• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Sözden döndüm evlenemiyorum

Betülce

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sa hayırlı akşamlar dilerim. Ben geçtiğimiz Nisan ayında sevdiğim insanla sözlendim. Fakat zaman içerisinde ahlâkî, yaşantı, dini hiç bir manada göründüğü gibi olmadığını anladım. İdareci olmaya calistim fakat ben iyi düşünmeye çalıştıkça sözlümün annesi tarafından aileme bana ve anneme bir sürü hakaretler edildiğini ve sözlümün de bu hakaretleri duysada şahit olsada sesini cikarmadigini gördüm. Allah'tan hem dünyam hem ahiretin için hep hayırlısını diledim. Dindar olanı efendi olanı seçmeye çalıştım dünyalık olarak bakmamaya ve sürekli idare etmeye çalıştım. Ben idare ettigimi zannederken bana ve aileme devamlı bir ard niyet ve hakaret edilmiş. Dahası buna sözlüm olacak dinsiz sebep olmuş. Gün geçtikçe düşündükçe ne kadar safmisim resmen her gün bana yalanlar söylemiş kendi pisliklerini örtmüs ama beni herkesin içinde rezil etmek için uğraşmış diyorum. Yaşım 26 küçük değilim Allah'a şükür bir eksiğim yok bekar kimse kalmadı çevremde herkes evlendi çoluk çocuğa karıştı. Bense gelgitleri yüzünden böyle bir insan için 3-4 senemi harcadım. Dini yaşamaya çalışan haremlik selamlık durumumuza bile hakaretler edildi. Sünneti seniyeler karşımda inkar edildi. Kerahat vaktinde uyarilarilarima ragmen namaz kılındı. Kısacası herşeyi kendilerine göre düzenlemiş bir aile ve karakterleri vardı. Karşıma çıkan fırsatları teptim onun için geri geldi kardeslerimle kötü oldum ve hala konuşmuyorum. Hergun aklıma geliyor hatta aklımdan hiç çıkmıyor yaşadıklarım aklıma geldikçe beddua etmek istemesemde dilimden çıkıyor çok büyük ahımı aldi senelerdir Hem ailesi hemde kendisi. Toplumda efendi dindar olarak bilindiği için insanların gözünde de küçüldüm. Annemde bende çok gözyaşı döktük onlar yüzünden. Şimdi ise çok dua ediyorum hayırlısı ile bende bir yuva kurabileyim diye senelerdir istediğim beklediğim evlilik hayatı bana çok uzak ve evlenemiyorum artık bu konuda eminim. Hiç bir eksiğim yok şükür fakat olmuyor. Ahımın kalmaması ve evlenebilmek için ne yapmam lazım. Allah rızası için yardım eder misiniz.

Üst Alt