ümmetim için en çok korktuğum şey gizli şirktir(hazreti muhammed aleyhisselam)

fisebilillah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
10 Mayıs 2011
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
ümmetim için en çok korktuğum şey gizli şirktir(hazreti muhammed aleyhisselam)

BİSMİLLAH

ESELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ

HAZRETİ ALLAH RAZI,HAZRETİ MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ŞEFAATÇİ ve MİRAC KANDİLİNİZ mübarek olsun kardeşlerim

kardeşlerim bu mübarek gece ilede alakalı olan ve daha öncede sizde bir şeyler çağrıştıyormu diyerek açtığım konunun devamını sizinle paylaşacağım inşaallah.KONU DİNİNİ YAŞAMAK İSTEYEN MÜSLÜMANLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.ARKADAŞLAR LÜTFEN OKUYUNUZ.

bildiğiniz gibi şirke kişi uyarıldığı halde bilerek,isteyerek, devam ederse affı olmayan bir suçtur.bilerek isteyerek şirk yapana da müşrik denir biz zannediyoruz ki şirk geçmişte vardı,sadece puta tapmaktı,ve HAZRETİ MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM onu yok etti artık yok kalmadı.ama öylemi? değil malesef bizler dine yani sonsuz ahiret kayatımızın kurtarıcısı olan dinimize çok az vakit ayırdığımızdan ve farz olan ilimi az taleb ettiğimizden dolayı bizi sonderece tehdit eden büyük günahların farkında bile olmuyoruz!!! çocuklarımızı bilgisizliğimizden dolayı uyaramıyoruz ve nesilin bozulmasına böylece sebeb oluyoruz!!! bu kötü duruma bir kardeşiniz olarak bir nebzede olsa bir dur diyebilmeyi umarak bazı insanların gafil olduğu hatta hjoşlarına giden,sevimli görünen ama aslında şeytanın müminleri öldürmek için kullandığı en büyük silah olan ve HAZRETİ ALLAHIN NEFRET BUYURDUKLARI bir şeyden ŞİRKTEN dolayı sizi uyarmaya acizane çalışacağım


Fahruddin er-Razi ve daha birçok alim sihrin çeşitlerini şöylece belirtmişlerdir;
a) Keldanilerin Sihri: Bunlar yıldızlara taparlar, kainatı idare edenlerin yıldızlar olduğunu, hayır ve şerrin onlardan geldiğini. Semavi güçlerin yerdeki güçlerle birleşmesi sonucu mucizeler meydana geldiğini söylerler. Bunları irşad için Allah (c.c.) İbrahim (a.s.) ı gönderdi. Bunlar da kendi aralarında üç sınıf idiler;
1-) Eflak ve yıldızların ebedi olduğunu söyleyenler ki; onlara Sabie denilir.
2-) Eflakın uluhiyyetine inanırlar. Bunlar her felek için yerde bir put yapmış ve ona hizmet etmiş putperestlerdir.
3-) Eflakı ve yıldızları yaratan birisi olduğunu ve bunun onlara yeryüzünü idare etme hakkını verdiğini söyleyenler. Bunlar yıldızları aracı kabul ederlerdi.
b) Ruh Gücüne Dayanılarak Orataya Konan Sihir: Buna göre insan ruhu tasfiye ile icat etme, öldürme, diriltme, bünye ve şekilde değişiklik yapma gücüne ulaşır.
c) Ruhani Varlıklardan Faydalanılarak Yapılan Sihir: Bu da muska yapmak ve cinleri kullanmak gibi şekillerde uygulanır.
d) Göz boyamak şeklinde yapılan sihirdir. Bu da hokkabazlık, el çabukluğu ve benzeri davranışlardır.
İslam alimleri, yukarda saydığımız ilk iki maddede yer alanlara kafir hükmünü vermiştir.

sevgili kardeşlerim yukarıda yazdığım yazı ulul azm peygamberlerin ikincisi olan HAZRETİ İBRAHİM (A.S) peygamber olarak gönderildiği keldani,lerin sapıklıklarını anlatıyor.bu zalim ve sapkın kavim işte gördüğünüz şekilde sapık inançlara sahip kimselermiş.

HAZRETİ ALLAH ''ŞİRK EN BÜYÜK ZULÜMDÜR'' BUYURUYOR işte yukarıdaki şirktir peki bu gün buna benzer şirk varmı? VE HAZRETİ MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ''ÜMMETİM İÇİN EN ÇOK KOKTUĞUM(ŞEYLERDEN BİRİ) GİZLİ ŞİRKTİR!!!'' BUYURUYOR

tarih tekerrürden ibaret insanda nisyanla(unutkanlıkla) maluldur.

evet tarih gerçektende hep takrardan ibaret insanda unutkanlıktan.sevgili kardeşlerim keldanilein bu sapıklıkları şüphesiz onlara şetanın telkininden başka bir şey değildir şerrinden RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAHA sığınırız.

günümüzdede biraz dikkatlice baktığınız zaman biraz olaylara ALLAHIN (C.C) hükümleri süzgecinden geçirerek baktığınız zaman göreceksiniz aynı senaryo yine oynanıyor yine temiz ve saf kalpler karartılmaya çalışılıyor.kitaplar,internet isteleri,tv programları v.s v.s.peki nasıl işte sözünü edeceğim aşağıdaki yöntemlerle

çekim yasası:

insan beyin gücü,pozitif düşünme ve vs. yollarla evrenle temasa geçebilirse evren ona ne isterse ne dilerse ihsan edceektir evrenle aranızdaki iletişimi iyi kuararsanız bir fincan kahveden,bir milyon dolara kadar ne isterseniz elde etmeniz pek kolaydır.elde etiklerinizin karşılığında evrene teşekkür ediniz böylece onunla olan iletişiminiz daha kuvvetli olacaktır ona her an teşekkür ediniz onu anınız pozitif olunuz.eğer böyle olursanız sağlık,kariyer,para ne isterseniz sizin olacaktır,kitabımızın burasında evrenle temas kurup mucizevi şekilde imkanlara kavuşanların hayat hikayelerini anlatacağız.evrenin kerametlerinden bahsedeceğiz.hatta dininizin kitabıda bundan bahsediyor bakın şu ayet bakın bu ayet

Yönteme dikkatinizzi çekiyorum sevgili kardeşlerim önce gözlerinizi kapatarak çok özel bir konuma geçiyorsunuz ''evrenle temas kurma''diyorlar buna.sonra diliyoruz sevgili evrenden.sonra ''şükür''geliyor arkasından bu kadar basit herşey ayağımızın altında sağlık,para,kaiyer,bir fincan kahve,bir milyon dolar ne diliyorsabnız.yahu biz bunca zamandır neden çalışıyormuşuz ki?bu kadar basitmiş meğer

peki okadar basitmi?müslüman kardeşlerimin hepsine soruyorum biz ihsanı kimden dileyebiliriz?sağlığı,parayı,işi,kaiyeri(yani dini tabirle rızkı kısmeti?)

yine sormak istiyorum YÜCE ALLAH (C.C)'ten BAŞKA KİM İHSAN EDEBİLİR KİMİN BİR BAŞKASINA İHSAN ETME GÜCÜ OLABİLİR?

ALLAHU TEALA HAZRETLERİ olacak herşeyi ben takdir ettim buyurmuyormu?.ben istemessem bir yaprak bile kıpırdayamaz diyormu demiyormu?

o halde bu şekilde hareket edenlşer yani eskiden taşın toprağın,ateşin,yıldızın şimdide evrenin bir şey ihsan ebeileceğini zannederlerin yaptığına ne nedir sevgili kardeşlerim ALLAH (C.C) hükümlerince?

ŞİRK:

Şirkin bilinmesi gereken önemli bir yönü ise, tarihin her döneminde, içinde yaşadığımız çağ da dahil olmak üzere, çok yaygın oluşudur. Çoğu kimse, şirk koşmayı yani "Allah'tan başka ilah edinme"yi kendisine yakıştırmaz belki, ama şirk içinde yaşıyor olabilir. Çünkü şirk(sanıldığı gibi yalnız puta tapmak değil) Allah'ın(c.c) sıfatlarını başka varlıklara atfetmek demektir. Bu nedenle bir insan Allah'tan başka varlıkların rızasını kazanmak, onları hoşnut etmek için yaşıyorsa, başkalarından korkup başkalarından medet umuyorsa şirk içinde yaşamaktadır.

Allah ile beraber başka bir ilaha yalvarıp yakarma, sonra azaba uğratılanlardan olursun.Şuara Suresi, 213. ayet

Biz yalnızca sana ibadet eder ve yalnızca senden yardım dileriz. Bizi doğru yola ilet! Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna. Gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil. Fatiha Suresi, 4-7. ayetler

Allah'tan Başkasına Dua Etmek

bazı dini hakkında tam bir bilgi sahibi olmayan kardeşlerimiz şöyle düşününüyor

-ALLAH ALLAH ya pozitif düşünmenin neresi kötyü?İSLAMLA ters düşecek ne tarafı olabilir?

müslümanklar çok iyi bilirler ki HAZRETİ İSLAM öyle alelade bir din değildir bazı batıl dinler(insan eli ile oluşturulmuş veya,tahrif edilmiş) sadece ve ve sadece iyi olun yeter derler ama HAZRETİ İSLAM bunu söylemenin yanında bir çok bağlayıcı hükümlerde emreder çünkü kurallar koyan bir ALLAHIN (C.C) dinidir.hiç olmayan şeylerin veya yalancı insanların oluşturduğu bir din değildir

sorun şurada hiçbir şeye ihtiyacı bulunmayan ve bnden isteyin başkası size bir şey ihsan edemez diyen bir ALLAH(C.C) yerine ihsanı başkasından bilmek.kendiside muhtaç olandan istemektir.bakınız bilimadamları evrenimizin eninde sonunda yok olacağını bildiriyor yani kelin ilacı olsa başına sürerdi.sana bana değil kendine ihsan eder yok oluşunu engellerdedi hiçkimsenin evrenin yok olabileceğini düşünemezken ALLAH (C.C) oda benim bir kulum ve nasıl yarattıysam onuda yok edeceğim buyurdu.HAZRETİ ALLAHI BIRAKIP DAĞDAN TAŞTAN EVRENDEN YILDIZDAN RIZIK İSTEMEK AKILLI ADAM İŞİ DEĞİLDİR HELE MÜSLÜMAN İŞİ HİÇ DEĞİLDİR BUNU ANCAK BUNUN ŞİRK OLDUĞUNU MÜŞRİK YAPAR!!!

Al-i İmran Suresi, Ayet 185- Her canlı ölümü tadacaktır.

Enbiya Suresi, Ayet 35- Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz.

şimdi biz mülümanların bu konularda çok dikkatli olması gerekiyor HAZRETİ ALLAHIN dinini iyi öğrenmeli çoluğumuzu çocuğumuzu böyle şeytan oyunlarından korumalıyız.
 
Üst Alt