Sınavsız Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına kayıt

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
YERLEŞTİRME SONUÇLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER MEB OGES BİLGİ SERVİSİNE KAYITLI OLAN VELİLERE SMS İLE DE BİLDİRİLECEKTİR.

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi 2012 yılı yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi 31 Ağustos 2012 Cuma günü saat 17.00 itibarı ile sona ermiştir. 03 Eylül 2012 saat 08.00'den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilmiştir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilmektedir.

Öğrencilerimizin “Sınav Sonuç Belgesi”nde asil kazandığı okul ile yedek kazandığı “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Ayrıca bu yıl yeni bir uygulamaya geçilerek yerleştirme sonuçları ile ilgili tüm gelişmeler, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgilendirme Servisi ile bildirilecektir.

Servise kayıt olan veliler; girilen sınavla ilgili tercih süresi bilgisi, ek tercih süresi bilgilendirme, yapılan tercih başvurusunun okul müdürlüğünce onaylandığına dair bilgilendirme, yerleştirme sonuçları, yedek sırası geldiğinde uyarı mesajı, kazanılan okuldaki kayıt durumu bilgilerine SMS ile anında haberdar olacaktır.

14 Eylül 2012 Saat 17:00
Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi, 12 Eylül 2012 saat 17:00’ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

12 Eylül 2012 saat 17:00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları 14 Eylül 2012 saat 17:00’a kadar devam edecektir.

Yedek listede yer alan öğrencilerden kayıt hakkı kazananlar https://oges.meb.gov.tr internet sayfalarından kayıt durumlarını takip edebileceklerdir.

Veliler, OGES Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip etmek için ister internet üzerinden ister cep telefonlarından OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKN’sini yazıp 8383’e göndererek servise kayıt yaptırabileceklerdir. Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum otomatik olarak SMS ile bildirilirken, bilgilendirmeler için hizmet bedeli ise 1 TL olacaktır.

Üst Alt