Şükürler Alemlerin Rabbi Cenâb-ı Allah'a... !

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Mart 2011
Mesajlar
2,125
Tepkime puanı
26


Alemlerin Rabbi Cenâb-ı Allah'a,

nihayetsiz salât ü selam da kâinatın medar-ı iftiharı (aleyhi Efdalüssalevât ve Ekmelüttahiyyât) Efendimiz'in, ehl-i beytinin ve ashâb-ı güzîninin üzerine olsun!

Ya Rabbe'l-âlemîn ve ya Ekrame'l Ekra-min ve ya Erhamerrrâhimîn! Affına sığınarak bir kez daha huzurunda içimizi dökmek, el açıp muradımızı dillendirmek istiyoruz:

Ey engin rahmet sahibi ve yegâne merhametli Rahman ü Rahîm Rabbimiz..
Sen'den başka dertlerimize derman olabilecek, hastalıklarımıza şifa verebilecek, keder ve tasalarımızı izale buyurup kalplerimizi imar edebilecek bir güç ve kuvvet yoktur, istirham ediyor, el açıp dileniyoruz: içimizi Sen'in hoşnutluğuna zıt bütün şaibelerden ve ağyar düşüncesinden temizle. ne kalbimizde ne de dilimizde, küçük ya da büyük, iddia kokan hiçbir duygu ve düşünce bırakma. Bütün, latifelerimizi nezdinden lütfedeceğin esintilerle lebâleb doldur.. Bizim gibi kendi uzaklığının vadilerinde âvâre dolaşanlara kurbet yamaçlarında tenezzüh etme imkanları ihsan et..

Bize bahşettiğin nimetlerin lezzetlerini duyur ve içimizdeki şükür hislerini coştur. Zâhirimizi, batınımızı, Sen'in yüce huzurundan uzaklaşmamıza ve Sen'den uzaklığın karanlık çukurlarına düşmemize sebep olabilecek her türlü isten, pastan, kirden ve sisten arındır!.

Ya İlâhenâ! Ya Mevlânâ!
Gönüllerimize rubûbiyetinin esrarını duyur.. Ulûhiyetinin gizli enginlik ve derinliklerini anlamamıza vesile olabilecek bir idrak ufkuyla bizleri ma'mûr kıl.. Sıfât-ı Sübhâniyenden akıp gelen tecellî hazînelerine basar ve basiretlerimizi aç ve Esmâ-i Hüsnânın hakîkatleriyle marifet ufkumuzu genişlet, ey ezelî ihsan ve lâyetenâhî lütuf sahibi Rabbimiz!..

Ya Rabbena!
Münacâtımızın âhirinde peygamberler silsilesinin biricik kumandanı Hazreti Ahmed'ü Mahmud'u Muhammed Mustafa'ya, nezih aile fertlerine, tertemiz, pınl pırıl ashâb-ı güzînine bir kere daha salât ü selam ediyor, dualarımızı salih kullarının, duaları gibi kabul etmeni diliyoruz! Ne olur, ümitlerimizde bizi haybet ve hüsrana uğratma!.

Amin!

 

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
9,111
Tepkime puanı
81


Amiinn-Amiinn-Amiinn-
Allah Razı Olsun Krd
 

hüzün

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
27 Şubat 2011
Mesajlar
413
Tepkime puanı
6
böyle güzel duaları dile getiren ve bizlerle paylaşan kardeşlerimizden Allah razı olsun
 
Üst Alt