Yalnızlık

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gece.jpg

Bazen Yalnızlık insanın,arkadaşı, dostu, akıl hocası en yakini olur...
insan yalnız kaldığı zaman Bazen şikayette bulunur yalnızım diye, ama kime şikayet eder?
ilk önce kendine, o kendi diye hitap ettiğimiz kişide yalnızlığıdır...
Onunla tartışır, yalnızla iken bir sürü şey düşünür yalnızı onu düşündürür, ve dertleşir onunla..
Bazen yalnızlık insanlara verilen bir nimettir.
Bazen de yalnızlığını özler ona ihtiyaç duyar, yalnızı arar, bazen onunla oturup konuşmak ona bir şeyler sormak ister yalnıza ihtiyaç duyar,
ondan başka hiç kimseyi istemez yanında çünki yalnız kalmaya ihtiyaç duyduğu zaman ondan başka kimsenin ona yardımcı olamayacağını bilir..
yalnızlık insanın hayattaki en iyi hocasıdır diyebiliriz, yani bir sure de olsa kendi kendisi ile dertlesip yuzlesme kendini sorgulama firsatti bulur...
yalnızlık insana mahsus değildir...hic bir zaman da yalnız degildir aslinda sadece yalnız oldugu duygusuna kapilir bazen..
İnsan oğlu yalnız kaldığını sanır ama aslında yalnız değildir..her an kendisini her yerde gören ve sana şah
damarından daha yakın olan Elhamdullilah Yaradanı vardir..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Din gününün sahibi O: Ayrılıklara ve vedalara üzülüyorsun. Sevdiklerin gidiyor, sevenlerin uzaklara dağılıyor...
Kalbin acı çekiyor, ağlıyorsun. Merak etme; seni var eden Rabbin senin kalbini de biliyor...
Senin çektiğin acıları ve hüzünleri senin bildiğinden daha çok biliyor...
Her şeyin dağıldığı gün, her işin sonlandığı gün sana ve sevdiklerine sahip çıkar Rabbin...
Uzaklara gitmene gerek yok; her gününü ‘gün’ eden, sabahı pencerene getiren, gündüzü sana aydınlık eyleyen,
geceyi uykunun ve dinlenmenin döşeği eyleyen O’dur...
Akşamla veda eden her günü, yeni bir sabahla sana getiren, sana bütün zamanlarda, ebediyen sahip çıkacak olan da
O dur...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gazaba uğramışların ve sapmışların [yoluna] değil: Rabbin, yanlışa düşüp acı çekmeni istemez...
Acılar ve sancılar, senin kendini bilmeyişinden kaynaklanır. Seni en çok sıkıntıya düşüren senin kendini bilmeyişindir.
Rabbinin terbiyesini kabul et ki, kendine acı çektirmekten kurtulasın...
Rabbinin senin iyiliğini istediğini bilerek O’na teslim ol ki, kendini ateşe kendi ellerinle ateşe atmaya

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rahman O; Rahîm O: Sana şefkat eden bir Rabbin var; sahipsiz değilsin. O seni ve diğerlerini şefkatle terbiye ediyor. Herkesi merhametinin kucağında ağırlıyor...
Seni sevdiği için var eyledi. Seni severek var eyledi...
Senin varlığından hoşnut. Varlığın O’na yük değil...
Yaşaman O’na ağır gelmez. Seni beslemek ve büyütmek O’na zor değildir...
Rabbin seni seviyor. Rabbin senin sevdiklerini de seviyor. Rabbin sevdiklerini sevmeni seviyor...
Rabbin sevdiklerini sevindiriyor. Rabbin sevdiklerini sevindirmeni seviyor. Üzülme. Endişe etme.
Rabbim her an bizimle dir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve zamanı geldiğinde,Rabbin sana (kalbindekini)
verecek, seni hoşnut kılacak.."

(Duha Sûresi 5. Ayet

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sen doğru ol, eğri zaten sırıtır!

İnsanları tanıdıkça, yalnızlığı daha çok seveceksin!!!

K.Tazeoğlu

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Lakin bazen bir nefes arıyor bu can :(

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hümeyra Ablacım;

Allah YAR, Allah VAR!
Sonra İslami Forumlar VAR! .:tamam:.

Bizi ihmal ediyorsun sanki, şu sınavların sinirlendirmeye başladı artık beni....kzgnn.. ::komik..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
BİTTİ EMOŞUM BİTTİ artık ev işinden bağdan bahçeden fırsat buldukça, birazda kitap okudukça,döneceğim size burada kendimi manevi olarak zayıflamış hissettim ve bu dert ile şimdilerde kendimi toplamaya çalışıyorum memlekette çeşitli kurslar ve sohbetlerle beslenen ruhum şimdi hepsi kesilince daha doğrusu azalınca biraz sendeledi fakat farkındayım ve yeniden yola düştüm Allah cc izni ve vereceği iman kuvveti ile kulluk yoluma son sürat kuvvet ile devam inşallahmrhbba..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yalnızlık diye bir şey yoktur !! insan kendini ne kadar yalnız hissederse hissetsin kalbinde biliyor ki Allah cc. her zaman kulu ile dir,yeterki kul Allahı bilsin ve elini ona açsın yüzünü Ona dönsün her şey bitti derken bir yerden bi ışık gözükür ve o ışığı gösteren Allahtır ona yönelip bize sunduğu hayat için teşekkür edelim teşekkür nasıl olur derseniz bizlere farz kılınan ibadetleri yerine getirelim yeter onları yapamıyorsak şükredelim şükür şükür şükür...ve bizi O cc yönlendirsin diye de dua edelim...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
duaa..Ben de aynen böyle düşünüp böyle hareket ediyorum nerede olursam olayım tek sığınağım elimi açtığımda Rabbim ile olduğum,başımı secdeye koyduğumda Rabbim ile olduğum,beni her çağırdığında yüreğime nakş ettiği ilhamlar ve dualar ile gel kulum dediği hayat dair her şeyin silinip gayba daldığım zamanlar ile ben hep elhamdülillah Rabbim ileyim sonsuz şükürler olsun daha da artırsın onun ile hemhal olmayıduaa..duaa..duaa..acilangul1

Üst Alt