Üç Nokta'nın Anlattıkları...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Genç adam askere gidecekmiş. Yeni de evliymiş. Hanıma seslenmiş kulağına eğilmiş:
-"Hanım sana mektupta ayrıca yer veremem ayrı bir mektup yazamam edebe mugayirdir.
Ama her mektubun sonuna üç tane nokta koyacağım. O üç noktalar senin için.”
-“Tamam” demiş gelin hanım.
Beyefendi askere gittikten sonra mektuplar gelir, üç gün kayınvalidenin elinde
beş gün kayın pederin elinde, amca dayı teyze dolaştıktan sonra nihayet gelin hanımın eline gelirmiş sayfaları hararetle çevirip o en sondaki üç noktaya bakarmış gelin hanım.
Bazen göz yaşı döker, bazen en mahrem hasret sözcüklerini, sevgi sözcüklerini okurmuş o üç noktaların içerisinde.
Gel zaman git zaman aradan yıllar geçmiş ihtiyar bir hanım nine olduktan sonra sakladığı mektubun birini çıkartmış sayfaları o ilk günün heyecanıyla çevirip üç noktaya bakmış:
-“Sahi Ahmet bey” demiş “Ne güzel mektuplar yazardın eskiden.”
“An gelir üç noktanın anlattığını bütün bir edebiyat şerh etmekte acze düşer

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Üç nokta “…”
kenarlara,köşelere sıkıştırılmış anılar. biraz oraya, biraz buraya serpiştirilmiş hüzünler.
geriye dönüp baktığım da uzunca bir ömür görüyorum. 45 yıl! Çok değil elbette. Lakin çok boş gibi…

Ne çok … kullanıyorum diyecek birileri sanki. Kelimelere, satırlara ve satır aralarına sığındığım vakitler ifşa etmek istemediklerimi o üç noktanın ardına saklıyorum...

kendimi dağıtmışım bir yazıda daha. Toparlarım sanıyordum. Toparlayamıyorum,sıkılıyorum.
Yazacaklarımdan öyle uzak, ama içimin bir yansıması yine düşmüş satırlara,toparlayamıyorum.kendimi ve Yaradana bırakıyorum…

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm abla kesinlikle haklısın nede güzel ifade etmişsin. Bazen kelimeler yetmez anlatmak istediklerini anlatmaya kimi zaman eksik ve anlamsız kalır. İşte tamda bu noktada herşeyi aslında en ince ayrıntısına kadar anlatır ... basit gibi gözüken 3 nokta. Ben her şeyi anlatırım anlarsın peki sustuklarımıda anlayabilir misin? Veya ne biliyim sana içimden herşeyi yazmak yerine ... 3 nokta göndersem bilir misin neler anlattığımı?

Rabbim herkese belki basit ama anlamı büyük sadece 3 noktayı anlayabilecek hayırlı insanlarla karşılaştırsın...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Üç nokta: Konuşmanın devamını belirtir. Bekliyoruz. Halan bir belirti yok!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Üç nokta: Konuşmanın devamını belirtir. Bekliyoruz. Halan bir belirti yok!

kalbim ve Aşkım dile gelmeden nasıl Konuşup yazabilirim ki...ilginç::.

Sus gönlüm.Çok dile getirme.Sen dile getirdikçe gönlün daha da coşuyor,daha meraklanıyor ve beklemek daha da zorlaşıyor. Sus gönlüm.Çok laf etme.Az söyle ki işimiz olgunlaşsın.
Az söyle ki Hakka karşı yanlış kelam çıkmasın...

acilangul1

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sükut-u gönül, dühul-u özlem'de olanı daha da coşturur, daha da meraklandırır!
Sükut-u gönül'ü ahlak edinenler olabilir, no problem,
Özlem'i, "sabr-ı cemil" edinenler de az değil. :) :) :)
Dua ile.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bir anlamda her şey teferruat:
Rabb'im bütün kardeşlerimize, Allahü Teala'nın rızasını kazanmayı ihsan eylesin. İşte asıl maksat budur.
Dua ile.

Üst Alt