• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Sigarayi bırakanların yaşadığı değişimler

Ebrar.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba, daha yeni sigarayi birakmis biri olarak aranizda sigarayi birakanlar varsa kendilerindeki degisimlerden bahsetmelerini isterim. Ve nikotin krizlerinizde neler yaptiniz, kilo problemi yasadiniz mi, sigarayı bırakanların yaşadığı değişimler nelerdir?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba kardeşim, ben sigarayı yaklaşık 3,5 yıl bıraktım sonra maalesef tekrar başlamış bulundum. Sigarayı bıraktıktan bir süre sonra sanki hiç içmemiş gibi bir hal alırsın. Boşluğu yemekle doldurmaya kalkarsan kilo almak kaçınılmaz. Sigarayı bıraktıktan sonraki değişimler genelde olumlu. En önemlisi sağlık, beyninde olan sürekli sersemlik, uyuşukluk v.s gibi etkiler kaybolur, boğazla ilgili, öksükürükle ilgili sıkıntılar sona erer. Kısaca hayatın tadını almaya başlarsın. Önemli olan tekrar başlamamaktır.

Ebrar.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Umarim sen de sigarayi birakir ve tekrar baslamazsin. Benimki de daimi olur. Ben sıkıntı halinde hep ona koşardım. İlerdeki saglik sıkıntılarimi kendi elimle hazirladigimi farkettigimde sigarayi birakmaya karar verdim. İlac destegi aldim. Mesele irade biliyorum. Ama azalttigimi gorunce cesaret gelmedi degil.

Üst Alt