Yazlığa Taşınıyorum

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Şimdi bilgisayarı kapat, arkasındaki onca kabloları sök, sonra yazlığa taşın hadi başla söktüğün kabloları yeniden takmaya,
hay allah şu ucu nerden çıkartmışımilginç::. tüh seyyar kablo kısa geldi vs vs,
Aaaaaaf af bunlarla uğraşılırmı şimdi ya huuuudfrt..

ama uğraşılır uğraşılır, uğraşmak için sebebim varrrrrrrçook kommiik

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yazliga tasiniyormussunuz HAYIRLI olsun efendim..
Bilgisayariniz da tasiniyorsa bizim icin mesele yok demektir.. tabiki sebebiniz var her seyin bir sebebi ..gayesi ve amaci vardir..
Size Hayirli..Bereketli temiz havada bool bool oksijenli temiz yazlik havasi dileriz..
haa bu kablo meselesinde ben ne yapiyorum biliyormusunuz?
tabi Siz benim kadar acemi degilsiniz.. 6 ayda bir Pc yi sokup temizlik spreyi var onu SIKMAliyim yani icindeki tozu dumani alip tazelemeliyim..
Kadininm ya illa her dip kose temizlenecek..utngc..
sizi bilmem ama Ben sokmeden once butun kaplolari nerede takili idiler renkli kalem ile cizer sonrada temizlik isi bitince cizdigim kagida bakarak yerine monte ederim..dfgtn
ben arabamin yagini degistirmeyi ,arabamin tekerini degistirmeyi bile You tube den cizerek ogrendim.. ehh kadin akli iste sizin ki gibi zeki ve sivri degil..dayi;.:
hay allah aptaligim cikti ortaya..sırıtık.:,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Yazliga tasiniyormussunuz HAYIRLI olsun efendim..Allah razı olsun efendim
Bilgisayariniz da tasiniyorsa bizim icin mesele yok demektir.. Eartık bilgisayar vazgeçilmezlerimizden biri oldu tabiki bilgisayarla birlikte taşınıyoruz tabiki sebebiniz var her seyin bir sebebi ..gayesi ve amaci vardir..
Size Hayirli..Bereketli temiz havada bool bool oksijenli temiz yazlik havasi dileriz..Allah razı olsun, pencereyi açınca ohhh mis gibi karadenizin temiz havasını ciğerlerime dolduruyorum:)
haa bu kablo meselesinde ben ne yapiyorum biliyormusunuz? xxzzl..Bilmem napıyorsunuzilginç::.
tabi Siz benim kadar acemi degilsiniz.. 6 ayda bir Pc yi sokup temizlik spreyi var onu SIKMAliyim yani icindeki tozu dumani alip tazelemeliyim..Tozu anladıkta dumanı,nı anlayamadım neo yoksa çokmu ciğara içiyorsunuz amman sakın haa qqww..ksigara iyi bişey değil enkısa zamanda terkedin yoksa siz terki diyar edersiniz :imkansiz:.
Kadininm ya illa her dip köşe temizlenecek..utngc..
sizi bilmem ama Ben sökmeden önce bütün kaplolari nerede takili idiler renkli kalem ile cizer sonrada temizlik isi bitince cizdigim kagida bakarak yerine monte ederim..dfgtn
ben arabamin yagini degistirmeyi ,arabamin tekerini degistirmeyi bile You tube den cizerek ogrendim.. ehh kadin akli iste sizin ki gibi zeki ve sivri degil..dayi;.:
hay allah aptaligim cikti ortaya..sırıtık.:,
ohoooo okadar uğraşmaya negerek var kardeşim, her kablonun ucuna bakarsın, sonra kasada hangi yuvaya uygunsa oraya takarsın biliyorsunuz bu uçların erkek ve dişisi var

tabi siz uğraşmayı sevdiğiniz için işi uzattıkca uzatıyorsunuz, negerek var renkli kalemle çizmeye negerek var youtubeden bakarak çizmeye halbuki araba yağını değiştirmek teker değiştirmekten daha kolayçook kommiik
İşin gerçeği dostlar neticede yazlığıma taşındım,harikaa
yazlığım derken öyle deniz kenarında bir villa, ormanda yaylada bir baraka değil sadece evin içinde yer değiştirdim, yani kışlık salondan yazlık salona taşındımçokk kommikk

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ohoooo okadar uğraşmaya negerek var kardeşim, her kablonun ucuna bakarsın, sonra kasada hangi yuvaya uygunsa oraya takarsın biliyorsunuz bu uçların erkek ve dişisi var

tabi siz uğraşmayı sevdiğiniz için işi uzattıkca uzatıyorsunuz, negerek var renkli kalemle çizmeye negerek var youtubeden bakarak çizmeye halbuki araba yağını değiştirmek teker değiştirmekten daha kolayçook kommiik
İşin gerçeği dostlar neticede yazlığıma taşındım,harikaa
yazlığım derken öyle deniz kenarında bir villa, ormanda yaylada bir baraka değil sadece evin içinde yer değiştirdim, yani kışlık salondan yazlık salona taşındımçokk kommikk

Hay Allah iyiliginizi versin bende yazlik kislik derken yayladan dagdan tepeden deniz kenarini anlamistim..
hayattimda hic sigara icmedim ve evimde evimin etrafinda sigara icilmesi kanunen (kayitli koruma eviyiz ya..)yasak..kameralar security koruma var..
o yuzden cevremde pek arkadasim olmaz..sırıtık.:,
evet sizin dediginiz kablo isi daha kolay ama biz kadinlar illa her seyi allayip..pullayip.. susleyip kompleksli yapmayi severiz..dfgtn
pc nin tozu var dumani ben kizdigimda burnumdan solugudum dur!dfrt..

Ben de Bugun buranin Yalanci gunesine aldanip cocuklarim ile yazlik kilik kiyafet ve havuz icin gerekli esyalari almaya gitmistik..
ama acele ettik galiba..Yagmura tutulduk ins. evimize geldik su an..sırıtık.:,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hay Allah iyiliginizi versin bende yazlik kislik derken yayladan dagdan tepeden deniz kenarini anlamistim..
hayattimda hic sigara icmedim ve evimde evimin etrafinda sigara icilmesi kanunen (kayitli koruma eviyiz ya..)yasak..kameralar security koruma var..
o yuzden cevremde pek arkadasim olmaz..sırıtık.:,
evet sizin dediginiz kablo isi daha kolay ama biz kadinlar illa her seyi allayip..pullayip.. susleyip kompleksli yapmayi severiz..dfgtn
pc nin tozu var dumani ben kizdigimda burnumdan solugudum dur!dfrt..

Ben de Bugun buranin Yalanci gunesine aldanip cocuklarim ile yazlik kilik kiyafet ve havuz icin gerekli esyalari almaya gitmistik..
ama acele ettik galiba..Yagmura tutulduk ins. evimize geldik su an..sırıtık.:,
Aaah kardeşim ah nerde bizde öyle deniz kenarında yazlıkutngc.. gerçi denizle aramda yaya 10 dk. mesafe var yinede yazlıkta sayılırım hiiislikcalan

hmm kızmanıza negerek var madem dağıttınız ohalde toplarkende burnunuzdan solumayacaksınız,
mesela ben birşeye uğraşıyorum oda illa olmam diye inat ediyor oanda tuttuğum gibi kopartıp atarımdfgtn
mesela bikaç saat önce buraya(yazlığıma) taşınırken her iş bitti sıra tlf,nu bağlamaya geldi, bağladım bağladım ama kışlığımda çalışan tlf, yazlığımda çalışmaz oldu, orasına baktım nurasına baktım tekrar kışlık salonda takdım denedim allah allah tlf, çalıştı, tekrar bismillah deyip yazlığımdaki tlf, bağlantı kablolarını kontrol ettim baktım bağlantı ucunda temassızlık varmış, kablo uçlarını yeniden açtım dışarıdan gelen uçlarla birbirine bağladım çok şükür tlf,da sağlamlaştı (ustayım bensırıtık.:,) eğer tlf, yine çalışmasaydı başına gelcekleri hayal bile edemezdidfgtn

eee bu havalar şimdilik yalancılar beyaw sabah güneş açar bibakmışsın azsonra kar bile yağabilir, aldanmamak lazım,
neyse neticede yazlıklarınızı alıp evinize dönmüşsünüzya mesele yok:D

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
biz erkekler gibi bir seye kizdigimizda hemen koparip atmayiz.. koparip bir yenisi ile de telafi etmeyiz..sırıtık.:,
illa sahip oldugumuz ile yetinip kizsak da sinirlensek te burnumuzdan solusakda halen ofkemizi icimize atip kirilan..kopan seyi tamir etmeye..yama yapmaya calisiriz..
rah. Annem bir corabi yuz kere tamir ederdi..

Yağmur@Yürek

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Her şeyin hayırlısı...güle güle git güle güle gel....

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
biz erkekler gibi bir seye kizdigimizda hemen koparip atmayiz.. koparip bir yenisi ile de telafi etmeyiz..sırıtık.:,
illa sahip oldugumuz ile yetinip kizsak da sinirlensek te burnumuzdan solusakda halen ofkemizi icimize atip kirilan..kopan seyi tamir etmeye..yama yapmaya calisiriz..
rah. Annem bir corabi yuz kere tamir ederdi..
harikaaTamir etmek de baya zahmetli beyaw.

Rhm,annenin mekanını cennet olsun,
benim annemde halen öyle yapmaya çalışıyor bizde, kırılmasın, oyalansın diye sesimizi çıkartmıyoruzçook kommiik
Edit:
Her şeyin hayırlısı...güle güle git güle güle gel....
Teşekkür ederim hocam allah razı olsun ama biyere gitmedim beyaw sadece evde kışlık salondan yazlık salona geçtim:)

Yağmur@Yürek

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
harikaaTamir etmek de baya zahmetli beyaw.

Rhm,annenin mekanını cennet olsun,
benim annemde halen öyle yapmaya çalışıyor bizde, kırılmasın, oyalansın diye sesimizi çıkartmıyoruzçook kommiik
Edit:

Teşekkür ederim hocam allah razı olsun ama biyere gitmedim beyaw sadece evde kışlık salondan yazlık salona geçtim:)

sırıtık.:,sırıtık.:,sırıtık.:,sırıtık.:,sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
evet efendim tamir etmek baya zahmetli..emek vakit gerekli degil mi?
o yuzden eskilerin yaptigi eserler ile bugunku mimarlari arasinda dunya kadar fark var..
eski tarihi eserlerimiz halen ayakta ya simdiklerin yaptiklari Adapazari..Van depreminde gorduk.. yuzbinlerce insan evlerin altinda kalmadi mi?
rah. Annem El HALI-si yapardi..ilme ilme her ilmiginde sanki zikir.. istigfar ASK dokurdu.. icine.. yuregine.. hazm ede ede o ilmikleri attiginda yuzunde bir baska sekil alirdi..
hasbi Rabbi cellelah mafi kalbi gayrullah Nur Muhammed sallah laillahe illah..diyerek dokurdu..
Zevk..mi Emegin karsiligi..mi hic bir zaman anliyamamistim zaten..
Ahh anacigim Ahh ben senin gibi degilim artik!Cok degistim.. bir sey biraz
bozulsun..sokulsun hemen cope ordan da git yenisini aliyorum..
arkadasligim dostlugum da oyle oldu galiba.. birileri ile biraz tartistigimda veya nefsimi birileri rencide ettiginde hemen KAPIYI gosteriyorum..
Benim Senin gibilerine ihtiyacim yook diyorum..
gencim.. guzelim.. kariyerim.. herseyim var hic kimsenin agiz kokusunu cekemem diye de birde icimden kendime hak veriyorum.. ahh anacigim..
oyle diye diye her birimiz yanlizligimiz ile kaldik ta fakinda degiliz iste..
hani senin 40,50 senelik dost ve ahbaplarin vardi ya bizlerin sadece yalan.. sanal.. hayal.. ve menfaat arkadasligimiz kaldi.. tamir etmiye etmiye ne hale geldik..
Sonunda huzurunda hep beraber iflas ettik, Sırtımızdaki günahların altında hep ezildik. ..ne dua ettiklerimiz nede bizlere dua edenlerimiz kaldi..biz niye boyle olduk Allahim?

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
evet efendim tamir etmek baya zahmetli..emek vakit gerekli degil mi?
o yuzden eskilerin yaptigi eserler ile bugunku mimarlari arasinda dunya kadar fark var..
eski tarihi eserlerimiz halen ayakta ya simdiklerin yaptiklari Adapazari..Van depreminde gorduk.. yuzbinlerce insan evlerin altinda kalmadi mi?
rah. Annem El HALI-siyapardi..ilme ilme her ilmiginde sanki zikir.. istigfar ASK dokurdu.. icine.. yuregine.. hazm ede ede o ilmikleri attiginda yuzunde bir baska sekil alirdi..
Zevk..mi Emegin karsiligi..mi hic bir zaman anliyamamistim zaten..
Ahh anacigim Ahh ben senin gibi degilim artik!Cok degistim.. bir sey biraz
bozulsun..sokulsun hemen cope ordan da git yenisini aliyorum..
arkadasligim dostlugum da oyle oldu galiba.. birileri ile biraz tartistigimda veya nefsimi birileri rencide ettiginde hemen KAPIYI gosteriyorum..
Benim Senin gibilerine ihtiyacim yook diyorum..
gencim.. guzelim.. kariyerim.. herseyim var hic kimsenin agiz kokusunu cekemem diye de birde icimden kendime hak veriyorum.. ahh anacigim.. oyle diye diye her birimiz yanlizligimiz ile kaldik ta fakinda degiliz iste..
hani senin 40,50 senelik dost ve ahbaplarin vardi ya bizlerin sadece yalan.. sanal.. hayal.. ve menfaat arkadasligimiz kaldi.. tami etmiye etmiye ne hale geldik..
Sonunda huzurunda hep beraber iflas ettik, Sırtımızdaki günahların altında hep ezildik. ..ne dua ettiklerimiz nede bizlere dua edenlerimiz kaldi..biz niye boyle olduk Allahim?
UzgunnnUzgunnnUzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
biz neyi kaybettik Sabrimizi mi yoksa insanligimizi mi?

“Yalnız sabredenlere mükafatları hesapsız verilecektir.” (Zümer;10) buyurulmaktadır.

Yapılan her iş, uğraşılan her başarı belli bir çabanın, azmin ve sabrın sonucudur...
Sabır göstermeden, azimli olmadan herhangi bir başarının elde edilmesi mümkün değildir. ..
iste biz cocuklarimiza da malesef farkinda olmadan bunu ogretip ornek olmaktayiz.. kizim bir sey tamir edilmeye degmezse cope at gitsin!
gibi.. sozler ile aslinda cocuklarimiza azmi.. sabri ve basladigi bir isi bitirmeden baska bir ise atlamasini nasihat ediyoruz sanki..
insanoglu affedersiniz maymun istahlidir ve isteklerinin sonu hic gelmez nefis dedigimiz buna gem vurulup bir SINIR konmazsa korkarim ki nefsimiz bizi esaretine alir..
haa iste bu konuya nerden basladik nereye geldik.. iste her sey de zaten oyle ufacik.. onemsiz gereksiz ..kiymetsiz dedigimiz
ihmaler yuzunden bugunumuze gelmedik mi?
“Asra andolsun ki, şüphesiz insan oğlu ziyandadır”
asr suresi..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
İnsan oğlu nezaman kar,a geçtiki, gerçekten ha nerden başladık nire geldik hay allah ağzına diline iyilik sağlık versin gönül sızım kardeşim maşallah sayende baya yol aldıkbrrvo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
UzgunnnUzgunnnUzgunnn
niye agliyorsunuzsırıtık.:,
selpak mendilimizde yok hay Allah..durun annemin kanavic islemeli mendilini vereyim bari...
gercekler kusura bakmayin gercek oldugunu inandiklarimi yazmaktayim.. dogrulugunu kendim de inanmadiklarimi asla yazamam!ve savunamam.. yazdiklarima katilmiyalar ise.. ziddini ispat etmek isterlerse Eyvallah farkli gorus ve dusunceyide duymak isterim..evvellalah..
fakat sunu da unutmiyalim..Güneş balçıkla sıvanmaz...
bazi kisiler farkli dogrulara inanmalari ile hakikatler doğruluğunu kaybedecek değildir...
simdiki ask..Mesk.. Gonul oyunlari vs. bu konulari genclik ile hep muhabbet eder tartisiriz..eger onlar 21.yuzyillin Sevdasindan mutlu ve huzurlu iseler bana da susmak duser.. ama degiler iliskileri yuzunden bir cogu ruhsal tedavi gormektedirler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsan oğlu nezaman kar,a geçtiki, gerçekten ha nerden başladık nire geldik hay allah ağzına diline iyilik sağlık versin gönül sızım kardeşim maşallah sayende baya yol aldıkbrrvo
ehh meslegimiz insan olunca bir de ustelik kadin oldugumdan..dfgtncddvb..en kuvvetli yerimiz cenemiz..
Hani Biri Hoca’ya sormuş:
- “Gagasında zeytin dalı ile Nuh Peygamber’e geri gelen güvercin dişi miydi yoksa erkek miydi?”
- “Tabii ki, erkekti, şayet dişi olsaydı, o kadar süre ağzını kapalı tutamaz ve zeytin dalını getiremezdi.”

nedir bu dil belasindan cektiklerimiz dedigimiz halde dil..akil..bilgi ne tukenmez bir derya imis..degil mi.. Allah cc. yaradigi ilk esya Kalem oldugunu biliyormu idiniz? bana 5 kelime verin size ciltler dolusu kitap yazabilirim...cddvb..sırıtık.:,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ehh meslegimiz insan olunca bir de ustelik kadin oldugumdan..dfgtncddvb..en kuvvetli yerimiz cenemiz..
Hani Biri Hoca’ya sormuş:
- “Gagasında zeytin dalı ile Nuh Peygamber’e geri gelen güvercin dişi miydi yoksa erkek miydi?”
- “Tabii ki, erkekti, şayet dişi olsaydı, o kadar süre ağzını kapalı tutamaz ve zeytin dalını getiremezdi.”

nedir bu dil belasindan cektiklerimiz dedigimiz halde dil..akil..bilgi ne tukenmez bir derya imis..degil mi.. Allah cc. yaradigi ilk esya Kalem oldugunu biliyormu idiniz? bana 5 kelime verin size ciltler dolusu kitap yazabilirim...cddvb..sırıtık.:,

harikaa

Üst Alt