yürek sıkıntısı

melek01

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm

İçimde büyüyen bir sıkıntı var. öyleki hep yarım gülmelerim, ne yapsam ne etsem hep o sıkıntım geliyor aklıma kimselere söyleyemiyorum. sürekli mutsuz, üzgün ve ruhen perişanım tek sığınağım rabbim ondan başka kimseye derdimi açamıyorum bu derdimi yaptığım hatalar sonucu rabbim verdi bana çekerim katlanırım hakettim diyorum ama çok zorlanıyorum, katlanamaz oluyorum aklım , fikrim, ruhum ve bedenim sadece bu derdimle uğraşıyor ve sadce bu derdimi düşünüyorum hiçbirşeye adapte olamıyorum kimseyle mutlu huzurlu vakit geçiremiyor , kimseye güvenemiyorum, yaptığım o küçük hatalar yüzünden utanıyor rabbime bile utancımdan yalvaramıyorum heryer kapkara sanki hiçbirşeye heves etmez oldum ne olur yardım edin rabbim beni nasıl affeder , ne yapmalıyım.....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Kardesim Hos geldiniz Uyeliginiz Hayirli ve Daim olur insallah..
Kac yasindasiniz icinde bulundugunuz sart ve kosulari bilmedigim icin genelde yazacagim..

Bati da yasiyan bir Muhacirim Ve Yeni musliman olmus ama Kalbi Halen tasdik etmemis vicdan Sahibi cok da guzel bir insan olan Amerikali Musliman kardesim.. Intihara tessebus edince Sok olmustum..
Hemen Solugu Hastahanede alip nedenini sormustum..
Zina ettigini ve bu gunah ile artik yasiyamiyacagini o yuzden intihara tessebus ettigini hickiriklar ile anlatiyordu..
Ona Cook KIZGINDIM..ama bir Gunahi baska bir Gunah ile Bir Harami diger bir Haram ile temizliyeceginide kim Soylemisti Ona...

Kabahati gunahi kadar buyuktu..Bedenini yok etse bile Ruhu sonsuza kadar bu isledigi gunahi cekmiyecekmi idi?
O Yuzden Tek Care Allah-ın aff ve Magfiret KAPISINA varip tövbe, istiğfar etmek ve bir daha o günaha girmemektir. .... ALLAH af etsin ALLAH doğru yola eriştirsin...Hidayet versin Bagislananlardan olur ins.

insan her zaman korku ve ümit içerisinde olmalı. Ne ibadetlerimize güvenip övünebiliriz. Ne de günahlarımızdan ümitsizliğe düşebiliriz. Ben çok iyiyim, bu işi hallettim demek ne kadar yanlışsa; ben bittim, beni Allah kabul etmez demek de o kadar yanlıştır.
Ayrıca, suçunu anlayıp tövbe edip, Allah’a sığınmak da büyük bir ibadettir.

Bu kardesimizin bir daha ayni hataya dusmemesi icin cunku Nefsi olan insanlariz..
Bu insan musliman diama Cahildi..Nefsini tanimiyor ve Seytan ile Nefsi arasinda kalabiliyordu...
Ona Yaptigim nasihatti aynisini Size de Yaziyorum..

İslamı Yaşamamiz için ilk önce ilim öğrenmen gerekiyor..
Bilerek yapılan az amel bilmeden yapılan çok amelden kıymetlidir.
Kur`an ogrenmeye ve mealini okumaya calis..
Kendine güzelce bir ilmihal kitabı alıver
İkinci olarak Peygamberimiizin hayatını anlatan güzel bir siyer kitabı
ÜÇüncü olarak Hadis okuyabileceğin güzel bir Hadis Kitabı alıver.. Ve her gun bu kitaplardan okumaya,öğrenmeye başla..!

Kendine güzel imanlı, salih dostlar edin. onlarla dini sohbetlere katıl, kötü arkadaş çevresinden uzak durun...
İslamı tek başına değil cemaat olarak yaşaman lazım... Bu yüzden cemaatten ayrılma.. tek başına dini yaşama derdine düşme...
Her zaman tevbe istiğfar et... zikir ile kalbini uyandırmaya çalış, Gözlerini ve kulaklarını elinden geldiği kadar haramlardan ve melayani şeylerden korumaya çalisin..
kardesim Bu darlik dediginiz hepimizde zaman zaman oluyor asagidaki konuyu da okursaniz ins. ne demek istedigimi daha iyi anlarsiniz..
Allah cc. Yar Ve Yardimciniz olsun...

melek01

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
allah razı olsun teşekkür ederim ilgilenip cevap verdiği için ama ben sizin söylediklerinizi zaten yapıyorum Kuran okuyorum hadisleri okumaya çalışyorum ama yine de rabbimden utanıyorum sizce ne yapmalıyım sıkıntıma gelince bir gönül meselesi ama burda herhangi bir günah yok gayet masum bir aşk o benim cezam seve seve çektiğim ama canımı açıtan cezam hakettim bunu ama yinede zorlanıyorum ve rabbimin beni affetmesini diliyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cumlemizden kardesim de Ben yine Anliyamadim..
sevmek günahmıdır ? ki hata olsun...
Bu Neyi..Kimi ve nasil Sevdiginize bagli..sırıtık.:,
Helal dairesinde Birini Sevmek, gönül vermek O da Size Karsi ayni hisleri duyuyorsa ve Ikinizde evlilige uygun sartlariniz var ise Buyrun Allah-in huzurunda Evlenin...

İnsan sevdiği her güzellikde aslında Allah'ı sever fakat bunun farkında olmayabilir.
Çünkü o güzellik aslında, o güzelliği meydana getirene(yaratana) aittir.
Mecnun sevdiği aslında Leyla değildi fakat Mecnun bunun farkında değildi.
Ama Latif olan Allah ona asıl sevdiğinin Kendisi(cc) olduğunun farkına vardırarak ona lutfetti.En doğrusunu Allah(cc) bilir.

Bazen de Kişinin nefsi gereği bazı şeyleri istemeden de olsa SEVEBILIR...cünkü nefis ve şeytanla başetmek biraz zordur!
Lakin bu sevgi seni harama götürecekse bunu terketmek gerekli..Siz O sevgiyi terk etmezseniz bir gun o Sevgi insanliginizi da,
vicdaninizi da alarak Sizi kullandiktan sonra terk eder BUNU UNUTMAYIN...
Selam ve Dua ile...

Üst Alt