• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Sürekli karışık rüyalar görmek

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Karışık rüya, rüyada karışık şeyler görmek. Sürekli krışık rüyalar görmek ne demektir?
Selamun aleyküm abla, bugün sabaha karşı karışık ve ilginç bir rüya gördüm.. Allah hayra çıkarsın inşallah.. Anlatayım, yorumlarmısın lütfen.

Rüyamda bilmediğim bir yerdeyim, kalabalık bir ortamda dışarıdayım. Eşim var karşımda aramızda bir taksi var, yanında bir başka erkek var, ikisinin elinde de ikişer gül var (kırmızı) ve eşimin elinde bir de mektup zarfı var büyük, üzerine bana bir şeyler yazmış. Sonra onu bana veriyor ama güller nerde bilmiyorum..Bu rüyayı buraya kadar gördüm..

Sonra bir ev gibi bir yere gittim sol tarafımda açık bir kapı var, oradan baktığımda belli belirsiz sanki bir mezarlık gibi bir şey gördüm. Sol yanımda tanıdığım biri var gibi ama kim bilmiyorum, yüzünü görmedim öyle hissettim.. Sağ yanımda bir adam var bilmiyorum kim olduğunu, yeni tanışıyoruz ama içimden diyorum; bu şeytan gibi sanki ben bu adamı hiç sevmedim diyorum sonra, önce "euzu besmele" çektim bana vurmaya başladı, "sus" diye.. Sonra yine besmele çektim,daha çok, daha fazla, sonra da "la havle" söyledim ki; abartmıyorum abla adam bildiğin mum gibi eridi öldü kaldı karşımda..
Ondan sonra iki saniye sonra o sol tarafımda mezar gibi dediğim yerden saçları dağınık, gözleri fesatlık ve öfke saçan bir adam geldi yanımıza, ben önce korktum, bu da şeytan dedim başladım tekrar; "euızu besmele" ve "la havle" çekmeye ondan sonra o da diğerinin üzerine düşüp kaldı..

Abla çok enteresan, karışık, karmaşık bir rüya bilemedim nasıl bir şey? merak ediyorum tabir edebilir misin?
Selametle...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Gönül Dostum,Allah hayra çıkarsın inşalah.Rüyalar kendi yaşantımıza ve ruhsal durumumuza göre çok karmaşık olabilir..
Gördüğünüz rüya hayrolsun.Kalbinizi ferah tutun.
Gördüğünüz rüyayı hayra yorun ,Siz iyi düşünürseniz,iyi olur.Kötü düşünürseniz kötü olur.
Allah'ın emirleri iman kuran dua üzerine yaşayıp ,Allah'ın ipine sıkı sıkı sarılın.
Siz onu bırakmazsanız o sizi hiç bırakmaz...........

"Rüyamda bilmediğim bir yerdeyim"
hayatında ne istediğini ne yapmak nereye gitmek istediğini bilmediğin,aklın,kafan,yüreğin kalabalık...
Gönül kazanınizda biraz temizlik yapıp içini döküp işe yaramıyanları atmak ...
aslinda bunu SIK SIK hepimizin yapmasi gerekir..
gönül kazanımiz o kadar gereksiz seyler ile dolu ki sanki nefis Sarayi...
insanların en büyük düşmanı kendi nefisleri. Nefsine güvenen hep aldanır...
Gönlümüz çıplak gönlümüz üryan. Kalbimiz püryan!. Dışımızdaki dağınıklık içimizin birliğine engel oluyor...
Dış dünyamızla iç dünyamız uyum sağlayamıyor...
Darmadağın oluşumuz!Ruh ile nefis hep bir savaş halinde kendimiz ile bir cihada girebilseydik eğer,
Nefsimiz Nefisten kalmaz bir eser. .Huzur bulurdu kazan!""

Nereye gittiğini bilen adama, bütün dünya yol verir..
Bir karar vermeden önce,vicdanının sesine kulak ver,bir dinle sonra karar ver!...

"Sağ yanımda bir adam var bilmiyorum kim olduğunu, yeni tanışıyoruz ama içimden diyorum; bu şeytan gibi sanki ben bu adamı hiç sevmedim diyorum"

Âyet-i kerîmede dikkat ederseniz şeytan "onların sağlarından, sollarından, önlerinden ve arkalarından geleceğim" diyor.

Allah’a inanan ve ona kulluk yapmaya çalışan, Müslümanlara şeytan genellikle sağlarından yaklaşır. Mü’minmiş gibi görünerek, muttakiymiş gibi, hayırhahmış gibi görünerek, nasihatler ederek ve de Allah adına yeminler ederek iyi bir Müslüman kimliğinde gelebilir şeytan, tedbir ve temkin Ya Hu..

rüyada euzü besmele çekmek;
Eğer içinizde bir endişe,korku, sıkıntı varsa euzü besmele çekin.Çünkü bu bir euzü Bismirrahirahmanirahim demek sizi binlerce şeyden korur..Beden arzınızın kabesi olan kalplerinizi Sevdiklerinize Besmele ile açin!!

Bismilllahirrahmanirrahim derken 'bismi'nin manası nurunu Rahman'ın kaleminden Rahim'in levhine yazan Allah'ın adı ile idrak edenlerin beden kabirlerinden dirilişidir.
Mülkünde mutlak kadir ve hükmeden odur. Allah alimdir.

ihlas ve samimiyet besmelenin kapısıdır..Bu Helal ve hayır kapısından Besmele ile gir.Kaderin Sahibine karşı dürüst ve samimi olabilmeli insan..

YILLAR SU GİBİ AKIP GİDİYOR. ZAMANA DUR DİYE BİLMEK .HİÇ BİR CANLI İÇİN MÜMKÜN DEĞİL. VAR OLAN KUVVET VE KUDRETİN İÇİNDE ;KURU BİR YAPRAK GİBİ SAVRULUYORUZ.
KUVVET VE KUDRETİMİZ BİZE LÜTFEDİLEN SURETİN ÖZÜNDE SAKLI.HER CİSİM BİR ENERJİ VE RUHANİYETİNDE KENDİ HAKİKATINI TAŞIYOR...

“Herkes kendi yaratılışına (mizaç ve karakterine) göre hareket eder. Rabbiniz kimin en doğru yolda olduğunu daha iyi bilir. ”
Kaderine ve Kaderinin Sahibinden RAZI ol !

Rüyada la havle çekmek;
rüya sahibinin bu kelimeyi söylemesini icab ettirecek şeyle korkutulmamasina Bazen de,
bu kelimeyi söylemek;bu günler de RUH HALINIZDE; keder, kırgınlık, hayal kırıklığı, endişe,kızgınlık kaygı,korku yaşadığınıza ,Allah'tan güç ve kuvvet istemenize işarettir.
hayırlı akşamlar.

acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah razı olsun abla dikkat edicem söylediklerine, selametle sağlıcakla kal...

Üst Alt