Yardım ve merhamet

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Denktir insanlar...Yaradılışları gibi...Rahman'ın selam'ını almak ne güzel...En merhametlinin merhametine ulaşmak...Huzura ve kurtuluşa ermek...Barışa ve selametle...Tek başımıza deyil,insanlıkla birlikte mutlu olmak...

Ve bunun için anlamak; bilmek; duymak... sesi çıkmayanların,
uzakta olanların, bizi görmeyenlerin yolunu sürmek; Onların ihtiyaçlarına
koşmak...

Sesimiz bir kıtayı aşacak kadar yüksek çıkmalı! Ama kırmamalı filizleri.
Ağacın dallarını eğmemeli.

Bağıra çağıra deyil, sessizce yardım etmeli...Kapılarımızı çalıp kaçan ve varlığından utananların izini bulmalı sezgilerimiz...Ve onların ürkek adımlarla bize geldiği gibi, bir sabah,daha gün doğmadan içi dolu sepetlerle çalmalı kapılarını.Elimizdekileri bırakarak çekilmeli.

Hiç kimse görmesede O'nun gördüğü bilinmeli . Bugün dünyanın pek çok bölgesinde savaş,zulüm,baskı ve haksızlıklar yaşanıyor, insanlar arasında kin, nefret, düşmanlık ve kavgalar kol geziyorsa, bunun yegâne sebebi, insanların Allah 'ın ve O 'nun kutlu elçisi Hz. Muhammed(s.a.s)'ın çağrısına kulak tıkaması ve islamın öğrettiği insanî, ahlakî ve manevi değerlerin insan ve toplum hayatından dışlanmış olmasıdır
Rabbim insanların birbirine saygı gösterdiği, dinlediği, anlamaya çalıştığı,merhamet ettiği yarınlar göstersin bize...AMİN

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbim insanların birbirine saygı gösterdiği, dinlediği, anlamaya çalıştığı,merhamet ettiği yarınlar göstersin bize...AMİN...

güzel paylaşımm-Allah Razı Olsun Teşekkürler

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Rabbim insanların birbirine saygı gösterdiği, dinlediği, anlamaya çalıştığı,merhamet ettiği yarınlar göstersin bize...AMİN

güzel paylaşımAllah Razı Olsun Teşekkürler

Rica ederim okuduğunuz için ben teşekkür ederim

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Rabbim insanların birbirine saygı gösterdiği, dinlediği, anlamaya çalıştığı,merhamet ettiği yarınlar göstersin bize...AMİN...
Emeğine sağlık hocam..

Üst Alt