Teyze yeğen ilişksi nasıl olur

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Hocam benim bablarımız bir annelerimiz ayrı bir ablam var onun benım yaşımda 21 yaşında bir oğlu var bizim ilişki durumumuz nasıl olmalıdır, onun beni öpmesi benim onu öpmem haram mıdır.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Kadın için mahrem olan erkeklerin başlıcaları şunlardır:
Babası, kayınpederi, oğlu, kocasının eski hanımından olan oğlu, kardeşi, erkek ve kız kardeşlerinin oğulları, amcası, dayısı, süt kardeşi...

Kadının Açık Olarak Yanına Çıkabileceği Kimseler

Müslüman bir kadın, diz kapağı ile göbeği arasını, karnını ve sırtını eşi dışında kimseye gösteremez. Ancak bunların dışında diğer yerlerini; ziynet yeri sayılan saçını, başını, boynunu, gerdanını, dirsekten aşağı kollarını, ayaklarını ve bacaklarının diz kapağından aşağı kısmını yanlarında örtmek zorunda bulunmadığı hısımları ya da birlikte yaşanacak durumunda olduğu kimseler Nûr sûresi 31. ayette sayılmıştır:

1. Kocası: Kadın kocasının yanında dilediği gibi giyinebilir. Eşler arasında örtünme bakımından bir sınır söz konusu değildir.

2. Babası

3. Kayınpederi

4. Oğlu

5. Kocasının oğlu

6. Erkek kardeşi

7. Erkek kardeşinin oğlu

8. Kız kardeşinin oğlu.

Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız; İsmailağa Dînî Meseleleri Danışma Hattı'na 0850 811 7777 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

İsmailağa Dînî Meseleleri Danışma Hattı, pazar günleri hâriç her gün 10:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Aradığınızda robot santral tarafından size verilen sıra numarasını bekleyiniz; numara çok seri bir şekilde düşmektedir.

Gerektiğinde müşkil ve ehemmiyet arz eden sorular, Fıkıh Heyetinde istişareleri yapıldıktan sonra yanıtlanmakta, böylelikle sorulan tüm sorular üzerinde -fıkhî açıdan- hassasiyetle durulmaktadır.

Üst Alt