Takva ve Tasavvuf

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Şeriat ve zâhir ulemasına takva ve tasavvuf çok lüzumludur ve pek yakışır; takva ve tasavvuftan, edep ve irfandan mahrum kalırlarsa onlara çok yazık olur. Her ikisini cem ederlerse, "zül-cenahayn" iki kanatlı kuş misali a'la-yı illiyyîne çıkarlar, makbul-ı insü cünnü melek ve iki cihanda bahtiyar olurlar. O halde aziz okuyucum sen, ilm ile beraber edep ve takvayı, zâhirle birlikte bâtını da öğren!

Prf. Dr. Mahmud Es'ad Coşan (ks) İslam, Eylül 1992

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah Teala şöyle buyurmaktadır:

Her kim benim veli kullarımdan birisine düşmanlık ederse, muhakkak ben ona harp açar (dostumun intikamını alır) ım.Bir kulum, kendisine farz kıldığım şeylerden daha sevgili bir şeyle bana yaklaşmamıştır.Kulum bana nafile ibadetleriyle de durmadan yaklaşır; nihayetonu severim.Bir kere de onu sevdim mi artık ben o kulumun (özel ihsan edeceğim nurum ile) işiten kulağı, gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağı olurum.Benden herhangi birşey isterse, onu verir, bana sığınırsa muhakkak onu himaye ederim. (Buhari,rikak 38; ibnul mace fiten 16)

"Haberiniz olsun Allah'ın velilerine asla bir korku ve hüzün yoktur." (yunus 62-64)

Üst Alt