Türkiyenin kanayan yarası

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın selamı üzerinize olsun.

Islam dini rahmet ve şevkatiyle kainatı kucaklamak için allahın katından insanlara indirilen rabbimizin bir lütfudur. Gerçek şudurki ben 57 yaşındayım ve beni yaşantımın içinde üzen bir konuyu sizlerle paylaşmak gereğini duydum. Güzel türkiyemizin bir çok il ve yörelerini gezdim, tekirdağdan edirneye . Sivastan karadeniz sahillerine,konyadan, erzuruma, eskişehirden antalyaya kadar belde ve yöre insanlarıyla düşünce ve fikirlerini dinlediğimde konuştukları ile hayatlarındaki yaşantılarının aynı olmadığına şahid oldum. Islam dini adalet ve sevgi üzerine kurulmuştur. Halkımızın yüzde doksanı kuran sevdalısı hayatlarını islam ahlakı üzerine yaşadıklarını düşünerek bununla öğünürler. elbette en doğruyu allah bilir. Fakat bunca yıllık hayat tecrübemde gerek batıda gerekse doğuda geçerli olan bir tek kanun var bir baba öldüğünde anne ve erkek evlatlar kalan mallar konusunda erkeklerin üstünlüğü galip gelirken kalan mallar gasp edilip gerekirse zor kullanılarak kız evlatların hakları ellerinden alınmaktadır . Bu gün türkiyede yüzde 80 mahkemelerde süren davalarda kız çocukları haklarını alabilmek için göz yaşları içinde ve bedduğa kapısındadır. Erkek çocukları evlatlarına bıraktıkları malları ile öğünürken kız çocukları mahkeme kapılarında evlatları ile sıkıntılarla boğuşmaktadır. Islam dininde böylesine haksızya yürüyen kişilerin kuran ahlakı ile alakası yoktur sadece nefislerinde kendilerini kandırarak taklidi bir imanla cehenneme koşmaktadırlar yüzde 15 kız çocuklarının haklarını koruyan erkeklerin allah eksikliğini göztermesin onlarında çoğu tehdit ve hakaret altında diğer erkek kardeşler tarafından . Bu acı gerçeklere her ailenin içinde raslanmaktadır her ne hikmetse korku sebebiyle örtülmektedir allah yarimiz olup bu ruh ve nefisleri elbette islah edecektir islama ve kurana yakışmayan bu anlayışın cehennemde bu yolculuğun biteceğini anlamaları ümidiyle.allah adildir

Üst Alt