Tarım arazisi diye fabrika kurdurmadılar

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Tarım arazisi diye işadamına fabrika kurdurmadılar

Alaplı’da fabrika kurmak isteyen işadamına tarım arazisi diye fabrika kurdurmadılar.
Alaplı İlçesinde 2 yıl önce arsa satın alıp jeneratör fabrikası kurmak için girişimlerde bulunan iş adamı Osman Karakaya, bürokrasi engeline takılınca fabrika kurmaktan vazgeçti.
Alaplılı Osman Karakaya, Alaplı Çamlıbel Köyü Karaot Mevkisinde 15 dönüm üzerine jeneratör fabrikası kurmak istediğini ancak 2 yıldır bürokrasi engelini aşamadığını kaydetti. 2 yıl önce işlemlere başladığını anlatan Karakaya, şöyle dedi;
“Doğduğum yerde 2 yıl önce 15 dönüm arazi üzerine 250 kişini istihdam edeceğim jeneratör fabrikası kurmayı planladım.. Kuracağım jeneratör fabrikası Türkiye’de ikinci büyük fabrika olacaktı.
Tapulu 15 dönüm arazimin ruhsatını almak için çalışmalara başlamıştık. Dört tarafı fabrikalarla çevrili birinci sınıf tarım arazi denilen yerin ruhsatını alabilmek için Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası, Alaplı Kaymakamlığı ve siyasi örgütler devreye girmelerine rağmen bir türlü bürokrasi engelini aşamadık.
Arazimin etrafında Makine fabrikaları olmasına rağmen bir türlü ruhsat alamamak beni son derece üzmüştü. Arazinin 20 cm üzeri toprak altı tamamen çakıl dolu. Arsanın tarım arazisi sınıfından çıkarılmasını kabul etmediler. Şu anda İl Özel idaresi arazinin tarım arazisi sınıfından çıkarılması için özel bir şirkete yetki vermiş. Şirketin çalışmaları 1 yıl süreceği belirtiliyor.
Ben bu durumda Ereğli Organize Sanayi Bölgesinden 20 dönümlük arsa satın aldım. Benim isteğim Alaplı’da bir fabrika kurarak 250 kişiye istihdam sağlamaktı “ dedi.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
iyimi..? kötümü ..? acaba... iki uçlu değnek galibailginç::.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
iyimi..? kötümü ..? acaba... iki uçlu değnek galibailginç::.
İyimi kötümü, acaba derken birinci resimde mavi çatılı yapı bir fabrika vebu fabrikada mühendisinden çaycısına kadar kaç kişi ekmek yiyor biliyormusunuz,
eğer bu fabrika,da kurulsaydı daha doğrusu engele takılmasaydı zaten söylemiş kaçkişinin ekmek yiyeceğini,
BİRİLERİ, TÜRKİYE İLERLEYEMİYOR, GÜNBEGÜN GERİ GİDİYORUZ AVRUPADAN GERİ KALDIK DİYE BASBAR BAĞIRIYORLAR NUTUK ATIYORLAR,
Peki bu geri kafalılarla türkiye nasıl ilerliyecek, zaten orası bir dere yatağı o fabrika kurulsaydı da vatandaşa aş kapısı olsaydı olmazmıydı (bu geri kafalılar dediğim iktidardakiler değildir yanlış anlaşılmasın yıllardır hiçbir partiye oy vermeyen ben uzunbir aradan sonra şehirler arası yola çıktığımda iktidar partinin yaptıklarını görmezlikten gelemezdim yani benbile bu partiye oy verdim iyi yaptım çünkü yiğidi öldür ama hakkını yeme diye bir atasözümüzü uyguladım)

Üst Alt