• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Tuvalette Gusül Abdesti Alınır mı?

bilimavcısı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tuvalette Gusül Abdesti Almak caiz olur mu?
Öncelikle herkese selamun aleyküm, forumda yeniyim yanlış bir yere açtıysam affola, anlatmam gereken bir husus var abilerim ablalarım neolur yardımcı olun bana. Yaşım 17
uyurken ihtilam olmuşum kalktığımda iç çamaşırımda yaşlıklar gördüm o yüzden güsül abdesti alacaktım fakat dün gece normal duş almıştım, şuanda açıkcası ailemden girmeye çekindim. Sonra mecburen tuvalete girdim, tuvaleti önce iyice bir temizledim bol suyla, ardından gusül abdesti aldım güsül kabul olmuşmudur ?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, tuvalette pislik (necaset) olması muhtemeldir. Fakat sen bol suyla temizlemizlemişsin zaten. Gusül abdestin geçerlidir.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tuvalet yapılan yerde gusül almak hadislerce yasaklanmıştır.. Hem vesveseye sebebiyet verir hem de başka türlü akıl hastalıklarına yol açar..

Nedeni ise şudur.. Tuvalet gibi yerler cinlerin bulunduğu ortamlardır. Gusül abdesti alırken de sizi koruyan melekler avret yerinin açılmasından dolayı uzaklaşır.. Yani korumasız kalırsınız.. Korumasız kalınca da cinler o kişiye musallat olur. En düşüğü o kişiyi vesvese hastalığına düşürür.. En ilerisi ise o kişiyi akli olarak delirtir.

Üst Alt