yeni kapandım ama zorlanıyorum

nurgul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum din kardeslerim.

Yasim 22, 3 senedir evliyim. belcikada yasiyorum.

Bundan 2 ay once basimi kapattim. kendi istegimle kendim kapandim.namazda kiliyorum. Ilk zamanlar iyi gidiyordu ama artik seytan sanki cok ugrasiyor benimle, ve nefsime yenik dusmekten korkuyorum. Tekrar acilmam diyorum ama basi acik olanlari gordugum zaman, sanki kulagima fisildiyor seytan, kapanmasaydin sende boyle yapardin sacini diye. veya hep esimle bir yere gittigimiz zaman, onumuzden bir kiz gecse, hep kotu dusuncelere kapiliyorum. Kizin basi acik kesin esim cok begenmistir benden utanirdir diye sacma sapan dusuncelere kapiliyorum. Namazdada ayni. namazi kilarken surekli esneme tutuyor. Burnum, gozum kasiniyor. Rabbim nefsime yenik dusurmesin insAllah.

Allaha emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Gurbetci kardeşim...Gönülden Gönüle Dertleşelim Senin ile ne dersiniz..?
önceden açık olupta sonradan kapanan herkes ilk etapta senin yaşadıklarını yaşıyor..Bende bir süre yaşamıştım bunları ..
ilk kapandğımda hiç eteğim yoktu,hepsi kot pantolon ya da mini eteklerim vardi!!babamda kapanmamı hiç istememişti bir sürede onu ikna etmekle uğraştım..

Ben kapanmadan önce ve sonrası diye iki dönemi de aklen, ruhen ve imanen incelenmesi, muhabbet edilmesi olarak ele aliyorum..
ilk kapalılık dönemim yaşadığın şehrin veya çevreninde çok önemi var alışma sürecinin uzayıp kısalmasında.

Ben de ilk kapandığımda fiziksel,ruhsal uzun bir süre alışamamış,zorlanmıştim... Ben de Sizin gibi zor günler geçirdim..ilk zamanlarda Allah affetsin !açılmayı bile düşündüm..
her zaman söylüyorum küçük yaşta kapananlarla belli bir hayatı yaşayıp,alışıp bir yerden sonra hele ki bir de batı da,Gurbette kapananlar arasında çok büyük fark var..
çünkü sonradan kapandığında bir nevi sudan çıkmış balığa dönüyorsun..ne giyeceksin? nasıl davranacaksın? nasıl uyum sağlayacaksın? eşarp nasıl bağlanır? niye düzgün durmuyor?
niye etrafımdakiler gibi görünmüyorum? vs.. bir sürü cevap bekleyen soru giriyor birden bire hayatına..
sonradan kapanmak zordur..hayatına bu yaşam tarzıyla başlamış biri anlayamaz..ama alışmak imkansız değil..an geliyor kendini buluyorsun..
zamanla herşey yoluna giriyor..artik kendini giyimine değil!!giyimini kendine uydurup yakişani bulup yeni bir insan olarak toplumda kendi yerini belirliyorsun!!!

kapanmak herşeyden vazgeçmek değil bunun bilincindeyim..artık evde,açıkken olduğum zamankinden bile daha bakımlı ve süslüyüm mesela..evde giydiğim ayrı kıyafetlerim, ayakkabılarım var..önceden elimi attığımda "ben bunu giyemem" diyordum,artık "evde giyerim" diye alıyorum..ruhumu doyuruyorum böylece...egomu tatmin ediyorum güzel olarak..
çünkü kadın denen varlık kendini güzel hissetmek istiyor zaman zaman..en önemlisi,kapanmak kendinden vazgeçmek değil sadece Rabbine kul olmak ve tek bir insana mahremini gösterecek kadar kıymetli olduğumun farkındayım artık..

kapanmak hiç birşeyin sonu değil, hatta başlangıç. Aslında giyinmek, dediğiniz gibi ikiye ayrılıyor: evde giyilebilecekler, dışarda giyilebilecekler...
Ve şu da var, insan güzel ve bakımlı olmayı kendi için,eşi için,istemeli, başkaları için değil...
bir de yakinda Anne olursaniz inşaAllah..

Tesettürlüyüm çünkü.Benim bir duruşum var.Her kadından bir farklılığım var!!
Bana 1400 yıl evvelinden değerim biçildi.O'na itaât etme neticesinde cennet ücreti verileceği müjdesi var.
Sokağa çıktığımda asilleştiğim bir hâlim var.Örtü bayanın hayası, bayanın utangaçlığı, bayanın cesurluğu.
Başörtüsü Rabbi emretti diye Allahına sarıldıkları perde.
Örtü bayanın namusu, örtü.Rabbiyle arasındaki perdeleri çeken örtü.örtü ve NAMAZ sevgi ,SAYGI gibi beraber olduklarinda daha bir başka nimet ve lutuf dur..
Allah c.c yardımcın olsun , önündeki kapalı kapıları hayra çevirsin...amin.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleyküm'üs-Selam.

Hiçbir erkek eşinin kapalı olmasından ötürü utanmaz. Onun saçını istese evindeyken görür. Dışarıda millet saçını görmüyor diye mi unansın kardeşim. Eşin namaz kılıyor diye utanıyor mu mesala!

Şu bir gerçek!!! Erkekler hiçbir kadının saçına bakıp da etkilenmez veya beğenmemezlik etmez. Bu kadınlar arasında bir beğenidir, erkeklerin beğenisiyle uzaktan yakından alakası yok. Yani 1 milyon kadın görsem saçından dolayı 1 kadından bile etkilenmem şahsen. Tut ki saçından etkilendim, eee hiç mi bu kadın saçını yıkamayacak her zaman öyle mi olacak yani...

Tekrar söylüyorum biz erkekler saça ruja ojeye bakmayız. Bu işler kadınların beğeni ve ilgi alanıdır.

Aynı kuruntu erkeklerde de var. Vücut geliştirirler kırgı bayır gibi vücutlarını arkadaşlarına gösterir mutlu olurlar. Onlara da soruyorum ya Hu siz niye böyle şekilden şekle giriyorsunuz diye? Kızlar beğeniyor diyorlar. Bazı bayan arkadaşlarıma srdum öyle erkeklerden hoşlanmayız diyorlar. İşte bu erkekler de kadınlar beğeniyor zannıyla vücut geliştirmeye gidiyorlar. Kadınlar da erkekler beğeniyor diye saatlerce kuaförde saçlarını yaptırıyorlar. Böylesine yanlış adrese posta göndermek diyorum. Haaa ben kadınlar arasında beğenilmek için saçımı böyle yaptırıyorum derse sorun yok....

Üst Alt