slm ortada kalmak

hidayet_yarab

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
slm ben belki konularınız dışında farklı bir sorumu bilmiyorum ama çok kısa ifade etmek istedin daha dogrusu ifade etmeye çalışcagım inş.
ŞÖYLE BİR RUH HALİ İÇERİSİNDEYİM AÇIK BİR BAYANIM AÇIKTA KASTIM BAŞ ÖRTÜSÜ TAKMIYORUM UZUN ZAMAN KAPALIYDIM SONRA İMTAHANI AGIR BİR DURUM YAŞADIM İSYANLA BAŞIMI AÇTIM NAMAZ NİYAZ KALMADI. AMA OKADAR HUZURSUZUMKİ ANLATAMAM BİR DUA BİR İLAHİ EZANI MUAHMMED DUYMAK İÇİMDE KİŞİLİĞİMLE ÇAKIŞIYOR NE İBADETİMİ YAPIP HAKKINI VEREBİLİYORUM NEDE AÇIKLIGIN TABİRİ ÇAİZSE HAKKINI VEREBİLİYORUM HAKKINDA KASTIM BÖYLEDE MUTLU DEGİLİM KENDİMİ BULAMADIM BELKİ DAHA DERİN ANLATMAK LAZIM BİLMİYORUM AMA HERZAMAN KAPALI OLANLARA DAHA BİR SAYGI GÖSTERİYORUM BENİM YAPAMADIGI YAPABİLİYORLAR DİYE MESALA AYRIM AYAPARIM ONLARA DAHA GÜZEL DAVRANIRIM MÜSLUMAN OLDUGU DÜŞÜNDÜGÜN KİŞİLE DAHA GÜZEL DAVRANIYORUM VS GİBİ UZUN LAFIN KISASI NE KENDİM BULDU BENİ NEDE BEN KENDİMİ BULDUM BULDUM 27 YAŞINDA İKİ ÇOÇUK ANNESİ EVLİ HASTANE BİLGİ İŞLEM PERSENOLİ OLARAK ÇALIŞIYORUM ... BENİM HALİM NİCEDİR. ALLAH BİLİR AMA BU ÇAKIŞMA BENİ BİTİRİR.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
susan dil yüreğini dinliyor demektir
susuyorum susacaklarım bitmiyor...
MAŞALLAH...SÜBHANALLAH...BAREKALLAH...

Nefsini bilenlerden olsilenlerden değil.
Ne varsa harap bir kalpte var!
Sabır nedir? Dikene bakıp gülügeceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir.Sancı çekilmeden doğum olmazana rahminden bebeğe yol açılmaz.
Senden yepyeni ve taptaze bir ''sen''zuhur edebilmesi için zorluklarasancılara hazır olman gerekir.
Hakk'ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerineteslim ol.Bırak hayat sana rağmen değilseninle beraber aksın.

Allahiçte ve dışta her an hepimizi tamama erdirmekle meşguldür.Tek tek herbirimiz tamamlanmamış bir sanat eseriyiz....
Yaşadığımız her hadiseatlattığımız her badire eksiklerimizi gidermemiz için tasarlanmıştır.
Rab noksanlarımızla ayrı ayrı uğraşır çünkü beşeriyet denen eser kusursuzluğu hedefler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
lale.jpg

Hayirli Geceler Kardesim..ortada kalan.. Ruhu ile Nefsi, Dunya ile ahiretti Cennet ile Cehennem arasinda isyani yasiyan siz ilk degilsiniz ve olmiyacaksiniz da..
Bizi Yaradan Rabbim bizi bizden iyi taniyip biliyor..
Bazen agir imtihanlar karsisinda isyan edebilecegimizi bilmiyor mu saniyorsun..
ilk Peygamber ilk insan Allah cc. emrine karsi gelip O Elmayi Yeme yasakladigi bir Emri isyan edip yememis mi idi?
O Yuzden Rabbimin Af, magfiret, Rahmet Kapisi hic kapanmiyor be kardesim...
Siz esinizi kaybetmissiniz ortada iki oksuz ile kalmissiniz ama bir dusunun esinizi kaybediginizde iki cocugunuzu da kaybetmis olsa idiniz O ACI yi bir AN dusunun.. Evlad.. bir degil iki evladini esin ile birlikte..3 cenazenin bir anda evinden, yureginden koparip alinmasi..
Insan An gelir ACI dan ne soyledigini, nasil davrandigini idrak edemez..
Allah a isyan eder.. Nerdesin ??Varmisin? varsan adaletine inanmiyorum..
Neden? Nicin Ben..Ben sana Ne yaptim hep iyi bir insan iyi bir Kul olmadim mi? ama artik bana eyvallah artik ne Sana nede ibadetlerini istemiyorum..
Beni Rahat Birak Ben Sana Guvenimi ,teslimiyettimi kaybettim...diyen Ben dim.. bir baskasi degil O yuzden O ruyanizi ilk okudugumda Bana Beni hatirlattiniz...

Yüce Allah insanı eksiklik ve acizliklerle yaratmıştır.
İnsan yaşamı boyunca sayısız kez unutur yanılır ve hatalar yapar. Ancak yaptığı her hatanın her zaman telafisi vardır. Merhamet edenlerin en merhametlisi olan
Rabbimiz insana tevbe gibi büyük bir nimet vermiştir.
Dünya zaten sunulan nimetlerle denenmek hatalardan arınmak ve eğitilmek için vardır..Rah. annem hep icimizdeki havani insan etmek icin bu dunyaya geldik derdi...
İnsan dünya hayatında hatalarından dolayı pişmanlık duyduğu an Allahtan bağışlanma diler ve tevbe ederek Rabbimize yönelir.
Allaha yönelip teslim olan mümin artık Allahın yardımını da umabilir.

Evet İnsanın nefsi günahı celbeder günahı keyif rahatlık gösterir.
insanin ruhu fitratti ise iyilik guzelik sevgi uzerine Kerim olarak yaratilmis...
bir dusunun beden kafesinde insanin nefsi ve ruhu bu zidliklar arasinda ne olur?Nefis harami islemek istiyor ruh vicdan yurek hayir yapma!!Allah tan kork! Kul HAKKINA girme.. diye mucadele veriyor..
anliyacaginiz icimizde karanlik kalan her bir hucrede nefis ve ruh catismasi var ve bu catisma bize de disa da yansiyor.. huzursuzluk kin ofke celiski tutarsiz hal ve davranislara yol acmiyor mu?
kardesim kendinize gelin yoksa bir gun cook gec olur...
Allah cc. Size Hidayetti nasip etsin ins..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
islamibakis.jpg

Uhud muharebesinde Peygamberimiz (sas), “Küçük bir savaştan büyük bir savaşa dönüyoruz.” buyurmuş.
Halbuki Uhud Savaşı çok çetin oldu, çok şehit verildi. Sahabe soruyor, “Ya Resulallah, bu savaştan daha büyük savaş nedir?” Buyuruyor ki; “İnsanın nefsiyle yaptığı savaştır.”

Olabilir, insan günah işleyebilir. Çünkü sevap işlemek de, günah işlemek de bizim yapımızda vardır.
Günah işledik, hata ettik diye acayip hallere girmeye gerek yok. Her şeyin bir usulü var. Tövbe eder. O günah inşallah silinir gider. Her şeyin azı da zarardır. Fazlası da zarardır.

Mesela bir şahıs büyük bir telaşla bana geldi. Istırabı yüzünden belliydi. Dedi ki; “Allah benden rahmetini kesti!” Böyle şey olmaz, dedim.
Allah’ın rahmeti her yere yağan yağmur gibidir. O rahmetten sen de nasibini alabilirsin.
Dedi ki; “Namaz kılmaktan zevk almıyorum. Hatta kılmak istemiyorum!” Olabilir, dedim. Benim de canım bazen namaz kılmak istemeyebilir amma namaz kılmaya devam ediyorum.
Fakat bunda bir sır var. Haramların yaygın olduğu bu devirde Allah, bazı kullarına şevk ve heyecan verir.
Bu hal bir süre devam eder, sonra o şevk ve heyecan birdenbire kesilebilir. Anlarız ki Allah bize o şevki verdi.
Şimdi şevk ve heyecandan mahrum olarak ibadetlerine devam et, diyor. En sevaplı namaz da odur. Namaz kılmak istemediğin halde kılarsan ücretin tam verilecek. Gerçek budur.
Demek ki aşırı pişmanlıklar, aşırı zevkler insanı anormalleştirir.

Bediüzzaman derki;

“Mazi geçmiş gitmiş, geri döndüremezsin, onunla meşgul olma; istikbal gelmemiş, onunla da meşgul olma. Bulunduğun hayatı, dakika dakika, günbegün İslam’a uydur."

hidayet_yarab

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle gerçekten güzel ve beni etkileyen sözler için allah razıolsun sizlerden dertleşe bilmek güzel belki beni okadar rahatlatamasada en azından diyorum başka insanlar derdim var diyorlarya ve dertlerini dudugumda okudumda keşke ben anlatsamda dert nedir bilseler şükürleri artar diyorum...

Uzun zamandır çok büyük bir istek var içimde dualarım bile böyle bana şu günah çukuru olan dünyada günah sayfasına sınırsız günahlarla dolu bir tane daha eklemek nasip etme allahım ölemeyi diliyorum kalan ömrün en azından günah işlemeden geçirim beni yanına al tabi intahar flan asla okadar inançsız degilim hidayete eremiyorum en azından günahkar olamayayım istiyorum.... Bu da kaçmak oluyor sanırım..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"kalan ömrün en azından günah işlemeden geçirim "

Ya gecmisteki gunahlarimizin aff edilmesi ,kilmadigimiz namazlarin kazasini eda etmek, HAKKINA girdiklerimiz ile helalesmek ve Allah-in RAZI
oldugu bir ameli yapmak icin Son bir firsattimiz varsa ..O elimizdeki son hayat sermayesini kullanmak istemezmisiniz?
ahh kardesim ölum de bir kurtlus bir son degil ki..sadece ahirettimizi kurtarmak icin bize verilen dunya imtihani bitmis olacak..
artik ahhlamalar, vahhlamar.. keske ibadetlerimi yapsaydim.. keske daha cok sadaka verseydim keske her seyi gosteris riya icin yapmasaydim
ahh kessske ve kesskelerin artik hic bir fayda saglamadigi amel defterimizin kapandigi aciz bir doneme girisimiz...
ordan mezar, kabir azabi suali basliyacak...
Bir daha hiic sevdiklerinizin yuzunu goremiyeceksiniz.. gunesi, yildizlari, guzel serin esen havayi , kuslari, bulbulleri, kainattaki sesleri ,
ezan seslerini bir daha hic duyamiyacaksiniz..
insan bazen bir seyleri kaybetmeden degerini bilemiyor bir kere ama bir kerecik kilisenin can seslerini degil de ezan seslerini minareden okunusunu
istanbulda dinliyebilmek icin neler vermezdim..

Hastalık ve dünya sıkıntılarından kurtulmak için ölümü istemek caiz değildir. Fakat dindeki fitneler sebebiyle ölüm istenebilir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Ölümü istemeyin! Çünkü bir kişi iyi ise, yaşadıkça iyiliği artar. Kötü ise, hatalarından dönüp doğru yola gelebilir.) [Buhari]

Müslim’in Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den bir başka rivayetine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Hiçbiriniz ölmeyi istemesin. Ölüm kendiliğinden gelmeden önce de öleyim diye dua etmesin. İnsan ölünce hiçbir iyilik yapamaz.
Mü’minin hayatta kalması iyiliklerini çoğaltır.”[2]

(Sıkıntılardan dolayı ölümü istemeyin! Dayanamayan, "Ya Rabbi, hakkımda yaşamak hayırlı ise, yaşamayı, ölmek hayırlı ise, ölümü nasip et!" desin!) [Buhari]

Önünüzde çözümü zorlaşan şeyleri Allah'ın ilmine havale edin. Öbür âleme geçmeden önce bir şey hazırlayın ki, oraya vardığınızda karşınıza çıksın.
Çünkü Allahü teâlâ, buyuruyor ki: (O gün [kıyamette] herkes, dünyada ne hayır yapmışsa, onu karşısında hazır bulacak, ne kötülük yapmışsa,
onlarla kendi arasında uzun bir mesafe olmasını arzu edecektir.
Kullarına karşı şefkatli, esirgeyici olan Allah size kendinden korkmanızı emreder.) [Al-i imran 30]
AFFET BIZI ALLAHIM AFFET...Gunahimiz cook ama biz yinede Senin Rahmettine umitliyiz...
Düştüm...ortada garip kaldim!! Düşenin dostu "Allah" tut elimden kaldır beni. Ben kendimi affetmesem bile SEN affet beni, ALLAH'ım..
Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
duarzr.jpg

Allahım; eksikliklerimi de hatalarımı da insan yanıma ver, düşersem elimden, unutursam yüreğimden tut kaldır beni.

Üst Alt