Şizofreni

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sizofreni1.jpg

Şizofreni Nedir?
Genç yaşta başlayan, kişilerarası ilişkilerde ve gerçeklerden uzaklaşarak, kendine özgü bir içe kapanım dünyasında yaşadığı düşünüş duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü ağır bir ruhsal bozukluktur.
hastalığa sahip kişiler ciddi olarak problemli olabilir ve şizofren hastalari örneğin uzaylılar-büyüler-cinler gibi sıradışı inançlara sahiptirler.(Oysa büyüler-cinler )vardir ve bu farkli varliklar insan beyninde etki yaptigini hepimiz biliyoruz artik..
Fakat onlarin kendi alemi vr bizimde farkli alemimiz.. hepimiz virus, mantar, ve mikroplar ile ic ice yasamiyormuyuz sanki?
fakar
Fakat Şizofreni olan insanlar!bu inançları o kadar güçlüdür ki normal ilişkiler geliştirmelerine engel olur.
İnsanlara karşı her zaman güvensiz ve kuşkucudurlar.

Şizotipal kişiler kendilerini terkedilmiş ve yaşamdan dışlanmış olarak hissederler. Sürekli olarak hayatın anlamsızlığı ve ne kadar boş olduğu üzerine yorumlar yaparlar.

Pek çoğu kendilerini ölü olarak görür ve yok olmaktan korkarlar.
Bu kişiler kendilerini bedensiz, yabancı ruhlar olduklarına inanırlar.

Şizotipal kişiler başkaları ile ilişki kurmalarının başarısızlıkla sonuçlanacağını bilirler ve insanların arasında yerleri olmadığına inanarak kendilerini toplumdan soyutlarlar

Başka insanlardan gelen yorumlar yaşamı diğer insanlar gibi algılamadılarını doğrular.
İnsanlar ile ilişkilerini arttıracak ve kendilerini bu ilişkiler içinde iyi hissetmelerini sağlayacak bir onayı hemen hemen hiç alamazlar. Dolayısıyla kendilerini yok olmaktan korumak için olağan üstü güçleri olduğuna inanmaya ihtiyaç duyarlar.

Belirtiler
  1. Batıl inançalara sahip olmak yada paranormal (doğa üstü, açıklanamayan) olaylarla uğraşmak;
  2. Özel güçleri olduğuna inanmak;
  3. Başkalarını sihirli güçleri ile kontrol edebileceklerine inanmak;
  4. Alakasız ve belirsiz konuşma şekli;
  5. Kuşkucu olma ve paranoid tepkiler verme;
  6. İnsanlarla ilişki kurmakta problem;
  7. Sosyal ortamlarda huzursuzluk ve gerginlik hissetme

bhr_tnbl

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu belirtiler kitaba geçenler ve okuduğumda anladım ki çok kötü bi hastalık etrafınızda varsa onlara elinizden geldiqince yardım edin çünkü hem toplumdan kendini soyutluyor hemde bedensel hastalıkları olmaya başlıyor. . .anemi gibi. . . Böyle insanlardan ve onların yakınlarındakilerden duanızı eksik etmeyin. . .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
1klk.jpg

ins. kardesim.. dua edip!ve anlayisli insancil olmak zorundayiz..
cunku insanin nerede Hak RIZA-sini kazanip kaybedecegini biz bilemeyiz...
insanoglu birden ansizin buyuk bir uzuntu yasadiginda kisinin akli, duygusal, ruhsal dengesi bozuluyor..
insan aciz ve zayif bir yaratiktir..
dusunun cook sicak bir bardaga buz gibi su koydugunuzda bile bardak bile catliyabiliyor ya insan yuregi.. akli..beyni kimyasal dengesini bozuyor...
yani hic kimse sakin annemde var bende de olabilir demesin..
anneniz zayif yapili veya cook duygusal, hassas imani da biraz zayif ise..kaldiramadi...kaldiramamis..olabilir...
ama siz onun gibi olmak zorunda degilsiniz..
bu dunyada her sey gecicidir....
Dünya başlı başına bir imtihan yurdu değil mi?
dert ve kederler Bilinmek ve tanınmak isteyen güzelin can yakan çağrısıdır benim gönlümde
acilarda mutluluklarda..hepsi birer imtihan!!!
bakin forumda imtihan konusu var acip okuyun.. yazilarim cogu kendi yasadiklarimdan aldigim hayat dersleridir...
yasadim.. hissettim ve kardeslerim ile paylasmak istedim ki baskalari faydalanir diye..
cunku bilgisizlik, cahillik en buyuk dusmanimizdir...

Dedi ki: “Rabbim! Şüphesiz ben kendi nefsime zulmettim, artık beni bağışla.” Böylece (Allah) onu bağışladı. Hiç şüphe yok O, bağışlayandır, esirgeyendir."
kasas suresi 16 ayet.

Üst Alt