Yıllardır aşk acısı çekiyorum...

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm arkadaşlar. Arkadaşlar gerçekten çok zor durumdayım. Daha önce de yazmıştım ama yine de yazma ihtiyacı duydum. 8 yıldır platonik olarak sevdiğim akrabam var. Bir türlü kıza açılamadım açılmak için o kadar engel var ki.
1) Kız benden yaşça küçük ve bana abi diyor.
2) Bizim sülaleler arasında kan davası geçti. Gerçi barış yapıldı ama yine de sonuçta sülaleler arasında bir kırgınlık var.
3) Kız başka birini seviyor.

Ben gerçekten bu aşkı aklımdan kalbimden atmak için inanın yıllardır dua ediyorum. Kızı görmemek için elimden geleni yapıyorum kızın yüzüne baktığım zaman inanın aşk acısı beni öldürüyor. Benim bu durumda tek yapabildiğim şey dua etmek ama yaklışık 6-7 yıldır sürekli dua ediyorum ama bu aşk acısı gittikçe artıyor. İnançlı birisi olarak sabırlı olmak için elimden geleni yapıyorum ve hayırlısını istiyorum. Acaba bu benim sınavım mı? Çünkü bu aşk acısından oldukça zor süreçler geçirdim. Bu acıdan kurtulmak için daha ne yapabilirim bilemem ama arkadaşlar Allah rızası için bana dua edin. Allah şimdiden hepinizden razı olsun selametle...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim,
Sen dua istemişsin bizden tamam dua da edelim lakin, senin duadan çok bu kara sevdadan kurtulma yollarını araman lazım... Yanlış anlama niyetim sana akıl vermek falan değil! yaş itibariyle benden büyüksün zaten haddim değil!

Kendin sevdiğin kıza gidip söyleyemiyorsun, bir takım sebeplerim var konuşamıyorum diyorsun, onun için 6 yılını bekleyerek ve boşa geçiriyorsun, peki ben sana bir şey sorucam daha ne kadar beklemeyi düşünüyorsun??

Herkesin kendi hayatı kendine özel bilmediğim şeyler de vardır belki ama senin anlattıklarına göre yorum yapıyorum ben...Dön geçen yıllarına bak ve bir de önüne bak, şu anda otuzlu yaşlardasın tahminen bir çok arkadaşın çoluk çocuğa karışmıştır....Bu dünyaya bir kez geliyoruz herkes sevdiğiyle mutlu olsun ister ama, daha söyleyemediğin, sonunun ne olacağını kestiremediğin ve kızın bir başkasını sevdiğini söylediğin halde sen bu sevdadan ne umuyorsun?

Sana bir tavsiyem var sana kalmış yapması...
1. Ne pahasına olursa olsun mademki bu kadar seviyorsun kızı karşına alıp konuşman lazım...
2.de bu sevdadan zor da olsa vazgeçmek!

Bu sevda yüzünden belki de önüne çıkan fırsatları kaçırıyorsundur kim bilir??

Yine de her zaman söylediğimi söyleyeyim, Rabbim hakkında her şeyin hayırlısını versin, Allah'a emanet ol kusuruma bakma kardeşim....

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Estağfurullah kardeşim ne kusuru. İnanın konuşmak fayda vermez çünkü tatlı dil ile bile olsa reddeder. İnanın işsiz olduğum için başkasına da yönelemiyorum. Elimi uzattığım bütün işlerde hüsrana uğradım yanlış yönlendirmelerle yanlış üniversite bölümleri okudum. Sınavlara girdim mülakatlarda haksız yere elediler başka başka işler çıktı askerlik engel oldu. Çevreme baktığımda bazı insanlar görüyorum inanın ibadet adına yaptıkları hiç bir şey yok ama o kadar işleri rast gidiyor anlamış değilim. Evet haklısınız arkadaşlarım çoluk çocuk içine karışmış bazen imkanlar da el vermiyor belki burada suçlu ben olabilirim. Elimi neye uzattıysam sonuç benim için olumsuz oluyor.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim,
Anladığım kadarıyla hayatında bazı olumsuzluklar yaşamışsın! yalnız şu dikkatimi çekti;

Çevreme baktığımda bazı insanlar görüyorum inanın ibadet adına yaptıkları hiç bir şey yok ama o kadar işleri rast gidiyor anlamış değilim. demişsin, olabilir herkesin kaderi bir değil ki! herkesin bir imtihanı vardır unutma! o çok iyi hayatları olanların da! o kadar olumlu şeylerin içinde onların belki senden de zor bir imtihanı olabilir, belki bir hastalıkla sınanıyordur, belki imanı zayıflıyordur, belki başında bir musibet vardır.. vs. vs.... çoğaltabiliriz..

Sen şükret! imanlısın, ibadetini de ediyorsun daha önceden bildiğim kadarıyla, sakın şeytanın oyununa gelip ibadetini terk etme! biliyorum ben şeytan diyordur sana; "bak onlar ibadetini etmiyor ama n'oluyor? her şeye sahipler, her istedikleri oluyor!" gibi ...sakın iblisin oyununa gelme kardeşim...
Benim bugüne kadar başkasına yaptığım bütün dualar kabul oldu buna şahidim ve çabuk kabul oluyor!

Senin için de dua edicem.. inşallah rabbim hayırlı kapılar açsın, hayırlı bir iş ve hayırlı saliha bir hanım nasip etsin kardeşim, unutma şu an hepimiz imtihandayız, ne kadar çok sabredersek o kadar çok mükafatımız....:)

Allah'a emanet olasın......

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam kardeşim ;gönüle söz geçirmek zordur çok iyi bilirim öyle çok şey kaçırdım ki gençliğimde böyle oyalaması yüzünden hain gönlümün beni:(Şimdi geriye dönüp bakıyorum da ne aptallık ,ne akılsızlık diyorum kim için idi o vakitler ,nereye harcadın?Kulluk için geldik ama Allah cc kulluk yerine ,kula kulluğun başka yolu bu gönül işleri ile zaman harcamak ,kararlı olup kurtulmak istemezseniz süründürür insanı, ömür biter ,ben ne yaptım kim için ,ne için dersiniz ,üzülürsünüz...Yazık kendinize bu zulümü etmeyin...Bitmez sanılan o sevda öyle bir bitiyor ki hayatınıza hayırlı bir eş arayarak yeni sayfa açın yuvanızı kurmaya çalışın ve Allah cc bunun için dua edin ,o şahıs için değil ,bakın siz hayır dileyince hayırlı yollarınız nasıl açılacak göreceksiniz, size Rabbim öyle güzel hayırlı eş nasip eder inşallah, şimdi sizi meşgul eden herşey anlamını yitirir daha hayırlı anlamlı meşguliyetleriniz olur bizlerde buradan duacınız oluruz inşallah....
''Çevreme baktığımda bazı insanlar görüyorum inanın ibadet adına yaptıkları hiç bir şey yok ama o kadar işleri rast gidiyor anlamış değilim. ''
Bu cümleniz en başta aklınızı ve niyetinizi isyana sürükler Allah muhafaza uzaklaşın boşverin başkalarını ki ,Allah cc size kendisinin sizden istediği ve sizin örnek verdiğiniz o insanlara vermediği güzellikleri vermiş farkında değilsiniz ALLAH CC İBADET VE İMAN bir müslümanın bundan büyük zenginliği ve nimeti yoktur.Allah cc dünyayı gezin onların zenginliği sizi aldatmasın diyor mümin süresinde ki ayeti kerimede ...Onlar bu dünyada kazanıyor gibi görünsede bu dünyada da ahiret hayatlarında da zarar içindeler gönlün ferah olsun kardeşim.Ümit ederim ki anlattıklarımdan yüreğine biraz hitap edebilmişimdir ve bu sınavının senin anladığın şekilde o sevdiğini çok istemene rağmen kavuşamaman olmadığını aslında kaybettiğin zamanını ne için kaybettiğini anlayamamış olmanda olduğunu inşallah anlatabilmişimdir.Duacınım kardeşim Rabbim gönlüne iman ibadet ferahlığı versin ve seni sıkıştıran yüreğinin esaretinden kurtarsın inşallah,selametle yerlerin göklerin sahibine emanet olun.

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Anladığım kadarıyla hayatında bazı olumsuzluklar yaşamışsın! yalnız şu dikkatimi çekti;

Çevreme baktığımda bazı insanlar görüyorum inanın ibadet adına yaptıkları hiç bir şey yok ama o kadar işleri rast gidiyor anlamış değilim. demişsin, olabilir herkesin kaderi bir değil ki! herkesin bir imtihanı vardır unutma! o çok iyi hayatları olanların da! o kadar olumlu şeylerin içinde onların belki senden de zor bir imtihanı olabilir, belki bir hastalıkla sınanıyordur, belki imanı zayıflıyordur, belki başında bir musibet vardır.. vs. vs.... çoğaltabiliriz..

Sen şükret! imanlısın, ibadetini de ediyorsun daha önceden bildiğim kadarıyla, sakın şeytanın oyununa gelip ibadetini terk etme! biliyorum ben şeytan diyordur sana; "bak onlar ibadetini etmiyor ama n'oluyor? her şeye sahipler, her istedikleri oluyor!" gibi ...sakın iblisin oyununa gelme kardeşim...
Benim bugüne kadar başkasına yaptığım bütün dualar kabul oldu buna şahidim ve çabuk kabul oluyor!

Senin için de dua edicem.. inşallah rabbim hayırlı kapılar açsın, hayırlı bir iş ve hayırlı saliha bir hanım nasip etsin kardeşim, unutma şu an hepimiz imtihandayız, ne kadar çok sabredersek o kadar çok mükafatımız....:)

Çok çok teşekkür ederim kardeşim. Birisinin bana dua ettiğini bilmek bana güç veriyor. Allah sizden razı olsun, Allah sizin de gönlünüze göre verir inşallah. Her namazımda size dua edeceğim. Denizli'ye kucak dolusu selamlar...

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam kardeşim ;gönüle söz geçirmek zordur çok iyi bilirim öyle çok şey kaçırdım ki gençliğimde böyle oyalaması yüzünden hain gönlümün beni:(Şimdi geriye dönüp bakıyorum da ne aptallık ,ne akılsızlık diyorum kim için idi o vakitler ,nereye harcadın?Kulluk için geldik ama Allah cc kulluk yerine ,kula kulluğun başka yolu bu gönül işleri ile zaman harcamak ,kararlı olup kurtulmak istemezseniz süründürür insanı, ömür biter ,ben ne yaptım kim için ,ne için dersiniz ,üzülürsünüz...Yazık kendinize bu zulümü etmeyin...Bitmez sanılan o sevda öyle bir bitiyor ki hayatınıza hayırlı bir eş arayarak yeni sayfa açın yuvanızı kurmaya çalışın ve Allah cc bunun için dua edin ,o şahıs için değil ,bakın siz hayır dileyince hayırlı yollarınız nasıl açılacak göreceksiniz, size Rabbim öyle güzel hayırlı eş nasip eder inşallah, şimdi sizi meşgul eden herşey anlamını yitirir daha hayırlı anlamlı meşguliyetleriniz olur bizlerde buradan duacınız oluruz inşallah....
''Çevreme baktığımda bazı insanlar görüyorum inanın ibadet adına yaptıkları hiç bir şey yok ama o kadar işleri rast gidiyor anlamış değilim. ''
Bu cümleniz en başta aklınızı ve niyetinizi isyana sürükler Allah muhafaza uzaklaşın boşverin başkalarını ki ,Allah cc size kendisinin sizden istediği ve sizin örnek verdiğiniz o insanlara vermediği güzellikleri vermiş farkında değilsiniz ALLAH CC İBADET VE İMAN bir müslümanın bundan büyük zenginliği ve nimeti yoktur.Allah cc dünyayı gezin onların zenginliği sizi aldatmasın diyor mümin süresinde ki ayeti kerimede ...Onlar bu dünyada kazanıyor gibi görünsede bu dünyada da ahiret hayatlarında da zarar içindeler gönlün ferah olsun kardeşim.Ümit ederim ki anlattıklarımdan yüreğine biraz hitap edebilmişimdir ve bu sınavının senin anladığın şekilde o sevdiğini çok istemene rağmen kavuşamaman olmadığını aslında kaybettiğin zamanını ne için kaybettiğini anlayamamış olmanda olduğunu inşallah anlatabilmişimdir.Duacınım kardeşim Rabbim gönlüne iman ibadet ferahlığı versin ve seni sıkıştıran yüreğinin esaretinden kurtarsın inşallah,selametle yerlerin göklerin sahibine emanet olun.

Allah sizlerden razı olur inşallah iyi ve güzel yürekli kardeşlerim. İnanın Ab-ı Hayat kardeşimle bana yazdıklarınızdan sonra biraz kendime gelebildim. İki yazıdan da aldığım ortak payda Yüce Rabbim bana ibadet ve iman vermiş bundan güzel zenginlik mi olur. Evet gerçekten de çok haklısınız ama biz insanlar bazen sağlıklı düşünemiyoruz. İnadına hayırlısını istemeye devam edeceğim. Bu arada bana yapmış olduğunuz dualar için Allah sizlerden razı olsun. Allah ne muradınız varsa verir inşallah. Selam ve dua ile...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
AMİN AMİN AMİN Sizlerden de Allah cc sonsuz razı olsun kardeşim bizlerde sizin dualarınızla nasipdar oluyoruz inşallah,inanın her şey geçiyor o bitmez sanılan sevdalar özlemler hepsi hayal oluyor zerre önemi kalmıyor,hele ki bizim ki gibi karşılıksız sevda ise yürek bir zaman sonra geri çekiliyor nereye kadar diye düşünmeye başlıyorsun ve içinde ki ateş sönüyor, külü bile kalmıyor.Değer yargılarını değiştirmek,ilgini başka konulara çevirmek, burada başka bir etken kendin için hayırlı olanı aramak en güzeli, gönül çünkü hayırda ki güzelliği görünce eskiyi hemen siler hayırlı olana sarılır merak etme...
Dua etmek boynumuzun borcu biz size sizler bize dua edeceksiniz ki sizlerde ,bizlerde cümle ümmeti Muhammed de kazanacak inşallah,efendimiz günahsız ağızlarla dua edin deyince sahabe bu nasıl olur günahsız olmayanımız yok ya Rasulallah dediklerinde,efendimiz şu cevabı verir;''müminin ,mümin kardeşine ettiği dua günahsız ağızla yapılan duadır''yani birbirinize duayı çoğaltın diyor,efendimiz...Hele ki bu ahir zamanın fitneleri arasında en çok ihtiyacımız olan nimetlerden biridir birbirimize ettiğimiz hayır dualar selametle kalın Allah cc emanet olun .

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Amin Berat kardeşim, Rabbim hepimizden razı olsun, umduklarımıza nail olalım hayırlısıyla inşallah...

Bir yolcu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. Allah yardımcımız olsun berat kardeşim. Zordur bu sevda işleri. Kardeşimizin dediği gibi bir kapıyı kapatmadan başka kapı açılmaz. Sevgi bu elinde değil insanın söküp atamıyorsun. Nedensiz seviyorsun işte. Kalbin acıyor, lime lime oluyorsun ama yine vazgeçmiyorsun. Zordur kara sevda. Seni çok iyi anlıyorum. Rabbim yardımcın olsun kardeşim.

Ben de buna benzer bir durum yaşıyorum. Akrabam ve küçüklüğümden beri hep kalbimin köşesindeydi. Bir türlü açığa çıkarmadığı. Küçüktüm o zamanlar cesaret edemedim. Sonra o evlendi yıllar geçti. Bir kaç sene sonra boşandı ve bir çocuğu var. Sonra bundan iki yıl önce face açmıştım ben. Naber nasılsın diye mesaj attı bana. Sonra başladı her şey işte. Bizimkisi karşılıklı belki ama bi türlü olmadı. Kalbim hep onu isterken mantığım yok dedi. Ve iki yıldır hala böyle devam ediyor. Görüşmüyoruz ama sevdiğini hissediyorum. Ben de seviyorum ama bi türlü olmuyor bişey beni sürekli geri çekiyor.

İkimiz çok farklıyız ben hep bana Allahı hatırlatan ahirete yönelik yaşayan bir eş istedim kendimi bildim bileli böyle dua ettim. Çok zor zamanlar geçirdim ve hiç isyan etmedim en kötü durumda Allaha sığındım ama o böyle değil zor zamanlarında başka şeylere sığındı. Dünyayı boş bir eğlence yeri olarak gördüğünü düşünmüşümdür hep en basitinden benim hiç sevmediğim mekanlara gitti sevmediğim insanlarla vakit geçirdi bunları bi şekilde gördüm belki kafa dağıtmak için bilmiyorum ama bu durumlar beni çok endişelendirdi. Bana çok ters. Bir sürü kötü şey yaşadı belki benimle mutlu olur sandı ama ben de onu yarı yolda bırakmış gibi oldum belki en zorunu benle yaşadı. Ben bu süreçte hep düşündüm nefsim için mi seviyorum yoksa Allah için mi. Onu neden seviyorum bilmiyorum ama çok seviyorum sanki evlensek çok mutlu oluruz gibi hissediyorum ama mantığım tam tersini söylüyor. Bir yandan ya evlenirse düşüncesi öldürüyor insanı. Bir insanın geçmişi onun aynası gibi değilmidir? Yani değişir mi bir insan bilmiyorum. İşte hep bundan korkuyorum güvenemiyorum. Ama sevgime engel olmuyor işte. İki girişimimiz oldu ve çok kısa sürdü ben gittim. Ve hep dedim ki gerçekten sevse gitme derdi gelirdi ama ikisinde de demedi. Bir de kendisi çok gururludur belki o yuzden kan kussa kızılcık şerbeti içtim der. Ona çok acı çektirdim belki hiç istemeden ama ben daha büyüğünü çektim hep. Arafta kaldım bir çevre ne der razı olurlar mı düşüncesi bilirsiniz ya. İşte böyle hâlâ bu hal içindeyim ve kardeşim seni çok iyi anlıyorum kalp bu işte engel olamıyorsun. O yüzden sizden dua istiyorum ben hep ediyorum ama bir de sizden istiyorum ne olur şu aciz kuldan duanızı esirgemeyin. Allaha emanet olun.Dua ve sevgi ile...

Bir yolcu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm Gönül Sızım. Ablacım aslında konunun ayrıntılı şekli bu. Yani gerçek olan bu. İki gündür yazdığım rüyalar sizden beklediğim yorumlar bunun içindi. Hakkınızı helal edin kafanızı ağrıttım belki. Ama zor günlerden geçiyorum. Ne kadar teşekkür etsem az. Sizin düşünceleriniz, hisleriniz bana yolumu bulduracak inşallah. Rabbim güzel gönlünüzden hangi hayırlı dua geçiyorsa oldursun inşallah. Kucak dolusu sevgiler ?

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm arkadaşlar. Arkadaşlar gerçekten çok zor durumdayım. Daha önce de yazmıştım ama yine de yazma ihtiyacı duydum. 8 yıldır platonik olarak sevdiğim akrabam var. Bir türlü kıza açılamadım açılmak için o kadar engel var ki.
1) Kız benden yaşça küçük ve bana abi diyor.
2) Bizim sülaleler arasında kan davası geçti. Gerçi barış yapıldı ama yine de sonuçta sülaleler arasında bir kırgınlık var.
3) Kız başka birini seviyor.

Ben gerçekten bu aşkı aklımdan kalbimden atmak için inanın yıllardır dua ediyorum. Kızı görmemek için elimden geleni yapıyorum kızın yüzüne baktığım zaman inanın aşk acısı beni öldürüyor. Benim bu durumda tek yapabildiğim şey dua etmek ama yaklışık 6-7 yıldır sürekli dua ediyorum ama bu aşk acısı gittikçe artıyor. İnançlı birisi olarak sabırlı olmak için elimden geleni yapıyorum ve hayırlısını istiyorum. Acaba bu benim sınavım mı? Çünkü bu aşk acısından oldukça zor süreçler geçirdim. Bu acıdan kurtulmak için daha ne yapabilirim bilemem ama arkadaşlar Allah rızası için bana dua edin. Allah şimdiden hepinizden razı olsun selametle...

Aleykümselam, kardeşim beklersen tren gider senin açılmanı beklemez, içinde saklamak yerine ona zamanında söyleseydin belki farklı olabilirdi ama saklamışsın içine atmışsın ve aileler kötü diye aşkından sevginden vazgeçermi insan yazık günah aileler kavgalı diye olan aşıklaramı olucak yani ve herzaman şöyle düşün olmuyorsa vardır Rabbimin bir bildiği sen yinede aklından gönlünden geçeni yap Allah yardımcın olsun sevipte kavuşamamak çok kötü :(

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkürler kardeş verdiğiniz bilgiler için zorla güzellik olmaz derler ya hani benim işte o mesele. Kısacası engeller çok en kötüsü de bana abi diyor. Ben onu unutmak için her gün dua ediyorum aslında onu görmediğim zamanlar çok daha iyiyim fakat onu gördüğüm zaman biraz kötü oluyorum. Ben hiçbir zaman Allahım bana onu nasip edin demedim eğer hakkımda hayırlı ise onu bana nasip edin eğer hayırlı değilse beni bu aşk açısından kurtarın diye dua ediyorum. Dua edince kendimi daha iyi kontrol ediyorum. Dualarını bekliyorum. Selametle...

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm; arkadaşlar yaklaşık 2 yıl önce bu konuyu açmıştım ve bir aşkı acısından bahsetmiştim. Ben bu süreçte hep hayırlısını istedim. Aynı zamanda siz değerli Hümeyra, Ab-ı Hayat, Kelebk, Bir Yolcu isimli kardeşlerim inanın sizin dualarınızla da çok çok yardımcı oldu. Allah sizlerden razı olsun evet acı çektiğim gereksiz aşkta mutlu sona ulaştım. Evet bu mutlu son filmlerdeki gibi kavuşma değil gönülden çıkmayla oldu. İnanın kendisi şu an evlenme arefesinde benim umrumda bile değil çünkü 2 yıldır hayırlısını istedim, siz değerli dostlarım bana dualar ettiler ve hayırlısı karşıma çıktı bu aşktan kurtulmak inanın şu an çok mutluyum. Artık o kız değil de benim için hayırlı olabileceğini düşündüğüm birisini dualarımda istiyorum. Sizlerden yine dua istiyorum temiz kalpli kardeşlerim benim için hayırlı bir nasip kısmet için dua etmenizi istiyorum. Ben de sizlere duacıyım Allah sizlerden razı olsun. Allah sizlere hayır kapıları açsın. İyi ki bu siteyle tanışmışım iyi ki sizleri bulup dualarınızı almışım.

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
İnşallah hakkında hayırlı olan insanı en kısa sürede bulursun. Bazen olmuyor işte. Bende 5 yıl boyunca takıntılı biçimde birine aşıktım. Senin gibi bende hayırlısını istedim. Ve bir olay oldu ne kadar çok soğuduğumu anlatamam. Artık önüme bakıyorum Allaha teşekkür edip şükrediyorum. Çünkü belirsizliklerden kurtuldum. Tekrar dan inşallah hakkında hayırlısı olan insanı en kısa sürede çıkarır karşına Rabbim.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleyküm; arkadaşlar yaklaşık 2 yıl önce bu konuyu açmıştım ve bir aşkı acısından bahsetmiştim. Ben bu süreçte hep hayırlısını istedim. Aynı zamanda siz değerli Hümeyra, Ab-ı Hayat, Kelebk, Bir Yolcu isimli kardeşlerim inanın sizin dualarınızla da çok çok yardımcı oldu. Allah sizlerden razı olsun evet acı çektiğim gereksiz aşkta mutlu sona ulaştım. Evet bu mutlu son filmlerdeki gibi kavuşma değil gönülden çıkmayla oldu. İnanın kendisi şu an evlenme arefesinde benim umrumda bile değil çünkü 2 yıldır hayırlısını istedim, siz değerli dostlarım bana dualar ettiler ve hayırlısı karşıma çıktı bu aşktan kurtulmak inanın şu an çok mutluyum. Artık o kız değil de benim için hayırlı olabileceğini düşündüğüm birisini dualarımda istiyorum. Sizlerden yine dua istiyorum temiz kalpli kardeşlerim benim için hayırlı bir nasip kısmet için dua etmenizi istiyorum. Ben de sizlere duacıyım Allah sizlerden razı olsun. Allah sizlere hayır kapıları açsın. İyi ki bu siteyle tanışmışım iyi ki sizleri bulup dualarınızı almışım.

Aleyküm selam kardeşim,
Sevindim senin adına, bak kadere nerelere getiriyor insanı!
Önemli olan sabretmek! nefse uyup acele etmemekmiş bu senin olay bunun en büyük kanıtı! dayi;.:

ALLAH C.C. isterim ki; bunu kalben söylüyorum, senin samimiyetine gerçekten inanıyorum, inşallah karşına kalbinin gerçekten ısındığı, yuvana mutluluk ve huzur getirecek, hayırlı saliha bir kısmet çıkarsın karşına...Amin...duaa..

Allaha emanet ol dualarımdasın, sen de bizleri unutma dualarında .....mrhbba..

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah sizlerden razı olsun Ab-ı Hayat kardeşim. Hiç bir zaman sizleri dualarımdan eksik etmeyeceğim. Dediğiniz gibi Allah'tan hayırlısını istedikten ve sabırlı olduktan sonra istediğimiz sonucu zaten alıyoruz. Dualarda buluşmak dileğiyle selametle kalın.

Selamünaleyküm Gönül Sızım. Ablacım aslında konunun ayrıntılı şekli bu. Yani gerçek olan bu. İki gündür yazdığım rüyalar sizden beklediğim yorumlar bunun içindi. Hakkınızı helal edin kafanızı ağrıttım belki. Ama zor günlerden geçiyorum. Ne kadar teşekkür etsem az. Sizin düşünceleriniz, hisleriniz bana yolumu bulduracak inşallah. Rabbim güzel gönlünüzden hangi hayırlı dua geçiyorsa oldursun inşallah. Kucak dolusu sevgiler ?

İnşallah hakkında hayırlı olan insanı en kısa sürede bulursun. Bazen olmuyor işte. Bende 5 yıl boyunca takıntılı biçimde birine aşıktım. Senin gibi bende hayırlısını istedim. Ve bir olay oldu ne kadar çok soğuduğumu anlatamam. Artık önüme bakıyorum Allaha teşekkür edip şükrediyorum. Çünkü belirsizliklerden kurtuldum. Tekrar dan inşallah hakkında hayırlısı olan insanı en kısa sürede çıkarır karşına Rabbim.

Amin inşaallah. Hayırlısını istedikten sonra yüce rabbim bizlere yardımcı oluyor. Allah size de hayırlı bir nasip kısmet ihsan eylesin. Dualarda buluşmak dileğiyle. Selametle...

Hatice--

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykum selam, sizin adiniza cok sevindim. Kendinizi nasil hissettiginizi anlayabiliyorum, bir zamanlar ben de birini seviyordum (yada oyle saniyordum galiba, tam emin degilim bu konuda). Sonra kalbimden, aklimdan cikti, hic umurumda degil. Bir baskasi yok gonlumde, bana gore biri olmadigini iyice anladim. O kadar alkis:;:

Rabbim bu yolcugunuzu basina kadar hayirli eylesin, tum mutluluklar sizin ve sevdiklerinizle olsun.

Allah sizlerden razı olsun Ab-ı Hayat kardeşim. Hiç bir zaman sizleri dualarımdan eksik etmeyeceğim. Dediğiniz gibi Allah'tan hayırlısını istedikten ve sabırlı olduktan sonra istediğimiz sonucu zaten alıyoruz. Dualarda buluşmak dileğiyle selametle kalın.

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Değerli Ab-ı Hayat kardeşim platonik bir aşk acısı yaşamıştım ve acıdan yıllar sonra kurtulabilmiştim. Bu hayırlısını istemekle ve siz islamiforumlar ailesinin benim için gıyabında ettiği dualar etkili olmuştu. Özellikle sizin bu cümleniz beni çok etkilemişti ve gerçekten de öyleymiş.

(Benim bugüne kadar başkasına yaptığım bütün dualar kabul oldu buna şahidim ve çabuk kabul oluyor! )

Ettiğiniz dualar kabul olmuştu. Kurtulmuştum artık yaşım da geçiyordu evlenmem gerekirdi ama inanın maddi imkansızlıklardan dolayı evlilik yapamadım. Şu an da işsizim ve ailemin durumu da müsait değil yaşım da geçiyor biliyorum. Bu sefer bir kız sevdim yaşça benden küçüktü oda sevdi beni bu sefer karşılıklıydı ama bu aralar onunla aramız çok çok kötü ve inan oda beni terk etti. Ama ben yine sizlerden dua istiyorum ne olursunuz dualarınıza ihtiyacım var. Ne olursunuz eğer kaderimde bu kız yoksa onu kalbimden çıkarmasını istiyorum sizde bana dua edebilir misiniz. Allah şimdiden sizlerden razı olsun. Benim sınavım da buymuş demek. Ne olursunuz dualarınızda unutmayın beni...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah yardimcin olsun hakkinda kim hayirliysa onu nasip etsin, her seyde bir hayir vardir bunda da hayir ara!

Üst Alt