurum...

فَسَبِّحْ بِاسْمِ رَبِّكَ الْعَظِيمِ
Fe sebbih bismi rabbikel azîm(azîmi).
Öyle ise Rabbini o büyük ismiyle tesbih et.

buna amenna ve saddakna!

Ben sadece kuran a ve içindekilere sımsıkı sarılmak isiyorum yoksa o hoca, bu hoca, benim hocam, senin hocan, senin şeyhin,benim şeyhim onun, bunun dediklerine sarılıp ana rehber olan Kurani kerimi ve aklımı rafa kaldırmak bana uymaz!!

uyanık olalım,zaman ahir zaman..Etrafa dikkatlice bak,İnsanlar ne yapıyor , hayatında ne oluyor ,Sen nerdesin,burasi nere,sen kimsin kimlerdensin kimden himmet beklemektesin..bunu idrak etmelisin.. farkında ol ,
Uyanık ol ,Gönlünde iman nurunu yak artık...

Mukaddes dinimize göre şeytan önden, arkadan, yukarıdan, aşağıdan, soldan ve sağdan yaklaşır insana.
Allah’a inanan ve ona kulluk yapmaya çalışan, Müslümanlara şeytan genellikle sağlarından yaklaşır. Mü’minmiş gibi görünerek, muttakiymiş gibi, hayırhahmış gibi görünerek, nasihatler ederek ve de Allah adına yeminler ederek iyi bir Müslüman kimliğinde gelebilir şeytan.

Çünkü eğer gerçek yüzüyle, gerçek kimliğiyle yaklaşmış olsaydı elbette babamız ve anamız onu tanıyacak ve vesveselerine kulak vermeyeceklerdi.
Alçak, bunu çok iyi bildiği için mü’minlere yüzüne maske takarak yaklaşıyor. Müslümanca sözler ederek, Allah’tan, kitaptan, peygamberden söz ederek, Allah adına yeminler ederek yaklaşır ve çok rahat kandırır onları.

Şeytanın insanlar üzerinde fiili bir yaptırım gücü yoktur ancak kanın damarlarda dolaştığı gibi dolaşır ve düşünceler üzerinden vesvese verir.
Şeytan insana vesvese verirken dışarıdan birisi gibi seslenmez. "Ben daha iyiyim ve üstünüm,,mevkim, makamim, keramet sahibiyim vs. vs. "" "Bunu yaparsam daha iyi olur" "Ben daha iyisine layığım"
"Ben böyle düşünüyorum" gibi vesveselerle insana kendi benliğinden seslenir. Şeytanın aldatıcılığın en büyük nedeni de budur.

İnsanlar çoğu zaman vesvesenin farkına bile varamaz, bunları kendi düşünceleri ve istekleri zannederler. Şeytan her insana zayıf olduğu yönden seslenir.
Bu yüzden Şeytanı düşman olarak kabul eden bir insanın Allah'ın emir ve yasakların bilmesi gerektiği kadar, Şeytanı ve kendisini de iyi tanıması gerekir...
tedbir ve temkin Ya HU....

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi sizin üzerinize de olsun kardeşim..
her gece yatmadan evvel Allah cc. Kabul ederse VÂKIA Suresini okurum...

فَسَبِّحْ بِاسْمِ رَبِّكَ الْعَظِيمِ
Fe sebbih bismi rabbikel azîm(azîmi).
Öyle ise Rabbini o büyük ismiyle tesbih et.

buna amenna ve saddakna!

Ben sadece kuran a ve içindekilere sımsıkı sarılmak isiyorum yoksa o hoca, bu hoca, benim hocam, senin hocan, senin şeyhin,benim şeyhim onun, bunun dediklerine sarılıp ana rehber olan Kurani kerimi ve aklımı rafa kaldırmak bana uymaz!!

uyanık olalım,zaman ahir zaman..Etrafa dikkatlice bak,İnsanlar ne yapıyor , hayatında ne oluyor ,Sen nerdesin,burasi nere,sen kimsin kimlerdensin kimden himmet beklemektesin..bunu idrak etmelisin.. farkında ol ,
Uyanık ol ,Gönlünde iman nurunu yak artık...

Mukaddes dinimize göre şeytan önden, arkadan, yukarıdan, aşağıdan, soldan ve sağdan yaklaşır insana.
Allah’a inanan ve ona kulluk yapmaya çalışan, Müslümanlara şeytan genellikle sağlarından yaklaşır. Mü’minmiş gibi görünerek, muttakiymiş gibi, hayırhahmış gibi görünerek, nasihatler ederek ve de Allah adına yeminler ederek iyi bir Müslüman kimliğinde gelebilir şeytan.

Çünkü eğer gerçek yüzüyle, gerçek kimliğiyle yaklaşmış olsaydı elbette babamız ve anamız onu tanıyacak ve vesveselerine kulak vermeyeceklerdi.
Alçak, bunu çok iyi bildiği için mü’minlere yüzüne maske takarak yaklaşıyor. Müslümanca sözler ederek, Allah’tan, kitaptan, peygamberden söz ederek, Allah adına yeminler ederek yaklaşır ve çok rahat kandırır onları.

Şeytanın insanlar üzerinde fiili bir yaptırım gücü yoktur ancak kanın damarlarda dolaştığı gibi dolaşır ve düşünceler üzerinden vesvese verir.
Şeytan insana vesvese verirken dışarıdan birisi gibi seslenmez. "Ben daha iyiyim ve üstünüm,,mevkim, makamim, keramet sahibiyim vs. vs. "" "Bunu yaparsam daha iyi olur" "Ben daha iyisine layığım"
"Ben böyle düşünüyorum" gibi vesveselerle insana kendi benliğinden seslenir. Şeytanın aldatıcılığın en büyük nedeni de budur.

İnsanlar çoğu zaman vesvesenin farkına bile varamaz, bunları kendi düşünceleri ve istekleri zannederler. Şeytan her insana zayıf olduğu yönden seslenir.
Bu yüzden Şeytanı düşman olarak kabul eden bir insanın Allah'ın emir ve yasakların bilmesi gerektiği kadar, Şeytanı ve kendisini de iyi tanıması gerekir...
tedbir ve temkin Ya HU....

Yazdıklarınızın altına ancak imzamı atar önyargılarınızı kırmak adına da ancak şunu söyleyebilirim bizim hoca dediğimize siz ne derseniz diyin yazdıklarımı da baştan sona kadar tekrar okuyun bunu rafa kalkan bir akılla yazdıysak Allah bizlere hidayet versin..

Kimse bize tabii olun eteğimizi öpün elimizi öpün demedi bizde zaten bunları tavsiye etmiyoruz da yapmıyoruz da.. Onlarda bunu yapın demiyolar ve yaptıranlardan nefret ediyorlar..

Kalp gözü kuran ile zikir ile sünnet ile ve tefekkür ile açılır kuran ayetleri 1000 lerce manada açılabilir bizlerede bu tavsiye edilmekte ve gördüğümüz rüyaların yorumlarını ve yaşadığımız tecellilerin yorumlarını yorumlayacak biri ya da birileri olmali ki ( onu gördüm acaba bunun yorumu ne diye göbeğimiz çatlardı ) Üveysilikte Allah a giden yolda yol alınabilinsin.. gökten bir melek inecek hali yok ya bize anlatsın..

Kim keramet bendedir derse Allah hidayet versin yazıklar olsun onu diyenlere.. Biz sadece yaşadıklarımızı yazıyoruz yaşadıklarımızı inkar etmek ne haddimize? isteyen inanır isteyen inanmaz.. Biz anlatmakla mükellefiz VEREN ALEMLERİN RABBİ olunca hesap sormak kime?

Yazdıklarınıza ek olarak Şemsi Tebrizi ( Allah ondan razı olsun ) ne güzel demiş..

13. kural Şu dünyada, semadaki yıldızlardan daha fazla sayıda, sahte hacı hoca, şeyh şıh var. Hakiki mürşit, seni kendi içine bakmaya ve nefsini aşıp kendindeki güzellikleri bir bir keşfetmeye yönlendirir, tutup'da ona hayran olmaya değil.

Bizde kendi içimize bakmaya nefsimizi aşmaya içimizdeki cevheri parlatmak için bu yola girdik.. girdirildik.. anlatıyoruz..

Görüyoruz zamanın şeyhlerini onlar TRAFO muridlerde o trafodan beslenenler.. ALLAH demek için şeyhinin şeyhine 7 kere ayetel kursi okuyup ancak diyebiliyoruz..Ah şeyhim bana keramet! Ah gavsım! bu Allah yolunda araya aracı koymak değilde nedir? Bu kendine hayran olmak hayranlık yaratmak değilde nedir?

Hicr Suresi

Bismillahirrahmanirrahim

96 - Onlar Allah ile birlikte başkasını ilâh edinenlerdir. Onlar yakında bileceklerdir.

Bekleyelim görelim..

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsan ruhu Allah’a ihtiyaç duyar, Allah’a muhtaçtır. Onu besleyen, ayakta tutan, doyuma kavuşturan Allah sevgisidir, Allah’ın muhabbetidir, Allah’ın kelamıdır. İbadettir, zikirdir, duadır, irfandır, ilimdir…

İlim ehlinin zekatı; layık olana o ilmi vermek, ilmî meseleleri öğretmektir...
Peygamberimiz (sav) İnsanlardan Hiçbir Karşılık Beklemeden, Sadece Allah’ın hoşnutluğunu aramış, hiçbir çıkar veya dünyevi bir kazanç düşünmeden, hayatı boyunca Allah’ın rızasını, rahmetini ve cennetini kazanmak için çaba göstermiştir.

De ki: “Ben, buna karşı sizden bir ücret istemiyorum ve (kendiliğinden) bir yükümlülük getirenlerden de değilim.” (Sad Suresi, 86)

De ki: “Ben sizden bir ücret istemişsem, artık o sizin olsun. Benim ecrim (ücretim), yalnızca Allah’a aittir. O, herşeye şahid olandır.” (Sebe Suresi, 47)

şimdiki ilim ehli, haci, hoca ,tekkesi,şeyhi bize tabii olun eteğimizi öpün elimizi öpün zekat ve sadakanizi maddi yardim destek verin diye, diye bizi Allah’a yakinlaştirmak yerine sadece benim cemaate ait olman gerekli diye arada fitne, soğukluk , mesafe koyduruyorlar malesef..

"13. kural Şu dünyada, semadaki yıldızlardan daha fazla sayıda, sahte hacı hoca, şeyh şıh var. Hakiki mürşit, seni kendi içine bakmaya ve nefsini aşıp kendindeki güzellikleri bir bir keşfetmeye yönlendirir, tutup'da ona hayran olmaya değil."

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi ,hidayetti üzerimize olsun..
kardeşlerimiz ve bizlerde dahil olarak ilk olarak günde Beş vakit namazımızı,düzenli, aksatmadan kılalım, Namazın fazileti ,ruhu,ve bereketini namaz, kulun rabbi ile buluşması, konuşması, dertleşmesi ve ona bütün varlığı ile şükretmesi,Namaz en büyük zikirdir...bunu bir idrak edelim inşaAllah gerisi gelir, Allah Kerim cc.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İnsan ruhu Allah’a ihtiyaç duyar, Allah’a muhtaçtır. Onu besleyen, ayakta tutan, doyuma kavuşturan Allah sevgisidir, Allah’ın muhabbetidir, Allah’ın kelamıdır. İbadettir, zikirdir, duadır, irfandır, ilimdir…

İlim ehlinin zekatı; layık olana o ilmi vermek, ilmî meseleleri öğretmektir...
Peygamberimiz (sav) İnsanlardan Hiçbir Karşılık Beklemeden, Sadece Allah’ın hoşnutluğunu aramış, hiçbir çıkar veya dünyevi bir kazanç düşünmeden, hayatı boyunca Allah’ın rızasını, rahmetini ve cennetini kazanmak için çaba göstermiştir.

De ki: “Ben, buna karşı sizden bir ücret istemiyorum ve (kendiliğinden) bir yükümlülük getirenlerden de değilim.” (Sad Suresi, 86)

De ki: “Ben sizden bir ücret istemişsem, artık o sizin olsun. Benim ecrim (ücretim), yalnızca Allah’a aittir. O, herşeye şahid olandır.” (Sebe Suresi, 47)

şimdiki ilim ehli, haci, hoca ,tekkesi,şeyhi bize tabii olun eteğimizi öpün elimizi öpün zekat ve sadakanizi maddi yardim destek verin diye, diye bizi Allah’a yakinlaştirmak yerine sadece benim cemaate ait olman gerekli diye arada fitne, soğukluk , mesafe koyduruyorlar malesef..

"13. kural Şu dünyada, semadaki yıldızlardan daha fazla sayıda, sahte hacı hoca, şeyh şıh var. Hakiki mürşit, seni kendi içine bakmaya ve nefsini aşıp kendindeki güzellikleri bir bir keşfetmeye yönlendirir, tutup'da ona hayran olmaya değil."

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi ,hidayetti üzerimize olsun..
kardeşlerimiz ve bizlerde dahil olarak ilk olarak günde Beş vakit namazımızı,düzenli, aksatmadan kılalım, Namazın fazileti ,ruhu,ve bereketini namaz, kulun rabbi ile buluşması, konuşması, dertleşmesi ve ona bütün varlığı ile şükretmesi,Namaz en büyük zikirdir...bunu bir idrak edelim inşaAllah gerisi gelir, Allah Kerim cc.

Kim namazı hafife alırsa yazıklar olsun ona.. Namaz da Allah ı zikretmektir.. müminin miracıdır Kul namaz ile miracını gerçekleştirir huzura gider..

Namaz farzdır Allah'ın emridir. Zikir ise kulu Allah a yaklaştırır.. Rabbim demiyor mu? Kulum beni zikretmek için dudakları kıpırdadığı andan itibaren ben kulumla beraberim diye?

Yani namazda belli bir süre zikrullah ile her daim Allah seninle olduğunu söylüyor.. Rahman vaadinden döner mi?

6-) “Onlar ayakta, oturarak ve yanlarına yatmış halde Allah’ı zikrederler ve göklerin yerini nesnelerini düşünürler.” (Al-i imran-191)

yatarak namaz kılınmaz heralde burda zikrin önemine dikkat çekiyor Rabbim ve tefekkür e nesneleri düşünürler gökleri düşünürler Rabbim bunları nasıl yarattı?

“Namaz, kötülüklerden münkerden kurtarır. Zikrullah ise en büyük olandır.” (Ankebut-45)

Zikrullahın namazdan büyük olduğunu Rabbim söylüyor ben değil. ( yanlış anlaşılmasın NAMAZ gözümüzün nuru! Biz burda sadece zikrin Allah indinde ne kadar değerli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz )

“Kim Rahman’ın zikrine karşı kör olursa, ona bir şeytanı saldırırız; artık o, onun arkadaşı olur.”(Zuhruf-36)

Peki zikrullah ın önemini anladık.. Hangi zikri yapmalıyız?

Peygamber efendimiz SAV buyuruyor: Benim ve diğer tüm peygamberlerin kullandığı en faziletli söz LA İLAHE İLLALLAH

Şanlı peygamberimiz yine buyuruyor: Zikirlerin efendisi LA İLAHE İLLALLAH

Rabbim kuranda buyuruyor:

LEYL SURESİ 5.6.7 AYETLERİ
Bismillahirrahmânirrahîm
5, 6, 7. Onun için kim (elinde bulunandan) verir, Allah'a karşı gelmekten sakınır ve en güzel sözü (kelime-i tevhidi) tasdik ederse, biz onu en kolay olana kolayca iletiriz.

Yine Rabbimiz buyurmakta:

"Allah-u Teala buyuruyor: LA İLAHE İLLALLAH benim kalemdir. Bu kaleden içeri giren kişi benim azabımdan emin olur.

Allah katında amellerin en kıymetlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir.

Allah’ı zikretmenin en faziletlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir.

La ilahe illallah’ı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin! [Taberani]

Başka zikir arayanlar esma cekmek isteyenlere bundan sonra diyecek bir lafımız yoktur biz sadece bildiğimizi yaşadıklarımızı daha doğrusu Rabbimizin bize yaşattıklarını söylemekle mükellefiz..

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi siz kardeşlerimizin üzerine olsun..

Yazdıklarımızı yeni açtığımız sorular bölümüne taşıyabilirsek çok sevinirim kardeşlerimiz ordan faydalansınlar.. Allah sizlerden razı olsun..

saze

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
500 salavat 500 tevhid

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
500 salavat 500 tevhid

Güzeller güzeli kardeşim nefsini bağlı olarak görmüşsün zaten maşallah bu şekilde devam et kokular senin imtihanın olmasın.. Rabbim tatlı imtihanlar yapar lütufları verir sonra biranda keser burdaki olay şudur:

Kulum beni verdiğim lütuflar için mi anıyor? Yoksa beni istediği rızamı sevgi mi istediği icin mi? Şimdi sana soruyorum ömrü billah koku almasan Rabbini anmayı bırakır mısın?

Konuyu zikirde merak ettikleriniz bölümüne taşırsanız çok sevinirim sare kardeşimizi de bundan haberdar ederseniz Allah sizden razı olsun..

saze

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
sare kim bilmiyorum Allah razı olsun bırakmam tabi ki şimdiye kadar bir çok dersler aldım gönlüm bu zikirde karar kıldı Rabbim bir ömür boyu nasip eder inşallah

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sare kim bilmiyorum Allah razı olsun bırakmam tabi ki şimdiye kadar bir çok dersler aldım gönlüm bu zikirde karar kıldı Rabbim bir ömür boyu nasip eder inşallah

saze demek istemiştim hakkını helal et güzel kardeşim.. İşte ne güzel bir cevap.. Koku alırsan yaz buraya :)

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleykum dergahlara gittiğinizde koku alıyorsunuz bende aliyorum Dergah ın miss gibi kokusu var. Herkes alıyordur .
Peki gözleriniz göz kapaklarınıniz hafif baş agriniz oluyormu?
Oluyorsa neden oluyor?
Bu herkes te olmuyor bunun cevabını cok merak ediyorum.
Dergaha girdigimde nasil oluyorsa bir yere baktigimda anliyorum agriyi hafif bi yorgunluk gibi dergahtan cikinca 2 saat icinde dağılıyor.
Pskolojik degil bu arada :( çünkü dergaha giderken bunlari unutmuş oluyorum orada farkediyorum.
Dergahlara gidince nasil dua ediyorsunuz ben ağlıyorum bir köşede evliya nin odasina girince de bir kac kelime soyleyebiliyorum . Heyecanlaniyorum çünkü ne söyleyeceğimi unutuyorum.
Allah razi olsun selam ve dua ile

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum dergahlara gittiğinizde koku alıyorsunuz bende aliyorum Dergah ın miss gibi kokusu var. Herkes alıyordur .
Peki gözleriniz göz kapaklarınıniz hafif baş agriniz oluyormu?
Oluyorsa neden oluyor?
Bu herkes te olmuyor bunun cevabını cok merak ediyorum.
Dergaha girdigimde nasil oluyorsa bir yere baktigimda anliyorum agriyi hafif bi yorgunluk gibi dergahtan cikinca 2 saat icinde dağılıyor.
Pskolojik degil bu arada :( çünkü dergaha giderken bunlari unutmuş oluyorum orada farkediyorum.
Dergahlara gidince nasil dua ediyorsunuz ben ağlıyorum bir köşede evliya nin odasina girince de bir kac kelime soyleyebiliyorum . Heyecanlaniyorum çünkü ne söyleyeceğimi unutuyorum.
Allah razi olsun selam ve dua ile

Ah tozduman kardeşim Rabbimin güzel kulu türbe ziyaretlerinde salatu selam getirip 11 ihlas 1 fatiha okuruz sonra hediye göndeririz önce şanlı peygamberimize sevdiklerine, ailesine, akrabalarına sahabelerine hızır a.s ve sevdiği tüm evliyalara, sonra ismen ziyaret ettiğimiz zat'a ismen hediyemizi yollar amin deriz.. Dünyalık istemeyiz hayır dualarını isteriz sadece :) aldığımız kokulara gelince elbette türbelerin kendilerine has kokusu vardır ama bunun dışında cennetin misk dağlarından çeşit çeşit kokular gelir. inş Rabbim siz kardeşlerimizide yaşatır tekrar diyorum bizde birsey yok zikrullahın yüzü suyu hürmetinedir..

Ağlamana gelince gönül göz yaşlarıdır onlar ruhun sevinçten ve özlemden ağlar beden hissetmese de ruh hisseder evliyaların ölmediğini ölenin nefs olduğunu :)

Allah seni istediyse ondan kaçamazsın 1000 kapıdan kaçsan 10001 kapı açar yine seni o kapıdan sokar.. Zikrullah ile tüm dertler biter Allah ile olana dert gam yoktur..

Rabbimiz buyurmakta:

"İzzetim, celalim ve arşım üstündeki makamın hakkı için,
dünyada benim korkumdan dolayı ağlayan kulumu, cennette çok güldüreceğim."

Beyhaki: İsfahani; Tergib: 5/194

Bizde Rabbimize sorduk üveysler olarak: Ey Alemlerin Rabbi olan bir olan Allah'ımız peki senin aşkından ve özleminden ağlayan kuluna neler yaparsın?

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Şimdi ben bir şey sormak istiyorum, benim her gün çekmeyi adet edindiğim tesbihler ve okumayı adet edindiğim sureler var. Ben her gece onları başta Peygamberimizin sonra sahabelerin ve çok sevdiğim evliyadan olan Hz.Gavsın ruhuna hediye ederim şimdi ben üveysi mi olmuş oluyorum.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Şimdi ben bir şey sormak istiyorum, benim her gün çekmeyi adet edindiğim tesbihler ve okumayı adet edindiğim sureler var. Ben her gece onları başta Peygamberimizin sonra sahabelerin ve çok sevdiğim evliyadan olan Hz.Gavsın ruhuna hediye ederim şimdi ben üveysi mi olmuş oluyorum.

Kendinize başka bir ayet yada zikir vird edinmeden sadece anlatıldığı şekilde zikre başlarsanız rüyanızda size söylerler merak etmeyin güzel kardeşim :)

Zikrullahın ilerleyen zamanlarında Allah size ikinci zikrinizi verir. Rabbim der ki kulum beni bu ismimle an hem kalp zikriniz başlamış olur hemde ikinci zikrinizi birinci elden Rahman dan almış olursunuz.. mübarek olsun

İlk başlarda kalbiniz mutmain olmayabilir nefsiniz ve şeytan sizinle çok uğraşır ben günde 10bin Allah çekiyordum sabah aksam bu zikirle tanıştığımda çok sorguladım sonra başka araya zikir katmadan sadece üveys zikrine sarıldım neler yaşadığımızı ve kardeşlerimizin neler yaşadıklarını yazıyoruz yavaş yavaş ama ne kadar anlatsak da yaşayıp görmek gibi olamaz.. Rabbim zikre girmenizi ve zikrinizi daim eylesin arkanızdan gelenleri çok eylesin inşaAllah..

Bir Kale düşünün Allah'ın kalesi sarayı sarayın kapısında kalenin kapısını LA İLAHE İLLALLAH anahtarı ile açarsınız.. yani Zikirlerin efendisiyle cennetin anahtarıyla her kapıyı açarsınız.. sonra saray size açıldıktan sonra gizli hazineleri bile Rabbim size ayan beyan eder yaşayın ve görün..

ÜVEYS ZİKRİ NASIL YAPILIR?

bu konuda zikri nasıl yapacağınız anlatılmakta dediğim gibi bu çok önemli kendinize başka bir zikir veya ayet VİRD edinmeden bu zikre sarılın yaşayın ve görün..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm kardeşim. Peki o ağrı neden olur? Aglamadigim zaman da oluyor. Bu sorunun cevabını bana kimse vermiyor bilmiyor bunu bi tek ben mi yaşıyorum.
Selam ve Dua ile

hava42

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz

Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun..

Her bilenin üzerinde bir bilen vardır, mucibince öncelikle şunu söyliyeyim kardeşim.

Kardeşlerimize hiçbir zaman hoca diye hitap edin gibi bir talepte bulunmadık. Ancak bunun da önünü alamadık. Marifette herkes öğrencidir ve öğrencilik hayat boyu devam eder ki bunu bilen aslında hiçbir şey bilmediğinin de farkında olmak zorundadır. İsmim Bülent bende sizler gibi bşr beni Ademim iki elim ve iki gözüm iki kulağım var Rabbimin hediyesi.

Dikkat edin hediyesi diye özellikle belirttim, çünkü ben diye bir şey yok ne aklın ne nefsin ne ruhun sahibi ben değilim.

Biz sadece sizlerden bir belki yarım adım önde yürüyenleriz ve geçtiğimiz yollardaki haberlerden sizlerede bahsedenleriz. Balı kavanozun dışından hayal etmek yerine parmağımızı daldırıpta yiyenlerdeniz. Tadını sizlerde alın istedik.

Güzelliği paylaştığımız için hakarete de övgüye de uğradık. Ama bunu insanlar desin diye yapmadık. Bu sebeple bize ne dediğinizin zerre kadar önemi yok. Sevmenizi istedik ama bizi değil Allahı ve Resulünü gerçekten sevilmeye layık olanı sevin istedik.

Sizden ne bir ücret ne bir saygı ne de başka bir bekletimiz yok. Sadece sizlerde bu güzellikleri yaşayın ve görün alemi istedik.

Tek menfaatimiz yarın belki cennette (Rabbim nasip ederse) komşularımızı artırmak ve ateşten kurtarmaktır.

Üst Alt