Vesvese mi?

Müslim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum
Namaza başladığım ilk zamanlarda pek bir şey yoktu. Kılıyordum. Ardından hep abdestim bozulmaya yada ben öyle zannetmeye başladım defalarca kez kıldım tekrardan. Sonra bu vesvese bitince gusül vesvesesi başladı her gün almaya başladım. Bunu da aşmaya başlayınca (sıralama yanlış olabilir) aklıma kötü düşünceler geliyordu. Bunun vesvese olduğunu öğrendim. Buda geçti. Sonra tekrardan abdest gusül vesvesesi elbisenin temizliği hakkında dikkat ediyordum. Şimdi bu biraz daha azaldı ama artık düşüncelerimi tutamıyorum bunu düşünmek istemiyorum ama ben düşünüyorum vesvese diyebilirsiniz ama bilmiyorum. Her namaz vakti bu oluyor namaz bittikten sonra rahatlıyorum sonra tekrardan başlıyor. Sırf namaz kılmak için abdest almak için böyle yaptığımı düşünüyorum. Abdest alamaya başladığım zaman kibirleniyorum istemiyorum ama. Dini hükümlere öfkelenmek istemiyorum düşünüyorum ve öfkeleniyorum. Belkide anlatamadığım bir sürü şey.
Yardımcı olur musunuz?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, kötü düşüncelerin hepsi vesveseden ibarettir. Namaz, zikir ve dua ile kurtulursun inşaAllah.

Müslim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun. Peki kişi gerçekten de böyle düşünmek istemese ama kendi isteğiyle düşünse bazen böyle oluyor. Bunun hükmü de mi aynıdır?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Alttaki linki incelersen senin durumuna ışık tutabilir.

Müslim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Alttaki linki incelersen senin durumuna ışık tutabilir.
Allah razı olsun deneyeceğim İnşeAllah

Üst Alt