Uyuşturucu için hırsızlık yapan

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ben yeni yapilan evleri korumak için bekçilik yapıyorum evlere bir kaç sefer hırsız girdi ve ben bundan dolayı iş sahibine çok mahcup olmudum bu sabah evlerin odalarını gezerken hırsızı yakaladim bana yalvardı Allah için bırak dedi bir daha yapmayacam dedi uyuşturucu (eroin)bağımlısıyım dedi onun için yapıyorum dedi bırakamadım bırakırsam vicdanim rahatsız olurum iş sahibine hainlik yapmış olurum dedim bırakırsam bir daha hırsızlık yaparsın dedim senin yakalanman senin için daha hayırlidir belki uyuşturucuyu bırakırsın dedim herşerde bir hayır vardır dedim belki iş sahibi seni bırakır dedim ve iş sahibine teslim bunu dövdüler Şimdi bu çocuk bana çok yalvardı birarkmam için Allah için bırak beni tövbe edicem bir daha yapmicam dedi bırakırsam bir daha yapacağını bildiğim için uyuşturucu bağımlısı olduğu icin bırakamadım vicdanen içim rahat etmiyordu bırakirsam vicdanım rahatsız olur iş sahibine haksızlık yapmış aldığım maaşı hakketmemis olurum düşüncesiyle bırakamadım teslim ettim şimdi ben iyimi ettim kötümü ettim bilemiyorum şimdi biraz pişmanim keşke teslim etmeseydim diyorum bir yandanda teslim etmeseydim vicdanım rahatsız olur aklımda çıkmaz diye teslim ettim sizce iyimi ettim yoksa kötümü cevab verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Bana göre doğru yapmışsın. İşveren dövmese daha iyi olurdu. Onlar hata yapmış. Cezayı devlet vermesi lazım.

Üst Alt