siz müthişsiniz insan uzmanı

Perihan0

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm benim yanımda sizin gibi bir dost olsaydı ne vardı bazen çocuklarıma diyorumki sizde bende beğenmediklerinizi söyleyin bana kızın eleştirin yorum yapın neyseki artık siz varsınız dert ortağım arkadaşım benim beni nekadar iyi ve çabuk anlıyorsunuz vallahi bravo adeta beni anlattınız aaaa beni tanıyor dedim sizden dosthane eleştiriler ve tavsiyeler hep bekliyorum hayattan umutluyum sabrı öğrenecem allah yolundayım hep duadayım ikinci rüyam çok güzeldi sizce sabrın sonu selamet diyebilimiyiz bikerede kendimi anlatmak isterim inşallah allaha emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim sozleriniz ile beni mahcup ettiniz..
Hikmet ;Söyleyen Değil Söyletende dir...
Hz. Ali: “Söylenene bak, söyleyene değil” demiş.
yani biz gibi aciz kullar sadece berer vasitayiz..
Biz, önce söylenen söze bakacağız.. Yanlışsa atacağız ama Doğruysa sadece ibret almayip ins Sizin gibi kendimizi daha da
guzelestirebilmek icin caba sarf edip Allah cc. dan yardim istemeliyiz...

"Sabret! Senin sabrın sadece Allah iledir (Allah'ın tasarrufu iledir). Onların yüzünden mahzun olma ve onların kurdukları tuzaklar sebebiyle sıkılma (sıkıntı içinde olma)."
NAHL Suresi/127 ayet

Dolayısıyla,onların yaptiklari haksizliktan etkilenmez,
eziyetlerinden incinmezsin. Çünkü sen nefsinle değil, Allah ile sabretmektesin...

Birinin helakı için dua etmek yerine,sabrla onu,Allaha havale edin..
Siz zaten SABRI bir öğrenebilirseniz artik dunya ve ahirettin butun nimetlerini elde etmis olursunuz..

rah. annem Hakka kavusmadan bana soyle demisti.."Kizim Sana 50 senedir okudugum artik yipranmis olan Kur`animi ,
seccademi ve SABRIMI Sana birakiyorum..Sana emanettimdir onlara Sahip Cik....dediginde anne seccaden ile Kur`anina sahip cikarim da
Sabra nasil sahip cikabilirim dedigimde...?
Nefsine nasıl hakim olabilirsen Sabri cemile de sahip olursun demisti..
Mekani cennet olsun 75 yillik hayattinda bir kez olsun sinirlenip birini kirdigini,sabirsiz bir davranisini gormedim..
asagidaki yaziyi SABIR Küpü annem icin yazmistim okursaniz mutlu olurum.. Allah Sizden de Razi olsun..
Hayirli gunler..

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/23084-sinir-kupu-annelere-mektup.html

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
insanın cevheri muhabbetullahtır. aslı ise habibullah.cebrail as kıblesi hz muhammedin kalbi olmasa idi. biz ahirin yüzü eşlerimizi ilmen asla idrak edemezdik. ruhul emin

Üst Alt