Uykudan uyanınca, “Allahümmağfirlî” demek çok sevaptır.

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Uykudan uyanınca, “Allâh ümmağfirlî”demek çok sevaptır. (Allahım mağfiret et, bağışla)
اَللّٰهُمَّاغْفِرْلِي“Allâh ümmağfirlî”

Daha geniş bilgi için tıklayınız ? Allahümmağfirli ne demek?

-HANDE-

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ben her sabah Allahümmağfirli verhamni vehdini ver zukni diye dua ederim..(Allah'ım beni affeyle bana merhamet et bana hidayet ver beni rızıklandır)

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
“Allâh ümmağfirlî”
“Rabbiğfir-lî ve tüb aleyye, inneke ente’t-tevvâbü’r-rahîm: Yâ Rabbî! Beni bağışla; tövbemi kabul buyur. Şüphesiz sen tövbeleri kabul eden merhamet sahibisin” dediğini, kendilerinin de bunu saydıklarını söylemektedir. Bu ve bundan önceki hadis, Ümmet-i Muhammed’in tövbe etmekle görevli olduğunu, itiraz edilemez örneğimiz Hz. Peygamber’in tatbikatı ile göstermektedir. Hiç kimse Peygamber’den daha üstün bir mevkide bulunmadığına göre, herkesin tövbeye ihtiyacı vardır.

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Uykudan uyanınca,“Allâh ümmağfirlî”demek çok sevaptır. (Allahım mağfiret et, bağışla)

Kunut duasını bilmeyen, okumaktan aciz olan bir kişi, onun yerine "Rabbenâ âtinâ..." âyetini okuyabilir. Yahutta üç kere: "Allahümmeğfirlî (Allahım beni mağrifet et)" diyebilir. Bunların yerine üç kere: "Ya Rabbi (ey Rabbim)" demesi de caizdir (et-Tahtâvî, Hayiye, Mısır, 1970, 312).

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Uykudan uyanınca,“Allâh ümmağfirlî”demek çok sevaptır. (Allahım mağfiret et, bağışla)

"Allahümmağfirli verhamni vehdini verzukni" Allah'ım, beni bağışla, bana merhamet et, bana hidayet et ve bana rızk ver.

Üst Alt