Silinmeyen dosya ve klasörleri silmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,810
virüslü klasör,silinmeyen dosyaları silme,silinmeyen klasörü silmek,silinmeyen klasör izin,Silinmeyen Dosyaları Klasörleri Silmek,silinmeyen dosya izinleri,silineyen dosyaları silmek 2012,silinemeyen klasörler virüslü,silinemeyen dosyaları silmek 2012,klasör virüslü

Bilgisayarınıza yüklediğiniz veya sonradan bulaşan dosya ve klasörü silememe sorunuyla hemen hemen herkez karşılaşmıştır. Bu dosyanın aslında silinmemesinin sebebi dosyanın virüslü olması yada o dosyaya virüs bulaşmasından kaynaklanıyordur.

Bu virüs o dosyanın izinlerini başka kullanıcıya aktardığı için sizin dosyayı silmenize engel oluyor. Silinmeyen dosya ve klasörüleri silmenin 2 yöntemi var. Silmek istediğiniz dosya ve klasörleri ister program yardımıyla isterseniz o dosyanın izinini kendinize vererek yapabilirsiniz.


1. Program yardımıyla silmek:

Unlocker programıyla silinmeyen dosya ve klasörleri silmek
Unlocker programını bilgisayarınıza kurduktan sonra silmek istediğiniz dosyaya sağ tuşa basıp Unlocker simgesine gelip temizleye tıklıyoruz. Artık o silmek isteyipte silemediğiniz dosyadan kurtulmuş oluyorsunuz.

Boyutu oldukça ufak olan Unlocker sayesinde, sinirinizi bozan, kapatamadığınız ve bilgisayarınızdan silemediğiniz uygulamaları kolaylıkla silebileceksiniz. Program sağ tuş menüsüne bir link ekliyor ve daha kolay işlem yapabilmenizi sağlıyor. Alanında en iyilerden biri olan Unlocker tamamen ücretsizdir.

Unlocker Programı tamamen ücretsizdir. İndirmek için tıklayın

2.Programsız silmek:

Bilgisayarınızda bir klasör penceresi açıp Araçlar > Klasör seçeneklerine tıklıyoruz. Klasör seçenekleri penceresinden görünüme geliyoruz ve Basit Dosya Paylaşımını Kullan sekmesindeki işareti kaldırıp tamam deyip çıkıyoruz. Sonrasında silemediğimiz dosya veya klasöre sağ tuşa basıp paylaşım ve güvenliğe tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencereden güvenlik seçeneğine gelip izin bölümüne kendi kullanıcımızı işaretleyip tamam deyip çıkıyoruz. Artık silemediğiniz o klasör veya dosyayı silebilirsiniz.
 
Üst Alt