Süleyman Şah Türbesi

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Türkiye emniyet için Süleyman Şah Türbesi'ni daha emin bir yere taşıdı.
Ben şurasını anlamadım?
Bir ölünün mezarı neden "tehlikeli" görülür? Yoksa burada tehlikeli görülenler,
Ağaç parçalarından oluşturulmuş mezarı çerçeveleyen ağaç duvarlar mı ya da çitler mi?
Ya da çimento ve kumdan yapılmış mezarı çerçeveleyen duvarlar mıdır,
Ya da mezarın üzerini kapatan çatı bölümü müdür?
Bizim bildiğimiz "insan"ların ve "ölen"lerin bedenlerinin masum oluşudur. Ne canlı bir insanın bedenine - sebepsiz - zarar verebiliriz,
Ne de ölmüş olan bir kardeşimizin bedenine zarar verebiliriz.
Bunlar mübarek ve de masumdur!
Kim zarar verirse bu ameliye de haramdır, günahtır ve bir vebal ve kul hakkıdır.
Bendeniz, mezarın taşınmasını; ağaçları, duvarları ve çatıyı korumaya matuf bir ameliye olarak değerlendiriyorum!
Dolayısıyla, duvarlar, ağaçlar ve çatı kutsanmıştır diye de düşünüyor bunun da haram ve günah olduğunu biliyorum.
İnsan, ölü de olsa, kutsaldır, masumdur, mübarektir ona asla zarar verilmez.
Türbeyi insan'ın önünde tutanlara da ferasetler diliyorum. Amin.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleyküm. Sınırda çatışma olmuş o yüzden türbe yı taşımışlar. Onlar bizim değerli büyüklerimiz Önce Allaha emanet sonra askerlerimize tam sınırda olduğu icin önlem almak istemişler.Ayrica operasyonda bir kardeşimizin şehit mi olmuş ...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kutsal olan türbe mi ölü mü?
En marjinal dediğiniz bir müslüman kardeşinizin, "ölü"nün bulunduğu "kabr"i talan ettiğinize şahit oldunuz mu? Tek bir örneği var mıdır?
Belki IŞİD'i fade edeceksiniz, tekrar tekrar bakınız resimlere ve videolara,
Tahta ya da betondan duvarları mı talan ediyorlar yoksa ölü ile iç içe olmuş kabri mi talan ediyorlar?
Bana göre Süleyman ŞAH'ın kabrinin taşınması, türbe kutsallığının tezahürüdür!

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm. Sınırda çatışma olmuş o yüzden türbe yı taşımışlar. Onlar bizim değerli büyüklerimiz Önce Allaha emanet sonra askerlerimize tam sınırda olduğu icin önlem almak istemişler.Ayrica operasyonda bir kardeşimizin şehit mi olmuş ...

Kabirlerde yatan müslüman kardeşlerimiz, onlardan olan öğretmenlerimiz, alimlerimiz, büyüklerimiz biz müslümanlara emanettir.
Haklısınız.
Lakin, Süleyman ŞAH'ın kabrinin taşınması hadisesinde, onun kabri tehlikede görülmemiştir. Onun kabrini çevreleyen duvarlar, ağaçlar, tahtalar tehlikede görülmüştür.
Yani burada "ölü" değil, "türbe" mukaddes kılınmıştır!
Nereden bakarsanız bakınız, hadisenin ucu buraya dayanmaktadır!
Dolayısıyla kabrin taşınma hadisesinin İslami eksende, "meşru" bir gerekçesi yoktur.
Dua ile.
Benim kelamım burada bitti.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Kabirlerde yatan müslüman kardeşlerimiz, onlardan olan öğretmenlerimiz, alimlerimiz, büyüklerimiz biz müslümanlara emanettir.
Haklısınız.
Lakin, Süleyman ŞAH'ın kabrinin taşınması hadisesinde, onun kabri tehlikede görülmemiştir. Onun kabrini çevreleyen duvarlar, ağaçlar, tahtalar tehlikede görülmüştür.
Yani burada "ölü" değil, "türbe" mukaddes kılınmıştır!
Nereden bakarsanız bakınız, hadisenin ucu buraya dayanmaktadır!
Dolayısıyla kabrin taşınma hadisesinin İslami eksende, "meşru" bir gerekçesi yoktur.
Dua ile.
Benim kelamım burada bitti.
Tehdit almışlar yoksa neden kaldırsınlar bir kardeşimiz de şehit oldu, Askerler 40 kere düşünür bir is yaparken, Kolay degil bu isler, benim arkadasim deniz kuvvetlerinde askeriyede bir igne bile kaldirirken en ust kurumlardan defalarca onay alinir yapilir, Süleyman şah a selam olsun, Guzel düşünmüşler vesselam Dünya iyi halde degil. Allah razi olsun kardeşlerimden.
Mehmetcigimin Ailesine Allah sabir versin.

Üst Alt