Tek şansın yaşamakta olduğun an

Mehmet1943

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm..Gelecek olan her an , yaşadığımız an tarafından , otomatik olarak oluşturuluyor.. Tek şansın, yaşamakta olduğun anı , yarın olmasını istediklerine göre değerlendirmen...

Pişmanlık ; gafletini fark etmenin sonucudur.Kişi, ölümü tattığı anda,geçtiği ölüm ötesi boyutta ,o güne kadar söylenenlerin doğruluğunu görür ve yapılan uyarılar istikametinde hazırlanmadğı için, pişmanlık duymaya başlar...

Bütün ibadetlerin ecir ve sevabını onlara , ihtiyacı olanlara , kendine hiç pay ayırmayacak şekilde , vermeye çalış...Benim de ,sevaba ihtiyacım kalmayacak mı ? ..diye düşünme..O düzeye gelene ALLÂH.cc yeter..

Yalnızlık Allâh'a.cc mahsustur.Bu cümle ne anlama geliyor?.. Tefekkür yoluyla elde ettiğimiz bilgiler,kavramlar, bizleri ürkütmüyor mu ? Bilen mi ürker , hisseden mi ?. Elbette ki hisseden..''Allâh.cc var idi, O'nunla beraber hiç birşey yok idi..'' Hadis-i Şerifi hatırlayalım..

Her Said olan,boyutu ne olursa olsun , Cennet'e girer.Çoğunluğu ''BÜHL'' olanların oluşturduğu Cennet'e..Bühl ne demek?.Öyle diyor Hz.Rasûlallâh.(as); Saff demektir ,kelime anlamı olarak....Ayrıca, ''anlayışı kıt '' anlamında...

Günah ve sevabı , bana zarar verecek, yada yarar sağlayacak fiilim olarak algılıyorum..Şuurumu arıtmam onemli , bunu insanlara göstermem değil !. Ya , içinde yaşadığım topluma uyucam , ya da çıkıp gidicem , vukûf ehli zevat gibi..Şuurumda ki arınmışlıktır , ölümötesinde sonuçlarını yaşayacağım..

Felsefe ve tasavvuf birbirinden farklıdır , ancak ikiside , insan beyninden açığa çıkmaktadır..Biri beşeri , diğeri İlahî kaynaklıdır.. (ALINTI)

Üst Alt